האם לחייב ערבים

בגיוס או בשירות לאומי?

כולם כן ערבים לא

כול אזרח ישראלי נדרש לשרת בצבא או לבצע שירות לאומי, שירות זה מציל חיים של אלפי אנשים בישראל.

הערבים הם חלק מהמדינה איך אינם נדרשים לשרת או לפחות לעשות שירות לאומי.

האם זה נכון?

לדעתי ממש לא ואלו נימוקי.

בהחלט כן!

איפה השיוויון?

כל בני הנוער שרק גמרו ללמוד הולכים לצבא חוץ מהערבים.

במה הם שונים מכל שאר בני הנוער גם הם קיבלו את הזכות לחינוך ביטחון ואת כל מה שנער ונערה מקבלים בישראל אז מדוע אינם צריכים לשרת בצבא כמו כולם? גם הם צריכים לתרום למדינה לצבא כמו שהמדינה תומכת בהם ועוזרת להם. צה"ל שומר עליהם והמדינה נותנת להם לכן לדעתי הם צריכים לשמור על אנשים שלא יכולים עדיין לשרת או שכבר שירתו.

כמו שיש להם את אותם זכויות של כל אזרח ישראלי לדעתי צריכים להיות להם את אותם חובות כמו של כל אזרח בישראל.

נכון שיש אזרחים ואנשים שאינם בוטחים בערבים שישרתו בצבא ואפשר להבין אותם בגלל הדעות הקדומות שלהם לגבי הערבים איך לפחות אפשר לחייב אותם בשירות לאומי נכון שצה"ל לא זקוק לכל הערבים שיש במדינת ישראל אבל למדינה לא יזיק קצת עזרה במוסדות החינוך,במגן דוד אדום,משטרה ועוד.

זה לא נכון שאדם שרק גמר לשרת בצבא או לעשות שירות לאומי הפגוש את החבר הערבי שלו לאחר שחברו סיים את התואר הראשון שלו כאשר הוא היה צריך ללכת לצבא וחברו לא, לכן חברו גמר כאשר עליו רק להתחיל את התואר הראשון.

לדעתי לפחות הם יכולים לעשות שירות לאומי שיכול מאוד לעזור למדינה.

אזרחי ישראל מגנים על האזרחים הערבים אז לפי דעתי גם האזרחים הערבים צריכים להגן על האזרחים הישראלים.

כל הדתות במדינת ישראל מחוייבים לשרת בצה"ל או לעשות שירות לאומי איך הערבים לא ןזה ממש לא נכון המדינה זקוקה לכמה שיותר עזרה וכוח אז כאזרחים במדינת ישראל וכמקבלי זכויות הם צריכים גם לעשות משהו למדינה.


לדוגמא במדינת ישראל יש ערבים שמתגייסים או עושים שירות לאומי ובכך הם עוזרים מאוד למדינה להתפתח, יש כאלה שעוזרים בחו"ל וכך יוצרים קשרים בין המדינות, בצבא השפה שלהם והידע שלהם לגבי מדינות ערב מאוד עוזר למצוא מחבלים.

אז לסיכום

אני חושבת שהמדינה צריכה לחייב את הערבים בגיוס או בשירות לאומי בגלל שהם יכולים לתרום הרבה ואנחנו והמדינה זקוקים לה כדי לתת לאזרחים את הביטחון שהם צריכים.