למה חופשה דווקא בישראל?

אתרים קדושים

אנו ממליצים לבוא לחופשה בישראל בדגש על המקומות הקדושים כי בישראל יש המון אתרים קדושים לכל הדתות ליהודים ולמוסלמים לכן הבאנו כמה דוגמאות של אתרים קדושים שיתאימו לכל הדתות.

מסגד אל-אקצא

מסגד אל-אקצא ( משמעות השם: "המסגד הרחוק ביותר" או "המסגד הקיצון") הוא המסגד השלישי בחשיבותו באיסלאם. על פי המסורת המוסלמית זהו המקום אליו הגיע מוחמד במסעו הלילי ממכה לירושלים. מהר הבית עלה השמיימה עם המלאך גבריאל.

מבנה המסגד ממוקם בקומפלקס של אתרי תפילה ומבני דת מוסלמיים במתחם המכונה בערבית המתחם הירושלמי הקדוש

ההיסטוריה של מסגד אלאקצא تاريخ مسجد الاقصى

הכותל המערבי

הכותל המערבי הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה, וכנראה כבר במאה ה-14 נקבע מקום תפילה בסמוך אליו, המשמש עד היום.

לכותל המערבי חשיבות דתית, לאומית והיסטורית, ואלה מביאים אליו מיליוני מבקרים בכל שנה, יהודים ושאינם יהודים - בני מצווה חוגגים שם עם משפחתם, חיילים נשבעים אמונים ברחבתו העליונה, ואישים מרחבי העולם מבקרים בו.
הכותל המערבי - Western Wall

מערת המכפלה

מערת המכפלה היא מבנה במזרח העיר חברון. על פי המסורת היהודית והכתובים, המערה היא מקום קבורתם של אבות האומה אברהם, יצחק, יעקב ואמהות האומה שרה, רבקה ולאה (רחל נקברה בקבר רחל בבית לחם), ולכן היא מהמקומות המקודשים ליהדות וגם לאסלאם.
מערת המכפלה סיור דצמ 2010

מקדש הבאב

מקדש הבאב הוא מקדש בהאי השוכן במתחם הבהאי על מורדותיו הצפוניים של הכרמל בחיפה, והמכונה לעתים "כיפת הבהאים", "כיפת הבאב" או "כיפת הזהב". המקדש היה לאחד מסמליה הבולטים של העיר חיפה. למרות שהמקדש נחשב בעיני הבהאים כמקום השני בקדושתו לאחר אל-באהג'ה בעכו, הוא ללא ספק המבנה הבהאי הידוע ביותר בישראל ובעולם כולו, והוא מזוהה עם הדת יותר מכל. המקדש הוא כיום אחד משני אתרי העלייה לרגל החשובים ביותר למאמיני הדת הבהאית.
הגנים בחיפה - הגנים הבהאים - מקדש הבאב בחיפה וטרסות גני המרכז הבהאי

כנסיית הקבר

כנסיית הקבר היא כנסייה גדולה הממוקמת באתר שמרבית המסורות הנוצריות רואות כאתר צליבתו, קבורתו ותחייתו של ישו. הכנסייה שוכנת ברובע הנוצרי של העיר העתיקה בירושלים, בסופה של "ויה דולורוזה". מקום זה מזוהה כגבעת הגולגולתא הנזכרת בברית החדשה: "וַיְהִי כַּאֲשֶר בָּאוּ אֶל הַמָקוֹם הַנִקְרָא גָלְגֹתָא, וַיִצְלְבוּ אֹתוֹ שָם" . מאז המאה ה-4 לספירה משמשת הכנסייה, הנחשבת לאחת הכנסיות החשובות והקדושות ביותר בעולם, כמוקד עלייה לרגל לצליינים מכל רחבי העולם
כנסיית הקבר, עוזי טאובר - The Holy Sepulchre, Uzi Tauber