בית ספר רננים - דף חודשי להורים

אפריל 2016

שותפינו ההורים

"ובכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים"


בחודש זה אנו מתחברים לזהות ההסטורית שלנו ומבקשים לעצמנו שנראה את הייחודיות שיש בנו, כבכל דור ודור, עם הייעוד שלו בעולם. ייעוד אישי וחברתי.


החודש ציינו את חג הפסח בבית הספר ב"סדר פסח" חגיגי,

יצאנו לכנס מש"צים עם תלמידי בתי ספר תיכונייים רבים נוספים שבצפון,

יצאנו לבסיס צלמון - לגדנ"ע,

בילינו בקייטנת פסח

ואף טיילנו ברמת הגולן למשך יומיים עם לינה בשטח.


יום יום, שעה שעה, אנו פועלים ובוחרים מגוון של עשייה חינוכית-ערכית,

למען ילמדו תלמידנו שבני חורין הם.

חופשיים לחלום ולרצות בחופש ובחירות אמיתית וכמובן ללמוד ולעבוד קשה על מנת להשיג זאת.


חג שמח

וחופשה נעימה

רחל

סדר פסח

את סדר פסח חגגנו יחד כל תלמידי בית הספר, מהצעירים ביותר ועד הבוגרים.

סביב שולחנות ערוכים לפסח, קראו התלמידים בהגדה אותה למדו, צבעו וקישטו במהלך השבוע.

ברכנו ושרנו מתוך ההגדה באוירה שמחה וחגיגית.

Big image

תלמידי "שווים במדים" בגדנ"ע

לפני חופשת פסח יצאו תלמידי התוכנית "שווים במדים" לגדנ"ע בבסיס צלמון.

אחרי הכנות ממושכות, אנו הסטודנטיות – הדס, שני ואופיר, והמורה באדר באדר הצטרפנו לשמונה חניכים אלופים מהקבוצה ועברנו יחד איתם חוויה מרגשת ומיוחדת במינה. למשך שלושה ימים עלו התלמידים על מדי זית צה"ליים, עמדו ב-ח' ובזמנים, קיבלו את המפקד אוריאל ב"הקשב", למדו על M-16, ערכים, שדאות, הסוואה ועוד.... והיו חיילים למופת !

אנחנו המלווים, התגאינו בנחישות, בעצמאות וביכולות המרשימות של התלמידים עד ליום האחרון שבו התרגשנו יחד עם כולם בטקס הסיום. אל הטקס הגיעו אנשי צוות מבית הספר, אקי"ם, הורים וחברים.

ההכשרה במסגרת הגדנ"ע מהווה שלב חשוב ומשמעותי בתהליך השתלבות התלמידים בצה"ל.

אחרי שלושה ימים מחשלים בהם עמדו התלמידים באתגרים ובחום, אנו רוצות לאחל להם חופשת פסח נעימה שלאחריה נתראה להמשך עשייה מהנה ומשותפת.

חג שמח, מבאדר והסטודנטיות.

Big image
Big image

כנס בשבילי הלב

מטה של"ח במשרד החינוך יזם תוכנית לעידוד הקשר בשדה בין תלמידי החינוך המיוחד לתלמידי תיכון הנמצאים בקרבתם.

מזה שלוש שנים, בהובלתו של שמוליק בן עוליאל, מורה השל"ח שלנו, תלמידינו משתתפים עם תלמידי תיכון דנציגר ק"ש בכנס בשבילי הלב, והפעם בפארק הגליל בכרמיאל.

המפגש של תלמידי השכבה הבוגרת עם מאות תלמידים מהצפון היה מרומם ומשמעותי עם הרגשת הפנינג. הרקדה, ותחנות הפעלה ע"י המשצי"ם (מדריכי של"ח צעירים) ולקינוח טכס מרכזי וחלוקת תעודת השתתפות.

תלמידנו היו העוגן של הטכס כשחלקם שרו ורקדו את השיר "שווים" גם בשפת הסימנים בהנחייתה של איילה אלמגור. "אתה קטן אני גדול, אני רוצה אתה יכול, לרקוד לצעוד קדימה, להיות שלם בין אנשים.... ואולי יבוא יום ונהפוך שווים, אתה תהיה לי נחל ואני לך ימים..."בסיום הטכס שני תלמידים שלנו ניגנו דואט בשתי חצוצרות את "כנר על הגג" – "גולדה, נו את אוהבת? אני מה? את אוהבת? .... כנראה שכן ...." וחיברו בניגון מרגש בהנחייתו של פליקס, את כל הלבבות ליחד אחד גדול.

טיול שנתי לגולן - שכבה מתבגרת

"שם הרי גולן הושט היד וגע בם..."

וגם אנחנו יצאנו ליומיים מדהימים לגעת ברוח הגולן של אדם ואדמה. חוויה מיוחדת בין פארק הסלעים למעיינות סביב ארמונו של האמיר הבדואי, בין בונקר הלוחמים לירידה מהר בנטל עד לחוות הסוסים.

התארחנו בעיר הגולן-קצרין בפארק מיקולוב, בפינת החי ובפארק המשחקים. העיקר היה חוויית הלינה ביורטה מונגולית במושב אבני-איתן.

בדרך לעצמאות כבר אמרנו... - מקלחות, הכנת ארוחות, ולינה בשק שינה בבית מלון של מיליון כוכבים בשמים.

היום השני זימן לנו חווית רכיבה על חמורים מעל נחל אל על. הגיעו בדואר רישיונות נהיגה על חמור שיחולקו אחרי הפסח. לקינוח טיילנו על שפת המצוק שבין מבוא חמה לכפר חרוב, כשכל הכנרת פרוסה לרגלינו.

חזרנו הביתה, התלמידים והצוות, בהתלהבות רבה ועם המון חוויות וריגושים.

תודה גדולה ל"שמוליק קיפוד" על ארגון הטיול המשגע ולכל הצוות על יומיים אינטנסיביים של עבודה רבה, דאגה ואהבה אינסופית לתלמידנו !!

Big image

כנס משצי"ם – בפארק הירדן

מדריך של"ח צעיר, שדה לאום חברה, פארק הירדן, לינה באוהלים, בישול במדורות, רחצה ביובלי הירדן, בניית מתקני מחנה, קשירת חבלים, ספורט אתגרי, כתובת אש, ריקודים, מסדר בשלשות, עמידה בלוח זמנים, עצמאות, כישורי חיים, זהירות בדרכים, מעגלים ....

כל הדברים הללו התחברו לסלט אחד עצום ומרוכז בכנס המשצי"ם של משרד החינוך. קרוב לאלף תלמידים ומדריכי של"ח התכנסו לחוויית טבע ורוח האדם, כחלק מתהליך ההכנה לקורס הקיץ.

קבוצה מתלמידי המתבגרת והבוגרת נטלה חלק זו השנה השלישית בכנס בליווי איריס, יוגב ושמוליק.

ואיך לא !! הקבוצה שלנו זכתה במקום השלישי בתחרות הספורט האתגרי ובמקום הראשון בבניית המחנה – בעיקר בזכות בניית מתקן יחודי של אוהל הכנסת אורחים ברוחו של אברהם אבינו – איברהים אל חליל.

כבוד !!

Big image

הפעלה בחופשת פסח - קייטנה לתלמידים

את החודש קינחנו בקייטנת פסח מגוונת ומהנה.

רונית הלביץ ואתי אליהו רכזות הקייטנה מסכמות :


במשך שבעה ימים נהנו התלמידים מפעילויות מיוחדות ומגוונות שהועברו על ידי הצוות.

פעילויות ספורט ותנועה עם סיסי, אנה, אודי ואבי (קראטה).

יום קולינרי בניצוחם של צוות השכבה הצעירה, אשר כלל "מטעמי חמץ" עם חלות ומופלטות מגרות של עפרה אלימלך ואורלי בן שבת .

שמוליק המשיך להכיר לנו פינות חמד קסומות שנמצאות במרחק הליכה מבית הספר. התלמידים נהנו לטבול במים ולראות את הפריחה המופלאה מסביבנו.

ביום האחרון הגיעו אלינו מתנדבי "המרכז לילדות ישראלית" כפי שמגיעים אלינו בכל שנה ושנה ויחד פעלנו בפעילויות יצירה לכבוד חג הפסח. תודה לאיילה שמיאן ושיר - בתה של פרח טל, על ארגון יום זה (אכן ...גם הדור השני נרתם בכל הזדמנות לטובת בית הספר). לקראת היציאה לחופשה קיבלו תלמידי בית הספר ערכות יצירה לחג הפסח בנדיבותם של "דואר ישראל" -קרית שמונה.

נתראה בחודש הבא...

רחל מזרחי

מנהלת בית הספר