Digiloovtöö konkurss "Lahe asi"

Loovtöö digitaalne arengumapp

Videofilm "Oodates teda..."

Kuidas tekkis videofilm "Oodates teda..."?

Nelja noore tüdruku käe all on valminud see aasta videofilm "Oodates teda...", mis koosneb kahest osast. Videofilm on inspireeritud Eesti kirjandusest. Saime filmi jaoks inspiratsiooni, kui käsitlesime kirjanduse tunnis ärkamisaega ja sellega seotud inimesi. Otsisime kirjanduse tunnis ka luuletusi nii internetist, kui ka luuleraamatutest. Enne filmi juurde asumist valmisid meil koolis paaristöödena ärkamisajast õppematerjalid plakati näol. Plakati mõte oli tutvustada ärkamisaja tähtsamaid ajaloosündmusi kronoloogilises järjekorras. Järgmiseks ülesandeks oli teha videofilm, mis tutvustaks Eesti kirjanike loomingut.

Video mõtteks on tutvustada vaatajatele Lydia Koidula ja Juhan Liivi loomingut. Ning näidata inimestele, et ka meie jaoks on ajalugu väga olulisel kohal. Selle igapäevase kiire tempo kõrval tuleks võtta aeg maha ja keskenduda selle, mis on meie jaoks siiski siin elus kallis ja oluline.

Võttepäev

Võtsime ühe päeva jaanuarikuu nädalavahetusest, et videot filmima minna.

Reedel, 23. jaanuaril käisime Nõmme Muusikakoolis, et filmida üles video muusikalisi osi.

Laupäeval, 24. jaanuaril alustasime oma võttepäeva kell 11 sõiduga Tallinnast Kurtnasse, Saia tallu. Meeskond koosnes neljast inimesest, pluss autojuht. Peale pooletunnist sõitu jõudsime kohale retrohõngulisse vanasse talumajja. Et võtteid alustada tuli talv läbi tühjana seisnud talumaja kütta toatemperatuurile. Võtetega saime alustada umbes kella ühe paiku, kuid enne seda tuli veel välja valida sobivad võttekohad ja ajastukohased riided. Kui ettevalmistused olid tehtud, asusime videot filmima. Võttekohtade detailsemaks ja paremaks muutmiseks otsisime kappidest välja ajastutruud rekvisiidid. Võttepaikadeks olid nii sise, kui välisruumid.

Töö peale võtteid

Kui klipid ära filmitud, luuletused sisse loetud ja muusika välja valitud, oli vaja hakata kõike seda materjali kokku monteerima. Monteerimise peale kulus kokku peaaegu et 5 tundi. Küll ei teinud me seda järjest. Vaid ikka üks päev natukene, siis veel teine päev ja 27. jaanuariks oli videofilm valmis.
28. jaanuaril esitasime me loovtööna tehtud videofilmi ära ka kirjanduse tunnis. Videofilm meeldis kõikidele vaatajatele ning nii mõnigi jäi peale video vaatamist mõttesse. Tagasiside oli vägagi positiivne ning oli tore näha, et meie saavutatu teistele korda läheb.

Mida õppisime videot tehes?

Videofilmi "Oodates teda…" tegemine andis meile kindlasti palju juurde. Õppisime paremini tundma Lydia Koidula ja Juhan Liivi loomet ning nende elu. Kuid samas andis video ettevalmistamine ja kokkupanek meile juurde ka palju kogemusi ja oskusi, kuidas teha hästi grupitööd, et ka lõpptulemus kõigile meeldiks. Õppisime hindama, kui oluline on kõige selle kiire elutempo keskel võtta aeg maha ja nautida seda kõike, mida annab meile Eestimaa ja tema kultuur. Mis-sest et võttepäev oli pikk, väsitav ning enamuse ajast ka väga külm, olime kõige selle lõpuks ikkagi õnnelikud. Õnnelikud just sellepärast, et ei pidanud taas veetma ühte nädalavahetust kodus nelja seina vahel istudes, olles koguaeg internetis, vaid saime olla koos ja teha ära midagi meie jaoks väga olulist. Nii koolitöö mõttes, kui ka oma grupis töötamise oskuste poolest.

Osades

Videofilmi osades mängivad:
Merili Laur- video filmimine, montaaž, luuletuse lugemine, ideede kirjutamine arengumapiks

Kirke Volmer- Luuletuse lugemine, ideede kirjutamine arengumapiks, luuletuste otsimine

Kelly Tilga- Luuletuse lugemine, leivataigna valmistamine, ideede kirjutamine arengumapiks, luuletuste otsimine

Kadri Vagiström- Luuletuste lugemine, ajakava pidamine, arengumapi koostamine


Lisaks:

Täidetud on ka lapsevanema nõusoleku ankeet.

Kasutatud luuletused

Videofilmis kasutasime järgmiseid luuletusi:
Juhan Liiv- "Mure"

Juhan Liiv- "Me igapäev paremat loodame"

Juhan Liiv- "Naised kangast seadvad"

Juhan Liiv- "Aeg"

Juhan Liiv- "Mets"

Lydia Koidula- "Kodu"

Oodates teda... osa 1
Oodates teda... osa 2