גוג'י ברי

גיא, דניאל וגל

רקע על הגוג'י ברי

הגוג'י ברי הוא פרי שהגיע מהמזרח הרחוק , סין. צבעו כתום אדום וטעמו משלב בתוכו אוכמניות,צימוקים ותותים. הוא פרי יער על שיח רב שנתי ממשפחת הסולניים, עלי הצמח מסודרים בקבוצות של עד שלושה עלים. העלים מחודדים בקצוות ורחבים במרכז , אורכם כ7 ס"מ ורוחבם עד 3.5 ס"מ.

הפירות הן בצבע כתום בהיר עד אדום בצורת אליפסה ובגודל 1-2 ס"מ, מספר הזרעים בכל פרי הוא 10-60 וצבעם צהוב. הפירות מבשילים בחודשים יולי עד אוקטובר. הגוג'י ברי עולה בישראל כ-85 ש"ח לקילו.

תכולת הגוג'י ברי

הגוג'י בר מכיל 19 חומצות אמיניות שונות המהוות את המבנה הבסיסי של החלבון המסייעים בפעילותה של מערכת העיכול, מערכת העצבים. מכיל בתוכו ויטמינים מקבוצת B1 B2 B6 המסייעים בפעילות תקינה של העיניים ועוזר בגדילה וכו'. הגוג'י בר מכיל בנוסף גם ויטמין C המסייע בחיזוק הפעילות ולתפקודה התקין של מערכת החיסון. נוסף לכך הוא מכיל ויטמין E המצמצם את הסיכון למחלות לב.

הגוג'י בר מכיל כמות של ברזל המסייע בבניית הגוף. הוא מכיל בתוכו בטא קוראן החיוני לחלוקת התאים ברקמות הגוף ולריפויין, הוא מגן על מערכת העיכול ומפחית סיכויים לדלקות בכליות ובשלפוחית השתן.נוסף לכך הוא מכיל פוליכרידים שהן שרשאות של מולקולות סוכריות המשמשות לאכסון אנרגיה זמינה בגוף,מייצבי רמות סוכר.

לסרטון המסביר את יתרונות הגוג'י בר לחץ כאן:

https://www.youtube.com/watch?v=j8Rriyckva4