מה היה לנו - אפריל

שלום לכולם,

חודש אפריל התחיל לו אי שם בחופשת הפסח ומאז שחזרנו מהחופשה אנו בשיא העבודה, בהכנת מבחנים, שמירות , תגבורים ומה לא..


ציינו את יום הזכרון לשואה ולגבורה ויום הזכרון לחללי צהל ונפגעי פעולות האיבה.

ביום השואה צפתה שכבת יוד בסרט "ספורים" והתלמידים והמורים המלווים היו מרותקים לסרט המרגש. שכבת יא עברה סדנה בנושא זכרון השואה בכרזות זיכרון ושכבת יב האזינה להרצאתו המרתקת של עמית בנושא שואה וספורט.

שיאו של היום היה בטקס שהוכן על ידי תלמידי שכבת יב בהנחייתן של אתי ואילנה. נושאו של הטקס היה שמירה על צלם האדם והוא הורכב מטקסטים מן העבר, שנכתבו בשנות ה30 וה40 ומטקסטים פרי עטם של תלמידי שכבת יב שנכתבו במהלך המסע לפולין ובעקבותיו. בתום הטקס קיבל כל תלמיד נר זכרון לזכרו של נספה אחד מתוך ששת המיליונים.

תודה לאילנה גולן ואתי על העבודה הצמודה עם תלמידי השכבה, לאורי על בחירת השירים ועיבוד הקטעים המוקלטים ולכל צוות השכבה על העזרה בהכנת התפאורה.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל צפו התלמידים בסרט "קל, קשה, אנוש" ובסיפורו המרגש של איתי ארנליב מרגע פציעתו האנושה ועד השתקמותו המופלאה.הטקס השנה שם במרכז את החייל "האחר" :חיילים דרוזים, אתיופים , נשים ועוד.תודה לורד וגל שעבדו עם התלמידים על הטקס שעות ארוכות ותודה לאורי על השירים המרגשים. תודה ללימור ותלמידי יוד 9 על הכנת התפאורה. תודה מיוחדת לדפנה בק על העזרה בהדרכת הקריינים שעשו עבודה מצוינת אל מול האודיטוריום המלא מפה לפה בתלמידים, מורים ובוגרים.

תודה גדולה לטל על ההובלה של הטקסים על הכנת הפעילויות והכל בשקט ובצנעה.

בנוסף,שכבת יוד קיבלה ביום שישי את תעודות הזהות - היום כולו הוקדש לסדנאות העוסקות בזהות, הורי התלמידים הגיעו גם הם לפעילות בכיתה והיום והסתיים בטקס חגיגי ומרגש , ששילב בחוכמה את הפן הרציני של היום עם הומור ישראלי. תודה לכל צוות שכבת יוד שהגיע וניהל את היום, לצוות ספרות על בנית התוכנית והעזרה בהכנת הטקס, ובמיוחד לענת ולדורית על הטקס ואחרון חביב לאורי אפרת על בחירת השירים והביצוע.תודה לצוות אזרחות על השותפות ועל השיעור המשמעותי שהעברתם בכל הכיתות.

וביום רביעי האחרון גם נערך בית מדרש ציוני בנושא "מגילת העצמאות", תודה ליהודה ולקרן על ההובלה לורד על החיזוק והתרומה לערב, למורים לאזרחות שהגיעו ועזרו עינת אלפרט ואילנה גולן. מי שלא היה הפסיד.


היום התבשרנו ששמוליק הגיע לשלב האחרון בתחרות "המורה של המדינה" , אני רוצה לשתף אתכם בשמחה ובהתרגשות של התלמידים כשפנו אלי לשתף אותי בתוכניתם להמליץ על שמוליק, ההתגייסות של ההורים, התלמידים והבוגרים לדורותיהם היא בעצמה פרס גדול. אנחנו כבר יודעים את זה ונהנים מכל מה ששמוליק מביא איתו למורים ולתלמידים. נאחל לו בהצלחה!


מספר נושאים נוספים:

כפי שסיפרתי בישיבת המורים ב21 ביוני תתקיים "הועדה המלווה"של ביה"ס, לקראת הועדה יתכנס הצוות המוביל של ביה"ס הכולל את רכזי המקצוע, רכז להתפתחות אישית והנהלת ביה"ס להכין את תוכנית העבודה הבית ספרית שהיא מורכבת בין השאר מתוכניות העבודה של כל צוות וצוות. כל צוות ידרש לבנות יחד את התוכנית .

מערכת השעות לתשעו ,נתחיל לעבוד עליה בקרוב, מי שעדיין לא ביקש או דברים השתנו, נא לעדכן עד סוף השבוע הקרוב.

שיהיה שבוע טוב לכולנו ובהצלחה לצוות כימיה שפותח השבוע את "עונת הבגרויות".

עירית