Bizden Haberler

22 Nisan 2022

Big picture

Uluslararası Almanca Olimpiyatları 2022 Türkiye Birincisi TAC’den!


Dünyanın en büyük Almanca yarışması olan Uluslararası Almanca Olimpiyatları’nın (IDO) B1 seviyesindeki Türkiye birincisi 11. sınıf öğrencimiz Cem Yıldız oldu.


Uluslararası Almanca Olimpiyatları, iki yılda bir Almanya’da gerçekleştiriliyor ve Uluslararası Almanca Öğretmenleri Birliği (IDV) iş birliğinde Goethe Enstitü tarafından düzenleniyor.


Okulumuzun Almanca öğretmenleri tarafından teşvik edilen 11. sınıf öğrencimiz Cem Yıldız, B1 seviyesindeki olimpiyatlarda Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.


Olimpiyatlar iki aşamadan oluştu; 1. aşamada 43 kişilik B1 katılımcı arasından 16 kişi ile birlikte başarı sağlayan Cem Yıldız, final aşamasında Almanca sınavını birincilikle kazandı.


Türkiye’den B1 dil seviyesinde ulusal ön elemeleri birincilikle kazanan öğrencimiz Cem Yıldız, Goethe Enstitüsü bursuyla 03.08.-07.08.2022 tarihleri arasında Hamburg`da gerçekleşecek Uluslararası Almanca Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı.


Goethe Enstitüsü bursu ile katılacağı Hamburg Olimpiyatlarında da öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Öğrencimizin Bilimsel Makalesinden Uluslararası Başarı


10-A sınıfı öğrencimiz Asya Yılmaz, Biyoloji alanında hazırladığı Onkolitik Viroterapi ve Bağışıklık Sistemi (Oncolytic Virotherapy And The Immune System) ile ilgili araştırma yazısıyla, Üsküdar Amerikan Kolejinin düzenlediği UAA Akademik Araştırma Konferansına katıldı. Asya Yılmaz, katılan öğrenciler arasında en yüksek puanı alanlardan biri olmayı başardı. Öğrencimiz böylece araştırma yazısının uluslararası bir yayın olan International Journal of High School Research’da (IJHSR) yayınlanmasına da hak kazandı. Asya’nın bu başarısını paylaşmaktan gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.


https://www.uaaarc.com/event-details/uaa-academic-research-conference

Big picture

Spor Festivali Coşkusu


Tarsus Amerikan Koleji Beden Eğitimi Bölümü, Spor Kulübü, Mezunlar Derneği ve Spor Komitesinde çalışmalarını sürdüren öğrencilerimizin iş birliği ile ilkini düzenlediğimiz Spor Festivali büyük ilgi gördü. Spor Festivalimizde katılımcılar, düzenlenen birçok farklı ve eğlenceli etkinlik sayesinde spor yapma ve kaynaşma fırsatı buldular.


Mezunların, öğretmenlerin ve öğrencilerin katıldığı şenliğimizde sporu, rekabeti ve eğlenceyi dolu dolu yaşadık. Sporfest’in gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz.


Gelenekselleşmesini planladığımız Sporfest’imizin bir sonraki aşamasında görüşmek dileğiyle…

23 Nisan’ı TAC Kampüsümüzde Çocuk Sesleriyle Kutladık


23 Nisan; ulusal egemenlik, özgürlük ve Atatürk’ün izinde demokrasi için yürümek demek... 23 Nisan aynı zamanda sevgi, mutluluk, parlayan güneş ve sımsıcak gülümsemeleriyle çocuklar demek…


Atatürk’ün izinde ilerleyen TAC öğrencileri, 23 Nisan’ı kardeş köy okulundan gelen öğrencilerle birlikte tarihi kampüsümüzde coşkuyla kutladı. Eğlenceli etkinliklerin yanı sıra akademik çalışmalar da yaparak kardeşlerinin ilgi ve becerilerini geliştirdiler.


Coşkulu bir katılımla, çocukların en güzel gününü kutlayan TAC öğrencilerine ve katkı sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Yurt İçi Üniversiteleri Tanıtımları Devam Ediyor


Yurt İçi Üniversite Danışma Biriminin organize ettiği çevrim içi üniversite tanıtımları devam ediyor.


Şu ana kadar gerçekleşen Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Tıp Fakültesi tanıtımlarına katılan öğrencilerimizin ve velilerimizin olumlu geri dönüşlerine istinaden etkinliğin amacına ulaşmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.


Programımızın bundan sonraki bölümünde yer alan üniversitelerin katılım tarih ve saatlerinin aşağıdaki şekilde planlandığını paylaşmak isteriz. Siz değerli öğrenci ve velilerimizin katılımları için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi & Mühendislik Fakültesi: 28 Nisan Perşembe 17.00

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi: 29 Nisan Cuma 15.00

Boğaziçi Üniversitesi: 11 Mayıs Çarşamba 15.00

Big picture

Project Development Training

Dear Students,


Our Grade 9-10-11 and 12 students are all invited to join the first 4 modules of the ?Online Project Development Training? which will be hosted by Ozyegin University in March.


You are required to register before March 8th. You may click TRAINING CALENDAR to see the details of the program and sign in.

Don't forget to register by clicking here by March 8th to grab this unique opportunity!

''Mission Posible 5'' Proje Yarışması

9, 10 ve 11. sınıflarımıza yönelik olarak SEV tarafından düzenlenen Mission Possible Proje Yarışması başladı!

Öğrencilerimiz missionpossible.sev.org.tr adresinden okul e-posta adresleri ile giriş yapabileceklerdir.


Sorularınız için Kurumsal İletişim Yöeneticisi Neslihan Özünlü ile iletişime geçebilirsiniz.

''Mission Possible 5” Project Competition


The “Mission Possible 5” project competition organized by SEV for our 9th, 10th, and 11th-grade students is starting! You can attend the Project Development Training, which consists of 6 modules, to be given by Özyeğin University. The first 4 modules will be open to the participation of our 9th, 10th, 11th, and 12th-grade students, and only the "Mission Possible 5" finalists can participate in the last 2 modules. You may visit missionpossible.sev.org.tr by logging in with your school e-mail address, and see the details of the competition, review past projects, and apply to participate in Özyeğin University Project Development training. The deadline to register for the training is MARCH 8th, 2022. To enter the competition, click here and fill out the form. The deadline to enter the competition is APRIL 28, 2022. Click to following posters to viev the pdf poster with links and details. For any questions, you may contact School Corporate Communications Manager Neslihan Özünlü (Sadık Paşa Building, 1st floor)

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniHaftalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture