מזכר שבועי - כיתה ז'1

מזכר מס' 17, ב' דר"ח אייר, תשע"ו 9.5.2016

"בזכירה סוד הגאולה" הבעל שם טוב

הורים יקרים,


חזרנו מחופשת הפסח לתקופה אינטנסיבית ועמוסה באירועים, מבחנים ולמידה עד לסוף השנה. אני מבקשת לסייע לילדים להגיע בזמן לבית הספר, עם הציוד המלא ללמידה ולהקפיד על קיום אורחות חיים תקין לפי כללי בית הספר. במהלך החופשה קראתי את עבודות השורשים המדהימות שהכנתם עם ילדכם. העבודות היו מעניינות מאוד, מרגשות וניכר כי הכנתן היתה חוויה משותפת וזמן איכות שלכם יחד עם בני המשפחה. מתוך כל העבודות נשלחה העבודה של שחר אמיר לתחרות "חוקרים צעירים" של משרד החינוך.


ביום חמישי ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בתחילת היום קיימנו שיעור בו דברנו על תחושות ורגשות שזכרון השואה מעלה בנו. שוחחנו על החשיבות שבזיכרון למען הדורות הבאים, תוך כדי קישור לעבודות השורשים. המשכנו בקריאת קטעים מספר שכתבה ניצולת שואה והבהרנו מושגים שקשורים בשואה ובמלחמת העולם השנייה. בהמשך, השתתפנו בטקס יום השואה הבית ספרי שהוכן על ידי נציגי כיתות ז'.

מדי שנה, בשבוע שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה ליום הזיכרון לחללי צה"ל, מוקם בבית הספר חדר ובו "מסלול הזיכרון". את המסלול מקימה רונית דהן, רכזת חינוך חברתי בבית הספר. בבמהלך השבוע נכנסות כל הכיתות לחדר הזכרון וצופותבתערוכה של תושבי שוהם, ניצולי שואה " צילום בגיל". בחדר הזיכרון נצפה בסרטון קצר על פתיחת מלחמת העולם השנייה ונתבונן בתצלומים ובמוצגים שבחדר. אנחנו נגיע לפעילות זאת ב- 16.5.
כחלק מתהליך לשיפור האווירה הלימודית בכיתה, הורדת רמת ההפרעות והעלאת המודעות של התלמידים לחשיבות היותם תלמידים מכבדים - את עצמם ואת המורים שלהם, התנהלו מספר שיחות כיתתיות לפני היציאה לחופשה - שלי עם התלמידים, התקיימה פגישה עם ועד הכיתה (סיכום הפגישה נשלח אליכם) ופסיכולוגית השכבה נכנסה לצפייה באחד משיעורי הכיתה (וכנראה תכנס לשיעור נוסף בזמן הקרוב). בנוסף, מנהלת בית הספר, הגב' אביבה וגנר נכנסה היום לכיתה וקיימה גם היא שיח מאוד מכבד עם התלמידים על ההדדיות שנדרשת כדי לקיים אורח חיים תקין בבית הספר. התלמידים השתתפו ושתפו פעולה בשיח. במקביל, מתקיים שיח שוטף שלי עם פסיכולוגית ויועצת השכבה על מנת להביא את הכיתה למקום טוב יותר מזה שהיינו בו לפני היציאה לחופשת הפסח. כמו כן, תתקיים ישיבה פדגוגית שלא מן המניין בשבוע הבא שבו ישתתפו המורים המקצועיים המלמדים בכיתה, היועצת והפסיכולוגית, רכזת השכבה ונציגות של ההנהלה. מטרת הפגישה היא להגיע להסכמה בדבר "שפה אחידה" בה נשתמש כולנו במהלך השיעורים והימים שנותרו עד היציאה לחופשת הקיץ.


ברצוני לשתף אתכם שכבר עכשיו, כעשרה ימים מאז החזרה מחופשת הפסח, אני מרגישה בשינוי לטובה באווירה בכיתה ואני מקווה שאנחנו בדרך הנכונה. מיותר לציון, כמה חשוב הגיבוי שלכם. ה"שפה האחידה" צריכה להיות של כולנו.


לשמחתי הרבה מחר תתחיל ללמד בכיתה מורה לגיאורפיה קבועה (עד סוף השנה!) בשם הילה שתחליף את אודיה שיצאה לחופשת לידה מוקדמת בשל שמירת הריון. נאחל לה בהצלחה.


ומה צפוי לנו....

יום שלישי 10.5 - מפגש עם יורם פרידמן, שעליו מבוסס הספר "רוץ ילד רוץ", שכתב אורי אורלב.

יום רביעי 11.5 - טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל. יש להגיע לבית הספר בחולצות לבנות.

יום חמישי 12.5 – חופשת יום העצמאות ה- 68 למדינה. חוזרים ללימודים ביום שישי 13.5.

יום שני 16.5 - הילדים עורכים התרמה לועד למען החייל בשעות אחר הצהריים.

יום רביעי 18.5 – דו"ח קריאה באנגלית (book report).

יום רביעי 18.5 - ערב הוקרה לקבוצות מנהיגות בבית הספר- מועצת תלמידים, עמיתים משפיעים ועוד.

יום ראשון 22.5 - מפגש שני ואחרון בנושא חינוך מיני.

ימים ראשון עד ראשון 22.5-29.5 – שבוע מועדי ב' בבית הספר.

יום שישי 27.5 - כישרונות צעירים בבית הספר.

יום שני 6.6 - סיור לימודי לירושלים. עדיין חסר הורה מלווה אחד שיצטרף אלינו לסיור.

יום רביעי - 8.6 - ערב שורשים בבית הספר בשיתוף הורים ותלמידים.


נוהל מועדי ב': למועד ב' בכל מקצוע רשאי תלמיד לגשת אם נכשל במבחן (ציון 55 ומטה) או שנעדר ממועד א' בשל מחלה (רק עם אישור רופא). תלמיד יכול לגשת לשני מבחני מועדי ב' בלבד. ההרשמה למבחנים החלה אתמול ותמשך עד ה- 17.5. יש להרשם אצל מזכירת השכבה, ברכה.


לא לשכוח....

להחזיר את הפולדרים של התעודות.

לחתום על טפסי התל"ן והשאלת ספרים שקבלתם ביום המשוב האחרון ולשלוח עם ילדכם חזרה לבית הספר.