My Smore newsletter

علوم غریبه چیست برخلاف تصور رایج، اراده خدا همیشه «روی زمین» نیست

علوم غریبه چیست برخلاف تصور رایج، اراده خدا همیشه «روی زمین» نیست.علوم غریبه چیست با تمام احترامی که برایم قائل هستم، نمی توانم با این دیدگاه موافق باشم که همه چیز بر اساس خواست خالق اتفاق می افتد.علوم غریبه چیست وقتی اتفاق بدی مانند گردباد رخ می‌دهد، ناگزیر می‌شنوید که کسی می‌گوید: "اوه، باید خواست خدا باشد." من اعتقاد ندارم که این چیزی است که کتاب مقدس می‌آموزد، و اگر درست است، چرا خدا از ما می‌خواهد که برای اراده او دعا کنیم.علوم غریبه چیست که باید انجام شود؟
برعکس، هر چیزی که خوب به نظر می رسد از جانب خدا نیست. گاهی شیطان نیز انسان را موفق و ثروتمند می کند، اما این برای آن است که قلب تشنه خدا او را سرد یا از ریل خارج کند. نه تو و نه من نمی دانیم که پشت پرده روحانی چه چیزی نهفته است، بنابراین باید دعا کنیم: «ارادت تو بر زمین نیز چنانکه در آسمان است انجام شود.»
امیال نفسانی طبیعتاً اراده ما را تحریف یا مشوش می کنند.علوم غریبه چیست ما باید از فیض خدا و روح او بخواهیم تا اراده های ما را در هماهنگی با اراده او هدایت کند. همچنین باید بدانیم که اراده او به نفع ماست و کلام خدا بهترین بیان اراده اوست. برای تازه ایمانداران، اراده خدا در ساده ترین شکل آن ده فرمان است. «اراده تو انجام شود،علوم غریبه چیست ای خدای من، و شریعت تو در من است.» (مزمور 40:8) پس وقتی دعا می کنیم، «اراده تو انجام شود»، در واقع می خواهیم که اراده او از طریق تسلیم شدن در ما محقق شود و اطاعت
البته عیسی کاملترین نمونه برای انجام اراده خدا در جهان است. او در یوحنا 6:38 اعلام کرد: "زیرا من از آسمان نازل شدم، نه برای انجام اراده خود، بلکه به خواست کسی که مرا فرستاد." در باغ جتسیمانی، مسیح با جداشدگان روبرو شد، پدر سه بار التماس کرد. «نه به اراده من، بلکه اراده تو.» (لوقا 22:42) آیا انجام اراده خدا همیشه آسان است؟علوم غریبه چیست انجام ندهید. اگر این یک مبارزه بزرگ برای عیسی بود، ما نیز باید دعا کنیم: "اراده تو انجام شود."
یک هدف بزرگتر
وقتی خدا همه چیز را خلق کرد، گفت که وجود خواهد داشت. اما وقتی آدم خلق شد، خاک را از زمین گرفت و با دست خود قالب زد و در او جان دمید. انسان را از خاک آفرید. پس وقتی دعا می کنیم که «ارادت در زمین چنانکه در آسمان است انجام شود»، اعتراف می کنیم که خاک نیستیم. «فی الارض» در ما نیز به معنی است. ما خود را در برابر خدا فروتن می کنیم و اذعان می کنیم که اراده ما در اثر طغیان فاسد شده است. وقتی می‌پرسیم «اراده تو انجام می‌شود»، به خدا اجازه می‌دهیم که از ما آن‌طور که می‌خواهد استفاده کند.
خداوند هرگز اراده خود را بر شما تحمیل نخواهد کرد زیرا او هدیه گرانبهای "آزادی" را به مردم داده است. او شما را مجبور نخواهد کرد که به او دعا کنید: "اراده تو انجام شود." شما باید فعالانه بخواهید، اراده خود را به او بسپارید، بنده او باشید و به او اجازه دهید قدرت خود را آشکار کند و کار خود را در زندگی شما انجام دهد. برنامه ریزی کنید.علوم غریبه چیست دانستن این راز شما را به گنجینه ای از قدرت آسمانی باز می کند.
اما متوجه شدم که مسیر دیگری نیز می تواند کارساز باشد. بسیاری از ما مورد تسخیر شیطان هستیم زیرا اراده خود را به او داده ایم. شما باید استاد خود را انتخاب کنید. وقتی به وسوسه‌هایی که شیطان در مسیر زندگی‌مان قرار می‌دهد تسلیم می‌شویم، توانایی او را برای انجام خواسته‌هایش در زندگی‌مان افزایش می‌دهیم. عجیب است که وقتی از آزادی خود برای تسلیم شدن در برابر شیطان استفاده می کنیم، به تدریج آزادی خود را از دست می دهیم. شیطان بر ذات ما تسخیر شده و ما بنده او شده ایم.
با این حال، کاملاً ممکن است که ما از روح خدا پر شویم. آیا دوست دارید این تجربه را داشته باشید؟ بیشتر مردم همیشه بین اطاعت از روح و یک جسم ضعیف سرگردانند، اما وقتی این را فهمیدی و گفتی، "پروردگارا، می‌خواهم خدای من و پروردگار من باشی. اراده‌ام را به تو می‌سپارم، خود را وقف تو می‌کنم. من به تنهایی نمی توانم هیچ کاری انجام دهم." سپس خدا می تواند اراده خود را "روی زمین" و در زندگی شما انجام دهد. خدا منتظر است، اما او شما را مجبور نمی کند. پس هنگام دعا، فراموش نکنید که بگویید: "اراده تو بر زمین نیز چنانکه در آسمان است انجام شود."
نماز را به ما بیاموز (در زیر)
واقعیت خارق العاده: در طول جنگ جهانی دوم، یک سرباز بریتانیایی در حال عقب نشینی بی سر و صدا از یک موقعیت خط مقدم مشاهده شد. واحد او او را دستگیر کرد و متهم به همکاری برای ترک پست خود بدون اجازه کرد. سرباز اعتراف کرد: «من در جنگل نماز می خواندم.» همرزمانش شروع به خندیدن به او کردند و از او خواستند که فورا مدرک ارائه کند. گفت تنها به نماز رفت و جز نماز کاری نکرد. اسیرکنندگان او را تهدید به خیانت کردند: «مگر با دعا ما را قانع نکنی که واقعاً فقط نماز می‌خوانی، اعدام خواهی شد.» سرباز زانو زد و دعا کرد،علوم غریبه چیست دعایش خالصانه و قانع‌کننده قدرت بود، گویی می‌خواهد ادای دین کند. به خالقش در پایان نماز فرمانده گفت که مرد تبرئه شد. به گفته شما معتقدم اگر زمان زیادی را صرف تمرین نمی‌کردید هرگز در نقد اینقدر خوب عمل نمی‌کردید.» وی افزود: از راه نماز باید عادت صحبت با خدا را داشته باشید. در مواقع عادی."
ما باید همیشه دعا کنیم و عادت کنیم. اما مهمتر از آن، محتوای دعا نباید خود محور باشد. می بینم که دعاهایم را با "به من بده" شروع می کنم: "پروردگار عزیز، این را به من بده، آن را به من بده" و در پایان اضافه می کنم: "خدایا، نامت را برکت می دهم." مقایسه الگو، سبد خرید را کاملاً قبل از اسب در درس قبل بر این موضوع تاکید شده است، اما تکرار آن ضروری است. خدا به من فهماند که دعاهای من خودخواهانه است و خدا و دیگران باید اول باشند نه خودم.
در حالی که تمرکز زیر بر دعا کردن برای خودمان است، باید مطمئن شویم که ترتیب نماز را قبل از پرداختن به جنبه‌های ضروری این دعاها در ذهن داریم. بدیهی است که ما باید برای نیازهای خود دعا کنیم،علوم غریبه چیست اما طبق تعالیم عیسی، دعا در درجه اول باید با تصدیق نام، اراده و ملکوت او باشد. ما باید تمام نیازهای خود را مطابق با خواست خدا بررسی کنیم. با این یادآوری می‌توانیم به یادگیری ادامه دهیم و وقتی بپرسیم «پروردگارا به ما دعا بیاموز»، نتایج آشکار می‌شود.
"امروز به ما بده"
نان (رژیم غذایی) نشان دهنده چیزهای زیادی در کتاب مقدس است. اولاً «طعام (نان)» به معنای مایحتاج روزمره زندگی است. البته این یک نمونه انشا دعاست، پس به این معنی نیست که نمی توانید برای آب، لباس یا حاجات دیگر دعا کنید. وقتی برای نان روزانه خود دعا می کنیم، در واقع از خدا می خواهیم که نیازهای اولیه ما را در زندگی روزمره برآورده کند. (آیا مردی با کمد لباس کامل و انبار غله هنوز دعا می کند که "نان روزانه ما را امروز به ما بده"؟ البته. هر چیزی را که خدا به شما داده است را بدیهی نگیرید. به یاد داشته باشید، تمام دارایی ایوب در یک روز از بین می رود.)
خداوند به ما دستور می دهد که با اطمینان به نزد او بیاییم و از او بخواهیم که نیازهایمان را برآورده کند. البته، او نیازهای شما را قبل از درخواست شما می داند، اما او می خواهد که ما بدانیم که او هر چیزی را که نیاز داریم فراهم می کند. به عنوان مثال، هنگامی که بنی اسرائیل در بیابان راه می رفتند، برای غذا دعا می کردند و خداوند مانا را از بهشت ​​فرستاد و عرضه محبت آمیز دائمی خود را نشان داد. نترس، خجالت نکش، فقط بخواه، خدا می خواهد که او را بجویی!
به یاد داشته باشید که اگرچه ما دعا می کنیم «نان روزانه ما را امروز به ما بده»، این بدان معنا نیست که خدا از ما می خواهد که چیزی بیهوده به دست آوریم. بعضی ها فکر می کنند تنها کاری که باید بکنند این است که دعای ربوبیت را بخوانند و در خانه بنشینند و منتظر اجابت خداوند باشند. خداوند مانا را از آسمان فرستاد، اما بنی‌اسرائیل مجبور شدند بیرون رفته و آن را جمع کنند. آنها با دهان باز روی تخت دراز نمی کشند و منتظرند تا مانا در دهانشان بیفتد. همچنین توجه داشته باشید که مانا در خارج از کمپ ریخته می شود، نه بالای چادرهای آنها.
یهودیان مجبور بودند بیرون بروند و جمع شوند تا نان روزانه خود را بگیرند. پس از آن، مانا باید به شکل خاصی خمیر می‌شد و به شکل کیک پخته می‌شد؛ آنها باید کار می‌کردند تا از رژیم غذایی روزانه خود لذت ببرند. به همین ترتیب، ما باید سهم خود را انجام دهیم و به خاطر نعمت پروردگار تنبل نشویم. فراموش نکنید که نان روزانه ای که به ما داده می شود حاوی یک پند نیز است: "شش روز کار برای تمام کار شما."
"رژیم غذایی روزانه ما"
آیا "رژیم غذایی روزانه" فقط از غذا تشکیل شده است؟ همانطور که بسیاری از آموزه های کتاب مقدس می گوید، "نان روزانه ما" معنای معنوی بسیار مهمی دارد. عیسی در متی 4:4 تعلیم داد: «انسان تنها با نان زندگی نمی‌کند، بلکه با هر کلامی که از دهان خدا بیرون می‌آید زندگی می‌کند.» او از کلمه «نان» برای نشان دادن همه نیازهای بشر در جهان استفاده کرد.
مهمتر از همه، عیسی بعداً گفت: "من نان زندگی هستم" (یوحنا 6:35) مسیح فقط به نیازهای جسمانی ما اشاره نمی کند، بلکه به ما می آموزد که خدا را هر روز دعوت کنیم تا در قلبمان ساکن شود. نان معرف عیسی است—غذای معنوی بسیار مهمتر و سیر کننده تر از غذای زمینی برای جسم است.
چقدر برای تغذیه به غذای معنوی نیاز داریم؟ کلمات مقدس کتاب مقدس اغلب به دعاهای روزانه اشاره می کنند. «من عزادار و سوگوار خواهم شد [اصلی: دعا] در عصر، صبح و ظهر.» (مزمور 55:17) نان روزانه – معاشرت روزانه با خداوند – باید اولویت ما باشد. چرا نمی گوییم: «خداوندا، لقمه ای به من بده تا بخورم؟» بیشتر مردم از این واقعیت که یخچال هر روز خالی است اذیت نمی شوند، بنابراین اغلب نمی فهمیم معنی دعا کردن برای یک غذا چیست. وعده غذایی روزانه در حالی که کسانی که در رکود بزرگ زندگی کرده‌اند ممکن است این مفهوم را درک کنند،علوم غریبه چیست تعداد کمی از آمریکایی‌های امروزی در یک جامعه بسیار غنی از نظر مادی زندگی می‌کنند و تعداد کمی از آنها در واقع برای یافتن کمی غذا هر روز تلاش می‌کنند. در واقع، برخی از مردم در انبار خود غذای یک ماهه دارند.
اما غذای معنوی که بسیاری از ما در دل خود ذخیره می کنیم برای مصرف در چند دقیقه کافی نیست. کدام غذا مهم تر است، جسمی یا معنوی؟ چند نفر از ما برای یک ماه غذای معنوی ذخیره می کنیم؟ باید هر روز مقداری جمع کنیم. فردا نمی توان با این غذای کمی که امروز جمع آوری می شود زندگی کرد. شخصی مقدار کمی "کالری" ذخیره کرده و چند کتاب مقدس را حفظ کرده است که به زودی به کارتان می آید. با این حال، اگر می خواهید تجربه مسیحی خود را زنده کنید، باید یک زندگی معنوی روزانه داشته باشید، باید بیرون بروید و مانای روحانی جمع آوری کنید.
آخرین نکته: کتاب مقدس نمی گوید: "نان روزانه ام را امروز به من بدهید." عیسی به ما آموخت که دعا کنیم: "نان روزانه ما را امروز به ما بدهید." این غذای ماست، نه من. رژیم غذایی. ما باید به اندازه نیازهای خودمان به نیازهای دیگران اهمیت بدهیم، حتی بیشتر از خودمان. کتاب مقدس تعلیم می دهد: "بارهای یکدیگر را بر دوش بکشید" (غلاطیان 6: 2). ما باید نیازهای جسم را "همدیگر را تحمل کنیم"، نان روزانه را برای نیازمندان فراهم کنیم و از نیروی خود برای کمک به ضعیفان استفاده کنیم. در امور معنوی نیز باید همین کار را کرد و ما باید با دعا «یکدیگر را تحمل کنیم» و روز به روز با استقامت، درخواستهای یکدیگر را به پدر ارائه کنیم. «برگزیدگان خدا روز و شب او را می‌خوانند و آیا او سرانجام از آنها انتقام نخواهد گرفت، اگر چه مدت طولانی برای آنها صبر کند؟» (لوقا 18: 7).
بدهی های ما را ببخش، همانطور که ما بدهکاران خود را می بخشیم.
میدونی؟ در مورد دعای خداوند، عیسی فقط یک تفسیر مستقیم ارائه کرد. در انجیل متی، پس از اینکه عیسی به شاگردانش دعا کردن را آموخت، افزود: "اگر گناهان مردم را ببخشید، پدر آسمانی شما نیز شما را خواهد بخشید؛ و اگر گناهان مردم را نبخشید، پدر آسمانی شما نیز نخواهد بخشید. خطاهای خود را ببخشید. (متی 6:14، 15) درست در وسط دعای خداوند،علوم غریبه چیست مسیح از این عبارت استفاده کرد تا ارتباط بین رابطه عمودی و افقی را نشان دهد. شاید باید به آن گوش کنیم!
آیا خداوند می‌گوید: «با شما معامله می‌کنم: همه همدیگر را ببخشید، دیگر از تلخی، کینه توزی، دیگر حرف زدن در مورد آزار همدیگر نیست، و من شما را می‌بخشم»؟ آیا منظور خدا این بود؟ آیا انجیل است؟ نه، به این دلیل نیست که خدا ما را بخشیده است.
ما با کارهای خودمان نجات پیدا نمی کنیم. در عوض، انجیل به ما می گوید که همانطور که هستیم به خدا نزدیک شویم و او ما را خواهد بخشید. با این حال خداوند می فرماید: «اکنون که آمرزیده شدید، همدیگر را ببخشید.» اگرچه با اعمال خود نجات پیدا نکردید، اما اگر با بی احترامی به زندگی ادامه دهید، هلاک خواهید شد، زیرا نشان داده اید که واقعاً نیستید. از عیسی پیروی کنید.
روحی که روح تلخ و نابخشودنی را در آغوش می کشد، نمی تواند رحمت و رحمت خداوند را پرورش دهد. آیا تا به حال توسط یک دوست به شما خیانت شده است؟ آیا کسی به شما تهمت زده است؟ همه ما صدمه دیده ایم ما تمایل داریم حالت تدافعی بگیریم و شروع به دیدن آن شخص در یک دید محدود می کنیم، حتی سعی می کنیم رسوایی طرف مقابل را برای انتقام گرفتن و «یکنواخت کردن» فاش کنیم. عیسی «سرزنش شد و تلافی نکرد.» آیا روح عیسی این است که بدی را در مقابل بدی جبران کند؟
کتاب مقدس می‌گوید زمانی که بهای بزرگی را که مسیح برای بخشیدن ما پرداخت کرد، راحت‌تر می‌شود که یکدیگر را ببخشیم. «اگر هر یک از شما برادر خود را از صمیم قلب نبخشد، پدر آسمانی من نیز همین کار را با شما خواهد کرد.» (متی 18:35) ما باید از روی میل یکدیگر را ببخشیم، و خدا این نکته را بارها در کتاب مقدس بیان می کند. «وقتی دعا می‌کنید می‌ایستید، اگر به کسی فکر می‌کنید که به شما گناه کرده است، او را ببخشید تا پدر آسمانی شما نیز تقصیرات شما را ببخشد و اگر کسی را نبخشید، پدر آسمانی شما نیز شما را نخواهد بخشید. گناه می کند.» (مرقس 11:25، 26)
آیا می توانید از نظر فکری کسی را ببخشید؟ اگرچه احتمالاً نمی خواهید. بله، مثل این است که می توانید بخشش را بپذیرید، اما شاید احساس کنید که بخشیده نشده اید. این با ایمان حاصل می شود. شما می توانید انتخاب کنید که کسانی را که به شما آسیب رسانده اند ببخشید. در حالی که نمی‌توانید آنچه را که اتفاق افتاده فراموش کنید، می‌توانید بگویید: «به لطف تو، پروردگارا، آنها را می‌بخشم.» ابتدا این انتخاب را انجام دهید و لطف خدا به دنبال آن خواهد آمد.
وقتی بخشش خدا را بپذیری، لطف او نیز در پی خواهد داشت. ابتدا باید اعتماد کنید که خدا به شما کمک می کند تا دیگران را ببخشید. «خوشا به حال مهربانان، زیرا آنها رحم خواهند کرد.» (متی 5:7) اگر یکدیگر را نبخشیم، خدا نیز نمی تواند ما را ببخشد. زیرا ما از باز کردن قلب خود برای بخشش یا دریافت بخشش خودداری می کنیم. جدی است، اینطور نیست؟ برای انجام این کار، ما به فیض نیاز داریم، ما به معجزه نیاز داریم.
"اجازه دهید با وسوسه روبرو نشویم"
این یکی از بدفهمی ترین التماس هاست. در نگاه اول به نظر می رسد که می گوید: باید از خدا بخواهیم که ما را وسوسه نکند. به نظر می رسد می گوید: "خداوندا، لطفا، ما می دانیم که نمی خواهی ما را وسوسه کنی. اما اگر از تو نخواهم که مرا وسوسه نکنی، مرا وسوسه خواهی کرد." چه توضیح مسخره ای. در واقع، یعقوب 1:13 می‌گوید: «هیچ‌کس وقتی وسوسه می‌شود نگوید: «من توسط خدا وسوسه شده‌ام»، زیرا خدا با شر وسوسه نمی‌شود و هیچ‌کس را وسوسه نمی‌کند.»
ما نمی‌پرسیم: «خداوندا آه. لطفاً مرا وسوسه نکن.» پس این چه می گوید؟ از آنجایی که انسان ها مستعد وسوسه هستند، از خدا می خواهیم که ما را از وسوسه دور کند. به‌طور دقیق‌تر، عریضه باید این باشد: «خداوندا، ما را از طبیعت خودمان که تسلیم وسوسه است دور کن.»
آیا لازم است اینگونه دعا کنیم؟ البته! ما خیلی راحت با وسوسه کنار می آییم. یک کشیش یک بار گفت: "وقتی خداوند می گوید که به سرعت از وسوسه دور شوید، ما تمایل داریم به آرامی به جلو خزیم، گویی امیدواریم که وسوسه ما را بگیرد و بگیرد. گویی نیروی جاذبه قلب ما را به سمت گناه می کشاند. در مقابل این نیرو باید از خداوند کمک بخواهیم.
شیطان دوست دارد ما را در حال خزیدن آهسته ببیند تا بتواند با سازش های کوچک ما را بگیرد. پس از محکومیت، آدریش ایمز، جاسوس گفت که یک روز، قبل از اینکه بلند شود، فکر کرد: "من جاسوس می شوم و اطلاعاتی را که دارم به روس ها می فروشم." یک روز با یک روسی آشنا شد. مرد از او پرسید: "می‌توانی یک دفترچه تلفن به من بدهی؟ من پول زیادی به تو می‌دهم." ابتدا فقط یک فهرست تلفن بود، اما کم کم، ایمز چیزی بیشتر و بیشتر به آنها داد تا اینکه یک روز هسته‌ای اسرار به آنها فروخته شد. این ماهیت استفاده شیطان از وسوسه است، مصالحه ذره ذره. داوود پادشاه و بتشبه زنا کردند، اوریا را کشتند و مردم را فریب دادند. اما همه اینها از یک توقف کوچک و یک نگاه هوس آلود ناشی می شود. ما باید دعا کنیم: "خداوندا، مرا از وسوسه دور کن، حتی اگر این یک موضوع به ظاهر پیش پا افتاده باشد، زیرا خاکریز هزار مایلی در لانه مورچه فرو ریخته است."
"ما را از شر نجات ده"
خواهش هفتم را خیلی دوست دارم: «ما را از شر رهایی بخش.» ما در دنیایی پر از تاریکی و شر زندگی می کنیم. تنها چیزی که می تواند به مسیحیان امیدواری پایدار بدهد وعده خداست که همه چیز برای همیشه اینگونه نخواهد بود. ما منتظر رستگاری نهایی هستیم، و وقتی می‌خواهیم "ما را نجات بده"، در مورد مسیح صحبت می‌کنیم که سوار بر اسبی سفید می‌آید تا پادشاهی خود را به عنوان پادشاه پادشاهان و پروردگار ارباب تثبیت کند و همه آثار گناه را از جهان پاک کند. .
"نجات ما" این است که ما را از شر دور کند و برای همیشه از آن جدا شود. همچنین می توان گفت: «ما را از شریر نجات بده.» ما از خدا می خواهیم که نه تنها ما را از وسوسه نجات دهد، بلکه برادرانمان را نیز نجات دهد، زیرا شیطان حیله گر و قدرتمند است و ما از او دور هستیم. قدرت خود ما حریف به همین دلیل است که ما شدیداً به راهنمایی خداوند نیاز داریم.
مسیح در مورد آمدن دوم خود گفت: «همیشه دعا کنید.» (لوقا 21:36) من مطمئن نیستم که این «همیشه» چند بار تکرار می شود، اما بررسی کنید که آیا زندگی دعای شما در حد مطلوب است یا خیر. این آیه می‌گوید: «همیشه دعا کنید تا از همه این چیزهایی که قرار است فرار کنید و در حضور پسر انسان بایستید.» آیا اغلب دعا می‌کنید؟ عیسی همچنین گفت: «دعا کنید که بدون زمستان یا سبت فرار کنید.» (متی 24:20) آیا برای این دعا می کنید؟ هر روز و هر ساعت باید دعا کنیم تا از شر بدی ها رهایی پیدا کنیم تا بتوانیم از آنچه به دنیا می آید فرار کنیم. دعا کنید که خداوند ما را قادر سازد تا سرانجام از گناه در قلب و اطراف خود نجات پیدا کنیم. ابتدا از خداوند بخواهید که شما را از گناه قلبتان رهایی بخشد وگرنه هرگز از این دنیای بد رهایی نخواهید یافت.
«زیرا ملکوت و قدرت و جلال از آن توست تا ابدالاباد.»
فقط انجیل متی این اوج تکان دهنده را ثبت کرده است و این جمله توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. ما در میانه مبارزه ای بزرگ بین خیر و شر هستیم. شیطان ادعا می کند که پادشاه برحق جهان است و او قدرت دارد. با این حال، مسیح موقعیت رفیع خود را قبل از عروج خود تثبیت کرد، "تمام قدرت در آسمان و زمین به من داده شده است" (متی 28:18) این دعا تأکید می کند که ما هرگز نباید فراموش کنیم که چه کسی مسئول جهان است. این به این معنا نیست که «پادشاهی از آن شما خواهد بود»، بلکه می‌گوید: «پادشاهی از آن شماست.» در واقع، همه درخواست‌های دعای خداوند را می‌توان برآورده کرد زیرا مسیح دارای قدرت است. اکنون او بر همه چیز مسلط است.
شیطان زندگی غرورآمیز و افتخارآمیز دارد. و انگیزه مسیحی جلال دادن به خدا و بزرگداشت اوست. شیطان می‌خواهد خدا باشد زیرا جلالی می‌خواهد که مال او نیست. جمله آخر دعای خداوند همه اینها را برای ما روشن می کند، وقتی به خدا وحی می شود که می دانیم شخصیت و خوبی او به زودی حفظ و توجیه می شود.
"آمین"
عیسی گفت: «این چیزی است که دعا می‌گوید.» این دعای او نیست، دعای ماست و دعای کسانی است که می‌خواهند از او پیروی کنند. به همین دلیل است که دعا باید از دل توبه خالصانه سرچشمه بگیرد. "آمین" باید تعریفی از روحیه و نگرش شما باشد. یکی از نویسندگان آن را اینگونه بیان می کند:
"اگر فقط برای خودم زندگی کنم، نمی توانم بگویم "ما"،
نمی توانم او را "پدر" بنامم اگر هر روز تلاش نکنم مانند فرزندانش رفتار کنم
. "گنجینه ها را ذخیره کنید نمی توانم در بهشت ​​بگویم "آسمانی"،
نمی توان گفت "نام تو مقدس باد" بدون تلاش برای تقدس، نمی توانم بگویم "هالووین"
اگر به این امید مبارک - بازگشت مسیح اصرار نکنم " پادشاهی تو بیاید»؛
اگر اطاعت نکنم، نمی توانم بگویم «اراده تو انجام می شود»، نمی توانم بگویم «روی زمین همان گونه که در آسمان راه می روم» بدون اینکه در این لحظه به او خدمت کنم،
بگویم، اگر خودخواهانه برای خود گنج جمع می کنم. نمی توانم بگویم نان روزانه ما را در این روز به ما بده،
اگر با دیگران دشمنی کنم، نمی توانم بگویم بدهی ما را ببخش،
اگر عمداً به وسوسه دعوت کنم، نمی توانم بگویم ما را در وسوسه رها نکن.
من نمی توانم بگویم "ما را از شر رهایی بخش" اگر خواهان تقدس نیستم،
نمی توانم بگویم "ملکوت... از آن توست" اگر نگذارم عیسی در قلبم سلطنت کند،
اگر از اعمال می ترسم. از مردم، نمی توانم «اقتدار» را به تو نسبت دهم؛
اگر به دنبال جلال خودم باشم، نمی توانم «جلال» را به تو نسبت دهم؛
اگر فقط برای این پاداش موقت روی زمین زندگی کنم، نمی توانم «تا ابد بگویم»
. مطابق دعای خداوند دعا کنید، باید با روحیه اطاعت کامل باشد. اگر می خواهیم خود را برای بازگشت عیسی آماده کنیم، باید یاد بگیریم که همانطور که عیسی تعلیم داد دعا کنیم. اصل دعا این است که خدا را با تمام وجود دوست داشته باشیم و اگر او را نشناسیم نمی توانیم واقعاً او را دوست داشته باشیم. چگونه می‌توانیم او را دوست داشته باشیم اگر با او ارتباط برقرار نکنیم، غم‌ها و شادی‌هایمان را حتی عمیق‌ترین رازهایمان را به او بگوییم؟
از شما می خواهم که بیشتر وقت خود را به زانو درآورید و نماز بخوانید و اگر نمی توانید نماز را هم بخوانید. به ویژه مهم است که بدانید که جدی گرفتن دعای شخصی یا شرکتی و زندگی معنوی و گرامی داشتن زمان خود با مسیح بسیار مهم است. سپس زندگی شما برای جلال خدا تغییر خواهد کرد. از «نان روزانه» کلام خدا بهره ببرید و همچنین آرزوهای خود را نزد خدا بریزید و از خداوند بخواهید که خودخواهی شما را به ایثار تبدیل کند. باشد که دعا برای یکدیگر را در اولویت قرار دهیم! باشد که متحد شویم، صدایمان را بلند کنیم و به آسمان فریاد بزنیم، تا بتوانیم به عنوان برادران و خواهران نزدیکتر در مسیح متحد شویم.
همانطور که دعای سرباز انگلیسی او را آزاد کرد، ما به زودی توسط مارشال بهشت ​​بازرسی خواهیم شد. برای آماده شدن برای رویداد بزرگ نهایی، باید برای تمرین دعا وقت بگذاریم. بگو: «خداوندا، ما را به نماز بیاموز.» او به ما یاد داده که چگونه دعا کنیم، پس بیایید آن را مثال بزنیم. امیدوارم هر بار که این دعای خداوند را می خوانید چیز جدیدی یاد بگیرید.