עמותת על"ה

העמותה למען המבוגר ברחובות

מגישה: קרן פיטלוק ט'5

עמותת על"ה

על"ה - העמותה למען המבוגר ברחובות (ע"ר), הינה עמותה ציבורית, רשומה ומבוקרת, שאינה למטרות רווח, וכל הכנסותיה קודש לשיפור חייו של המבוגר.

קצת על העמותה....

על"ה נוסדה על ידי עיריית רחובות בשנת 1982 בשיתוף אש"ל, משרד הרווחה ומשרד הבריאות. על"ה הינה עמותה בעלת מוניטין וניסיון רב שנים, ידועה ביכולותיה להקים, לפתח, להפעיל ולנהל שירותים אישיים, חברתיים וקהילתיים לאוכלוסיית הגיל המבוגר, והיא עושה זאת בסיוע עיריית רחובות, משרד הרווחה ואש"ל.

בעמותה פועלים במסירות רבה כ- 300 מתנדבים עתירי ידע וניסיון לצד צוות מקצועי ומיומן המונה כ- 60 עובדים. כולם כאחד עושים עבודת קודש בתחומים רבים ושונים לטובת תושביה המבוגרים והוותיקים של רחובות. שווי ערך פעילותם של מתנדבי על"ה למען העיר, נאמד ב- 3 מיליון ₪ בכל שנה.

פעילויות וטיולים בעמותה:

סרט תדמית. על"ה - טלויזיה קהילתית רחובות

פרטים לאלו שרוצים להתנדב:

דעתי האישית:

שמי קרן, אני גרה ברחובות קרוב לעמותת על"ה.

לפני שעשיתי את עבודה זו ולפני שחקרתי על עמותה זו לא חשבתי שיש לעמותת על"ה כל-כך הרבה חשיבות.

לאחר שחקרתי על העמותה למדתי הרבה דברים חדשים, למדתי לכבד יותר את האחר ואת המבוגר ממני, למדתי לקבל כל אחד בחברה שלנו ולעזור יותר אחד לשני, למדתי שנתינה זה דבר מספק ודבר טוב ודבר חיוני לכל אדם, למדתי שלא צריך כל היום לשבת בבית עם האייפון אלא לקום ולהתנדב, כי מי שעושה טוב לאחרים הטוב חוזר אליו פי 2.

למדתי הרבה על עמותת על"ה ונהנתי ללמוד ולחקור עליה, אני חושבת שכל ילד במדינה שלנו צריך להתנדב ולעזור לאנשים שבאמת צריכים את העזרה הזאת.

אני גם אלך ואתנדב במקומות שונים בעתיד שלי גם בלי קשר למחויבות האישית שלי בשנה הבאה.