מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

24.2-2.3.2019

דבר המנהלת

"אין לי רגע דל
או סקנדל או פסטיבל
והו והא ואל תשאל
אין לי רגע דל...."
(נעמי שמר)

גם לנו בביה"ס אין רגע דל. סיימנו שבוע מיוחד ואינטנסיבי בביה"ס. בזמן שתלמידי שנתוני י'-י"ב טיילו במרחבי דרום הארץ קיימנו ימים מיוחדים לשנתונים ז'-ט'. ארוח במעגל הדורות, ימים ירוקים ויום מקוון.
תודה גדולה לאנשי צוות הרב תחומי עמק חרוד שיזמו הפיקו וקיימו את השבוע המיוחד.
במידעון שלפניכם תוכלו לראות את כל הפעילויות היפות שהתקיימו השבוע.

בשבוע הבא ביום ג' 5/3/19 בשעה 17:30 יתקיים ערב מקצועות הרחבה לשנתון ט'. תלמידי ט' והוריהם מוזמנים לשמוע על האפשרויות למסלולי לימוד ומקצועות הרחבה בהמשך הדרך.

שבוע טוב לכולם.
לילך.


במעגל הדורות

ביום ג' האחרון ארחנו במסגרת שנת השורשים של שנתון ז' את האנשים הקרובים לנו ביותר- המשפחות שלנו.

יחד עם סבתות, סבים, הורים דודים ואחים הרכבנו פסיפס רב דורי מרהיב. ונהננו מבוקר שהוא כולו חוויה של מסע משותף בזמן, בעולם המחבר עבר הוה ועתיד.

פתרנו יחד שעשועונים, שמענו סיפורים, צפינו בסרטונים והצגות - שהכנו במיוחד, נשנשנו קצת ובעיקר בילינו מזמן משותף ומשמעותי יחד.

אנו מודים לכם משפחות יקרות על ההתגייסות והתמיכה לנו היה כייף- מקוים שגם לכם.

קישור לתמונות: כיתה ז1 , כיתה ז2 , כיתה ז3 , כיתה ז4 , כיתה ז5 , כיתה ז6 , כיתה ז7 , כיתה ז8

Big picture

ימים ירוקים שנתונים ז-ח-ט

בבית הספר קיימנו השבוע 'יום ירוק' - יום מיוחד, שמח של למידה אחרת. הפנינג של יצירה-בנייה-חברה-משחק ובישולים לכל חטיבת הביניים יחד

החל משעות הבוקר פעלו התלמידים בקבוצות מעורבות זחט בהובלת תלמידים משנתון ט', שהפעילו בפתיחת היום את הקבוצות הרב גילאיות במשחקי חברה והכרות. המשכנו את היום בסדנאות של למידה אחרת.

הנה מבחר מהסדנאות:

11 סדנאות מאסטר שף - קוסקוס, מופלטה, סושי, פיצות, כדורי שוקולד, פלאפל, פנקייק, קינוחי גבינה, עיטור מאפינס, סלט פירות.

סדנאות יצירה: צביעת תפאורה לפורים, יצירת סרטי קולנוע, בניית אדניות בנגרות, משחקי חשיבה בעץ, משחקי הכסף ⚖, מעגלי שיח בנושאי גיל ההתבגרות, עיצוב קירות, עיצוב שלטים ומדבקות, משחקי ספורט, שניצלבורשט , משחקי קופסא, ציור "נופי העמק" על אריחי קרמיקה.

כולם היו מעורבים ושותפים, המורים הנחו והפעילו סדנאות והילדים יצרו ובנו יחד בקבוצות.

היה מורל גבוה ואנרגיות טובות , פתיחות ללמוד דברים חדשים והנאה רבה

קישור לתמונות

תמונות נוספות

Big picture

שנתון ח - לימוד אחר

במקביל ליום מעגל הדורות קיים שנתון ח' יום של למידה אחרת.
התלמידים פעלו ביצירה במשכן לאמנות, בניית הספסלים מאבני בזלת, משחקי חשיבה, שניצלבורשט, לגולנד, סדנאת יועצות ובניית פרויקטים במרכז היזמות. הילדים נהנו מאוד מהיום המיוחד שהתאפשר הודות להתגייסותם של מורי ביה"ס שנרתמו ללמידה אחרת. תודה גדולה למחנכים ולמלווי הקבוצות.

תודה לך אושרת ואינה על ההזדמנות ליום מיוחד ומגבש עבור השנתון.

יישר כוח!

צוות שנתון ח


קישור לתמונות

תמונות נוספות

Big picture

טיול ניווט עם עין מאהל ברמות מנשה

שכבה ט' הרב-תחומי עמק חרוד וכיתות ט' מ עין מהל עשו ניווט בצוותים מעורבים פתרו חידון אינטראקטיבי על ידיעת הארץ וצומח בה בשתי שפות. בניווט כל היופי שאין קושי שפה או מגזר הניווט מחבר לבבות.

תודה לשלו פלדמן מדריך מוביל בניווט ספורטיבי, שהכין מסלולים ברחבי היער. זכינו לחיבור נעים במזג אויר אביבי.

Big picture

טיול שנתון ט לגלבוע

יום שלישי "פעמיים כי טוב" בשנתון ט'

ביום שלישי ניצלו כיתות ט את מזג האויר היפה לטיול בגלבוע.

הטיול התחיל בכתף שאול, בסיפורים של גדעון ברוידא (89) מול נוף העמק המדהים, סיפורי התישבות, וקרבות שגדעון נטל בהם חלק במלחמת העצמאות.

אח"כ ירדנו לגלעד בגבעת יונתן, ומשם לחורשת גדעון, ממהרים לעודד את נבחרת השנתון במשחקי הכדורסל.

הנבחרת בתצוגה ענקית, ועל כך בכתבה אחרת

Big picture

יום מקוון - בסימן שומרים על אחדות ועל יחודיות

אחרי שבוע עמוס בפעילויות חברתיות נשארו תלמידי חטיבות ז-ח-ט ולמדו מהבית דרך המחשב/אייפד בסביבת הלימוד של גוגל קלאסרום.

מקצועות הלימוד:

ז - תנך, ג"ג, מס"ע ומשוב

ח- ערבית, תרבותישראל , לשון ומשוב

ט ערבית, מדעים, אנגלית

מטרת היום:

המשימות דרשו מיומנויות עבודה בסביבה וירטואלית: גלישה באינטרנט, עבודה במסמכים שיתופיים, ניהול זמן, אחריות על הלמידה, בסביבת עבודה המותאמת לצורכי התלמיד.


בית הספר משתדל להתאים עצמו לרוח הזמן ולעידן החדש בו מצוי מידע רב הזמין לכל ובלמידה אקטיבית המקדמת לומד עצמאי.

זהו יום מאתגר לתלמידים(ולהורים...), התלמידים הבינו שזה לא פשוט ללמוד ללא מורה. במשוב שהם התבקשו למלא בסוף הים קרוב ל 50% סיכמו שהם מעדיפים ללמוד עם מורה בכיתה ולא לבד. 50% למדו בעזרת האייפד ורוב התלמידים דיווחו על חוויה טובה ומלמדת.

מילה טובה:

לרכזת התקשוב שלנו שרון שוחט שהייתה אחראית על תפעול כל היום המקוון, הדריכה ותמכה במורים בחשיבה והכנת הפעילות ותמכה בתלמידים שנתקלו בקשיים מהבית(בעזרת אחראי המחשוב אלון גרזון).

למורים המקצועיים והמחנכים שעבדו קשה ותרמו רבות להצלחת היום.

טיולים שנתיים י-יב

"קום והתהלך בארץ..." שנתון י' מסכם את הטיול שנתי

שנתון י' טיילו השבוע ארבעה ימים חווייתיים באזור מדבר יהודה. בחלקו הראשון של הטיול מזג האוויר האיר לנו פנים, ביום הראשון טיילנו בנחל משש ומערת מרבעת, בסמוך למקום הלינה 'מצוקי דרגות' וביום השני מצוק תמרור ועד עין בוקק. המדבר בעונה זו מרהיב, זכינו לראות את הפריחה המדברית בשיאה. ביום השלישי מזג האוויר השתנה ואיתו גם המסלולים. הדרמנו אל המכתש הגדול וטיפסנו את ה'סנפיר הקטן'. ביום האחרון לטיול זכינו לגשמים היורדים רק מס' ימים בודדים במהלך החורף הישראלי במדבר יהודה. סיימנו בשמורת הטבע 'עינות צוקים' ומשם המשכנו בבטחה אל ביתנו. החוויה המדברית היתה מדהימה, מאתגרת ומחברת עבור כולנו.
Big picture

שנתון י"א - מסע משמעותי

מסע משמעותי עוברים תלמידי שכבת יא, התעסקות באני האישי, בכיתה בקהילה ובחברה הישראלית, הטיולים היו באזור שדה בוקר, התלמידים התנדבו בבתי אבות,, טיילו בעוטף עזה, אזור גוש עציון וסיימו בירושלים.

היה מהנה, מגבש ומשמעותי.

Big picture

שנתון י"ב - טיול בהר אילת

שנתון יב" טייל השבוע בהרי אילת.

יצאנו צוות מחנכים,מלווים ,בהדרכת החברה להגנת הטבע מלאי אנרגיות וציפיות.

הטיול היה מאתגר,מהנה וחוויתי.

תלמידיי השנתון חזרו מרוצים ומגובשים .

Big picture

שנתון ט- הצגה 'החבר'ה הטובעים'

ההצגה 'החבר'ה הטובעים' שהוצגה השבוע לכיתות ט' הביאה את סיפורם של שני צעירים שההתמכרות לאלכוהול משבשת את חייהם, בסיפור קשה ונוגע ללב. בעיקר התרשמנו מהשיחה שערכו השחקנים בסיום והביעו את הרעיון כי ניתן לחיות ולשמוח ולהשתחרר גם ללא שתייה חריפה. למדנו שיעור לחיים

שנתון ח - סיום קורס כימיה

בתחילת השבוע סיימו תלמידי ח' את קורס כימיה בפעילות לימודית מקסימה לילדי הגנים בעין חרוד ותל יוסף שכללה מגוון ניסויים והדגמות מותאמות לנושאי הלימוד של הקורס.

ילדי הגן והתלמידים מאוד נהנו.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל התלמידים שהשתתפו בקורס כימיה על זמן איכות של למידה, סקרנות, יוזמה וחוויות. המון הצלחה בקורס הבא.

Big picture

והאוסקר הולך ל...

בשבוע שבו הקולנוע העולמי והישראלי כיכב בכותרות על הישגים מרשימים, התקיים באור יהודה פסטיבל "אור הזהב" לסרטי צעירים ונוער. בפסטיבל לוקחים חלק מאות תלמידים מכל הארץ אשר עוברים סדנאות קולנוע עם מיטב היוצרים בתעשיה ובו מוקרנים עשרות סרטי גמר שהופקו במגמות הקולנוע והתקשורת בישראל. במשך החודש האחרון הוקרנו כל סרטי הפסטיבל בערוץ 98 והתמודדו על פרס "חביב הקהל".

ו...יש לנו זוכה! הנציג שלנו השנה,הסרט "23:58", של בוגרי מגמת הקולנוע (בימוי: כרמל אסטרוגו, צילום: שרון לוי ושרון שקד, עריכה: שרון שקד, הפקה: גל סרוסי, מוסיקה מקורית: שרון שקד) זכה במקום הראשון בפרס חביב הקהל. נציגי הצוות יחד עם משפחותיהם הגיעו השבוע לאור יהודה, הקרינו את הסרט בפני משתתפי הפסטיבל ושיתפו את התלמידים בחוויות מאחורי הקלעים של ההפקה. בטקס חגיגי שנערך בסוף היום, קיבלו נציגינו אות הוקרה מיוחד על זכייתם ושמחנו יחד איתם לגלות שהם אף הגיעו לשלושת המועמדים הסופיים לפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר. ברכות לזוכים, האוסקר מחכה לכם!


Big picture
Big picture

כדורסל שנתון ט יצאו לדרך באליפות מחוז צפון

עמק חרוד שנתון ט אלופת מחוז צפון פתחה את הקמפיין של 2019 ברגל ימין עם שני ניצחונות חד צדדים על גאון הירדן 41:73 ונגד חקלאי כדורי 31:74 ומעפילה לרבע הגמר.

קישור לתמונות

Big picture