5 דברים שצריך לדעת על ציוד ספורט

מאת: ז'אנה fitnessmile

אוהבת שיעורי פילאטיס וסטודיו אך לא תמיד יש לך זמן לזה?


עכשיו כשהילדים בחופש את כבר לא מספיקה להגיע לשיעור שאת הכי אוהבת?


ניסית לעשות כפיפות בטן על השטיח אך זה לא הלך כל כך טוב?


לפעמים פשוט בא לך לשחרר את הגב ואת לא יודעת איך?פשוט תקני לך כמה אביזרים הבייתה - ותוכלי להתאמן מבלי לצאת מהבית!

אבל לפני זה יש כמה דברים שכדאי שתדעי!

הנה 5 דברים שכדאי לך לדעת לפני שאת קונה ציוד ספורט

1. האביזר שאת קונה צריך להתאים לצרכים שלך

אם יש לך מעט מקום בבית - לא מתאים לך לקנות פיטבול - כי הוא תופס מקום ודורש מרחב בשביל לעשות איתו דברים. אם חשוב לך לעשות מתיחות, משקולות ידיים ממש לא יהיו שימושיות בשבילך גם אם תמצאי מבצע משתלם...


תחשבי לאיזו מטרה היית רוצה להשתמש בציוד והתייעצי איתי או עם מדריכה אחרת לגבי איזה ציוד הכי מתאים לך.

2. אל תתפשרי על איכות, גם אם זה עולה יותר

כמו בכל תחום, גם בציוד ספורט יש טווח מחירים לכל אביזר. תמיד אפשר למצוא אביזרים זולים, אך כבר קרה לי שמשקולות רגליים התפוררו לי, מזרונים שהתקלפו וכו'. כשקורה לי משהו כזה בעלי תמיד אומר לי "קנית בזול ושילמת ביוקר".


עכשיו אני כבר יודעת איזה סוגים או חברות לא כדאי לקנות ומה כן מחזיק זמן רב. אשמח לייעץ לך אם תרצי שאמליץ על ציוד או חברות.


3. מזרון יוגה - מומלץ עבה

אחד האביזרים הפופולאריים לרכוש הבייתה זה מזרן יוגה. תמיד טוב שיש, כי הוא תופס מעט מקום, לא כבד, ואפשר לדחוף אותו חלקית לתיק וללכת איתו לשיעור.

כדאי שתדעי שמזרני יוגה מגיעים בעובי משתנה. חלק דקים יותר וחלק עבים יותר. הרוב קונים את הדקים יותר כי הם זולים יותר. אני ממליצה לך בחום לקנות מזרן עבה - לפחות 100 מ"מ. הסיבה היא שהבדלי המחיר לא גדולים - משהו כמו 20 ש"ח, אך התמורה גבוהה הרבה. המזרנים הדקים לא מספיק מבודדים מהרצפה, והרבה יותר נעים לשכב, להתגלגל ולהניח בירכיים על משטח רך יותר.

3. לעולם לעולם לעולם אל תקני פיטבול זול

פיטבול (הכדור הגדול) הוא אביזר מאוד פופולארי ומאוד שימושי. את תופתעי לגלות שפיטבול יכול לעשות בין 40 - 150 ש"ח. למה הטווח כל כך רחב?

המחיר הוא תמיד בהתאם לעובי הדופן של הפיטבול, מה שאומר שהפיטבולים הזולים הם בעלי דופן דקה יותר.

למה זה משנה?

בטיחות - דופן דקה רגישה לנזק והפיטבול פשוט יכול להתפוצץ. יש כמה סירטונים משעשעים של זה ביוטיוב...

בנוסף, פיטבול באיכות ירודה עשוי לא להתנפח לגודל הרצוי, האוויר יברח ממנו מהר ואת תמצאי את עצמך לא נהנית ממנו בכלל...


אני לא אומרת שצריך לקנות את היקר ביותר, רק תוודאי שאת קונה פיטבול איכותי...

4. משקולות ידיים כדאי לקנות רק עם ציפוי

אם החלטת לחזק חגורת כתפיים ולחטב את הידיים, אני ממליצה לך לקנות משקולות רק עם ציפוי. הכוונה לציפוי גומי שעוטף את המשקולות. הן קצת יקרות יותר ממשקולות ברזל רגילות, אך הרבה יותר נעים להחזיק אותן, ובנוסף יש פה שוב עניין של בטיחות - במקרה שהיא תיפול לך היא תעשה פחות נזק לך, או לבלטות בריצפה שלך.

5. עדיף לקנות גומייה בחוזק בינוני

אם חשוב לך לעבוד על מתיחות, ואולי קצת חיזוק רגליים וידיים כדאי לך לרכוש לעצמך גומייה. הכוונה לסרט גומי ארוך שמגיע בכמה צבעים המתאים את מידת החוזק של הגומייה.

אני לא ממליצה לך לקנות גומייה בחוזק נמוך מכיוון שאם בעתיד תרצי לאתגר את עצמך בתרגיל מסוים הגומייה תהיה חלשה לך מידי ותצצטרכי לקנות חדשה. הגומייה הבינוני יכולה לשמש גם למתחילים - פשוט תעשי פחות חזרות מכל תרגיל, ואפשר גם לעלות בה את רמת הקושי אם תחזיקי אותה צר יותר ותעשי יותר חזרות.

רוצה להתייעץ איתי? התקשרי 052-8512304