מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

21-27.1.2018

Big image

לקהילת הרב תחומי עמק חרוד שלום רב

בימים אלה, אנו חותמים בהתרגשות רבה, את המחצית הראשונה של שנה"ל תשע"ח. רגע לעצור, לזכור ולהודות על מה שיש או כפי שכתב עידן רייכל בשיר "לפני שיגמר":


"מכל הרגעים בזמן
למצוא אחד לאחוז בו
להגיד שהגענו
תמיד לזכור לרגע לעצור
ולהודות על מה שיש ומאיפה שבאנו"

במחצית זו התקיימו מגוון תהליכי למידה ועשייה חברתית- ערכית. תעודת המחצית משקפת לכל אחד את תפקודו והישגיו כתלמיד, את מידת הסתגלותו לכללי בית הספר ונהליו. התעודה היא מראה המשקפת את נקודות החוזק ואת הנקודות שיש לשפר ועל כן, השיח עליה משמעותי ביותר. יצירת שיח בינכם לבין ילדכם על המשתקף בתעודה תסייע לילדכם להשתמש במידע כלמידה להמשך השתלבות חברתית ולימודים מוצלחים.
סיום מחצית ותחילתה של אחרת טומן בחובו הזדמנות להתחיל שוב מחדש. לצמוח, להשכיל, לשאול, לרצות עוד, לקחת חלק בפעילויות השונות, לשפר את הדרוש ולסמן מטרות להמשך. צוות ביה"ס נמצא לרשותכם וימשיך להוות אוזן קשבת בעבורכם.


השבוע התקיימה "ועדה מלווה" למחצית הראשונה של שנת תשע"ח. זהו פורום מייעץ, מלווה ותומך להנהלת בית הספר, בבחינת הטמעת הרפורמה בשנתה הרביעית. הועדה התקימה בנוכחות מפקחת ביה"ס מירה יובל, ראש מנהל חינוך בגלבוע יאיר ילוסבקי ומנהלת תחום בתי הספר גליה בזק הילגר.

במסגרת הועדה נבחנו תוכניות העבודה שהוצגו במחצית –ב תשע"ז וכיצד יושמו במחצית הראשונה של שנה"ל תשע"ח. בנוסף הוצגו תוכניות לימודים חדשות שמתקיימות בביה"ס כמו תוכנית הסח"לב בהיסטוריה, ספייס לאב בכיתה י', רצועת הבחירה בשנתון ט' ותוכנית לימודים יחודית בנושא מגדר שנלמדה לראשונה השנה בכיתה ט'. תלמידים מכיתות ט', י' וי"א סיפרו בועדה את החוויות הלימודיות שעברו ותובנות שיש להם מהלמידה. בסיכום הועדה צויין העשייה הלימודית המאפשרת מענים דיפרנציאלים מצד אחד ולמידה יצירתית ושונה המותאמת לצרכים ומביאה ניחוחות פדגוגיים חדשניים שמותירים מורים ותלמידים עם זיק בעיניים.


ביום ה' - יום סיום המחצית - התקיימו טקסי סיום מחצית בכל אחת מהחטיבות ובהמשכם צפו תלמידי ז'-י' בלהקת שקטק במופע "הכול עם הקול" ואילו תלמידי י"א י"ב בלהקת טרומולו. בקישור שלהלן ניתן לראות תמונות מיום סיום המחצית.

קישור לתמונות סוף סמסטר א


בהמשך המידעון תוכלו לראות עוד פעילויות שהתקיימו בשבוע האחרון בביה"ס.


שבוע טוב לכולנו
לילך.

יום בריאות שנתון י

"לשנתון י' באהבה" - תודה רבה לכל האנשים הנפלאים מהעמק שלנו שהגיעו בהתנדבות ומתוך תחושת שליחות אמיתית להעביר פעילות לשנתון י', שנתון אשר החל גם כן השנה את המעורבות החברתית- עפרי דובלין, יניב בן שימול, רועי עמרני, אברהם בן אור, ליסה אהוביה, יותם פרץ, רועי רוזנברג, שגית אלוני, לוטן טובי ושירלי זהרוני. תרומתו של כל אחד ואחת בפעילות הוקדשה לאורח חיים בריא- תוך סיפורים אישיים של דוגמא אישית, הרצאות וסדנאות מגוונות מאוד - זומבה, אימון פונקציונלי, קערות טיבטיות, הגנה עצמית, כושר קרבי, טיפול הידרותרפי, כדורסל הנכים בארץ, תחרות 'איש הברזל', פילאטיס ויוגה.

בזכות האנשים היקרים זכינו, המבוגרים והתלמידים כאחד, לחוויית למידה שונה, מעשירה ומלמדת ומעל לכל למסר של נתינה לזולת, רוח התנדבות ואהבת האדם.

לצפייה בתמונות
Big image

מגמת מחול

ביום שישי האחרון, יצאנו עם כיתות ח'-ט' ומגמות מחול כיתות י' עד יב' ליום מחול בבלט הישראלי בת"א.

  • בתוכנית: צפייה בשיעור בלט של הרקדנים, צפייה בחזרה למופע "ברבור לבן", שיעור בלט לתלמידות שלנו אותו העבירו מורות של הבלט הישראלי ושיחה עם רקדנים.

עברנו חוויה מדהימה, הצצה ליום של רקדן מקצועי, לאופי המקצועי ולדרך שמובילה למעמד זה.

כתבה: ילנה זינשטיין - מנהלת האולפן למחול.

Big image

דיאלוג דרך קולנוע חוצה יבשות

השבוע במסגרת פרויקט "דיאלוג דרך קולנוע", אירחו תלמידי י"א ממגמת הקולנוע שלנו את תלמידי מגמת התקשורת מבית הספר הפטריארכלי לטיני ביפיע, שותפינו לפרויקט. לאחר פעילות פתיחה בבית שפרוני, התחלקו התלמידים לקבוצות, תכננו תרגיל עלילתי קצר, יצאו לצלם ובסוף כמובן ערכו אותו . אפילו הגשם המבורך לא שיבש את התכנויות והאווירה הייתה טובה ונעימה. בסופו של היום חיכתה לנו משימה מרגשת ומורכבת: שיחת אינטרנט עם תלמידים מוושינגטון. השנה במסגרת הפרויקט אנחנו גם משתפים פעולה עם תלמידי כיתת עברית בבי"ס JDS בוושינגטון שלומדים במקביל על יחסי יהודים וערבים בישראל ומלווים אותנו משם. התלמידים ישבו בחמש כתות נפרדות וכל קבוצה דיברה עם קבוצה מוושינגטון. התלמידים הציגו את בתי הספר, ערכו היכרות ושאלו שאלות זה את זה. ההתלהבות הייתה גדולה וישנה ציפייה להמשך הקשר. התגברנו גם על האתגרים הטכנולוגיים וזה המקום להודות לאלון ושמעון שסייעו רבות. בעוד כשלושה שבועות ייצאו התלמידים לסמינר מסכם של יומיים בנורדיה שם ייצרו סרטים קצרים ביחד.

קישור לתמונות
Big image

פיזיקה ט' מור"ל מנהיגות ורב תרבותיות למדעים בשיתוף אחווה נאעורה ועמק חרוד

השבוע מפגש ראשון של כשלושים תלמידים משני בתי הספר. הפעילות עסקה בשיתוף ידע בנושאים פיזיקליים. התלמידים עבדו בקבוצות קטנות והסבירו לקבוצות האחרות מה שלמדו.

קישור לתמונות
Big image
Big image
Big image