תכנית שבועית מספר 1

1.9.19-6.9.19

בית הספר החקלאי כדורי

השנה החדשה שלי

מילים: יואב גינאי, לחן וביצוע: אוהד חיטמן


הַשָּׁנָה הַחֲדָשָׁה שֶׁלִּי

תִּהְיֶה יוֹתֵר טוֹבָה

אֲנִי יוֹדֵעַ הִיא תָּאִיר לִי אֶת פָּנֶיה

הַיָּמִים הַמִּתְקָרְבִים אֵלַי

יִהְיוּ לִי הַשְׁרָאָה

וְיִשְׁמְרוּ עָלַי לִפְנֵי שֶׁאֶשְׁתַּגֵּעַ


הַשָּׁנָה הַחֲדָשָׁה שֶׁלִּי

תִּהְיֶה יוֹתֵר שְׁקוּפָה

אַבִּיט דַּרְכָּהּ עָמֹק בִּפְנִים צָלוּל כְּמוֹ מַיִם

הַמִּלִּים הָאֲבוּדוֹת שֶׁבִּי יְתַרְגְּמוּ שָׂפָה

שֶׁתִּלָּחֵשׁ בִּי וְתִפְקַח אֶת העיניים


לַפַּרְפָּרִים בַּלֵּב שֶׁלִּי יֵשׁ פַּרְפָּרִים בַּבֶּטֶן

וְהֵם עָפִים אִתִּי רָחוֹק, מֵעֵבֶר לַכְּאֵב

וּבֵין קִרְעֵי הָעֲנָנִים הַשֶּׁמֶשׁ מְאוֹתֶתֶת

שֶׁהַחִבּוּק הַמִּתְקָרֵב יַרְגִּיעַ אֶת הַלֵּב


הַשָּׁנָה הַחֲדָשָׁה שֶׁלִּי

תַּפְלִיג אִתִּי לַיָּם

וְתֶחֱצֶה אִתִּי אוֹקְיָנוֹסִים שֶׁל רֶגֶשׁ

הַדַּקּוֹת הַמְּתוּקוֹת שֶׁלִּי

יִקְּחוּ אֶת הַקַּיָּם

וִילַטְּפוּ אוֹתוֹ לְאַט בְּאוֹר הַשֶּׁמֶשׁ


לַפַּרְפָּרִים בַּלֵּב שֶׁלִּי יֵשׁ פַּרְפָּרִים בַּבֶּטֶן...

תלמידים, הורים, צוות חינוכי,

שנת הלימודים תש"פ נפתחה ביום פעילות מיוחד ושיחות ברית לתלמידים חדשים. פתיחת שנת הלימודים הוא סיומו של קיץ במהלכו עמל צוות גדול של אנשי חינוך, אחזקה, מחשבים ורכש, תודה לכולם.

במהלך חופשת הקיץ מונה משה תורג'מן כמנהל חטיבת הביניים. כולנו מאחלים למשה הרבה הצלחה בתפקידו החדש כמנהל חטיבת הביניים ויחד עם הצוות החינוכי יוביל את בית הספר כדורי להצלחות והישגים.


בתחילת תשע"ט התבשרנו שציוני המיצב בחטיבת הביניים השתפרו, שההישגים הלימודיים בלשון אנגלית, מתמטיקה ומדעים גבוהים מהממוצע הארצי, שמדדי האקלים השתפרו וזאת תודות לצוות החינוכי, למחנכים, יועצות, רכזים ומנהלת חט"ב.


לפני שבוע קיבלנו בשמחה את הידיעה שאנחנו אחד מתוך 288 בתי הספר שמשרד החינוך בחר כמצטיינים במקום הראשון מתוך ארבעה, פעם שלישית ברציפות!

בחירת בתי הספר התקבלה על סמך חישוב מדדים בתחומים הערכיים החברתיים והלימודיים, אחוז הזכאות, אחוז המצטיינים, מניעת נשירה וקליטה והכלה של תלמידי חנ"מ.

שילבנו בין חינוך למצוינות לבין חינוך לערכים ולכולם יש חלק בהישג. למחנכת שקלטה את התלמיד החושש בכיתה ז', למורה למתמטיקה שדחפה ל- 4-5 יח"ל, ליועצת שהכילה, למורות החנ"מ שהיו יצירתיות בבניית התל"א, לאיש המשק שמנע נשירה, למורה ללשון שבדקה שוב הערכה חלופית, לרכזת השכבה, לרכזת המצוינות, למזכירה שהאירה פנים ונתנה מענה, של כולם כולם.


אני שמחה לשלוח אליכם את תכנית שבועית מספר 1, התכנית הראשונה לשנת הלימודים תש"פ.

התכנית השבועית הנשלחת מידי שבוע ביום חמישי במשוב ובמייל לכל קהילת כדורי "מספרת סיפור" את סיפור העשייה הלימודית, חברתית, ערכית שנעשית בכדורי על ידי צוות חינוכי, תלמידים והוריהם.

לתכנית השבועית הנפתחת בשיר, דבר המנהלת ודברי חוכמה על פרשת השבוע, יתווספו השנה טיפ תקשוב ודברים משולחן מועצת התלמידים.


התכנית שמשובצת בתמונות תערך השנה כניוזלטר.

מאחלת לכולם, תלמידים, צוות חינוכי והורים יקרים, שנה של הצלחות, שנה של הגשמת חלומות, שנה בה נהיה טובים יותר אחד לשני, שנה של שיח והדברות.


שנה טובה,

בברכת שבת שלום ושבוע טוב,

דלית

פרשת ראה וראש חודש אלול

יוקי לוי


כל התחלה היא גם סוף, וכל סוף הוא התחלה חדשה. בכל שנה שמתחדשת עלינו לבחור בחירות חדשות, למצוא כיצד להשתפר, ולהיות טובים יותר בשנה החדשה.

פרשת השבוע מתחילה במילים "ראה אנוכי נותן לפניכם ברכה וקללה. את הברכה אשר תשמעון אל מצוות ה'.... והקללה אם לא תשמעו... וסרתם מן הדרך... ללכת אחרי אלוהים אחרים". משה מציג בפני העם את שתי האלטרנטיבות, ברכה - כפועל יוצא של הליכה בדרך התורה והמצוות, וחלילה קללה - אם נטעה ללכת אחרי אלילי העמים אשר בארץ ישראל. בהמשך מוזכרות המצוות הנוגעות לעבודת האלילים. החובה להשמיד את כל מקדשי האלילים, האיסור לשמוע בקול נביא הקורא לעבוד אלילים אף אם הוא עושה אותות ומופתים, והמצווה להשמיד "עיר הנידחת" עיר שכל תושביה הוסטו לעבוד עבודת אלילים.

לפני קרוב ל 70 שנה אבי יצא מישראל לשוויץ ללמוד רפואה, הוא מספר שהוא חיפש לעצמו ספר שעוסק בהיסטוריה של העמים לקריאה בדרך, וכדי לבחור ספר הוא החליט לבדוק מה כותב המחבר על היהודים. באחד הספרים הפרק העוסק ביהדות פתח במשפט (בתרגום חופשי) "מי שאינו מכיר את זוועות הפולחן של עובדי האלילים הקדמונים, אינו יכול להעריך את תרומת היהדות לעולם". ואכן בפרשתנו מסבירה התורה את חומרת ההרחקה מעבודת אלילים על ידי הדוגמא הנוראה של קרבנות אדם: "כי כל תועבת ה' אשר שנא עשו לאלוהיהם, גם את בניהם ואת בנותיהם ישרפון באש לאלוהיהם".

עוד בפרשה תיאור המאכלים המותרים והאסורים מצווה המחנכת את האדם לאיפוק, מצוות המעשרות, שמיטת כספים (ויתור על חובות והלוואות, והימנעות מגבייתם), הדאגה לעניים ברוחב לב, והחובה להלוות להם ולסייע להם להשתקם מבחינה כלכלית, חינוך לנדיבות. מצוות העלייה לרגל ומצוות השמחה בחגים פסח שבועות וסוכות, שמחה - יראה - ואהבת הא-ל.


בשבת וביום ראשון חל ראש חודש אלול, חודש "הרחמים והסליחות". חודש זה משמש לחשבון נפש, חודש בו כל אדם מסתכל לאחור, בוחן את מעשיו ובודק היכן עליו לנסות ולהשתפר לקראת השנה החדשה המתקרבת ולקראת ראש השנה – יום הדין. ראשי התיבות של חודש אלול אני לדודי ודודי לי מבטאים את הקרבה היתרה שיש בין עם ישראל לקב"ה בחודש זה. פרשת השבוע הפותחת ב"רעיון הגמול" מתאימה להיות השבת הפותחת את חודש אלול, חודש חשבון הנפש. לקראת ראש השנה אנחנו מאחלים האחד לשני "לשנה טובה תכתבו". כדי להבטיח לעצמנו שנה טובה עלינו להיות זכאים לברכה. הפרשה נותנת לנו את ה"מתכון" לברכה. שמירה על מצוות התורה בכלל, ובפרט הנתינה לעני גם כאשר ברור לנו כי הוא לא יוכל להחזיר "נתון תתן לו (שוב ושוב) ולא ירע לבבך.... כי בגלל הדבר הזה יברכך ה' א-להיך בכל מעשיך ובכל משלח ידך".שבת שלום, חודש טוב ושנת לימודים פורייה

משולחנה של מועצת התלמידים

אנו שמחים לפתוח בפעם הראשונה פינה מיוחדת זו, שבה נפתח בפניכם צוהר לנעשה במועצות השכבתיות השונות, ובמועצת התלמידים הבית ספרית.

והפעם: מהי מועצת תלמידים?


מועצת התלמידים בבית הספר, המונחית והמודרכת על ידי מינהל החברה והנוער במשרד החינוך, היא אתגר חינוכי לטיפוח מנהיגות נוער נבחרת המושתתת על ערכים דמוקרטיים. הפעילות במועצה מזמנת התנסות באזרחות פעילה תוך עמידה על זכויות האדם והאזרח. מעורבותה של המועצה בחיי בית הספר תסייע לחיזוק קהילת בית הספר כגוף חינוכי, המטפח את תלמידיו לקראת חיים בחברה דמוקרטית, ותחזק את זיקת התלמידים ואת השתייכותם לבית הספר ולעקרונותיו.

מועצת התלמידים בבית הספר נבחרת בבחירות דמוקרטיות, ועליה לייצג את כלל תלמידי בית הספר

על המועצה לשמור על מדיניות בית הספר ועל צרכיו מול צורכי קהל הבוחרים – התלמידים. (חוזר מנכ"ל תשס"ב/1(א) 7.9-3)

מטרות מועצות התלמידים והנוער ( מינהל חברה ונוער)

Big picture

יום ראשון 1/9/19

תחילת שנה"ל תש"פ, בהצלחה!!!

ראש השנה ההג'רית (מוסלמים)


9:00 הגעת כל הצוות החינוכי לבית הספר


10:10 תחילת יום הלימודים - מערכת מיוחדת ולוז הסעות ליום זה מצורפים


י"ב - חזרות ל"קול כדורי" לקראת טקס פתיחת שנה"ל שיעורים 8+9 בחדר האוכל. בלווי המורים המקצועיים ורכז השכבה


השתלמות רכזי מקצוע שיעורים 9-10 (14:50-16:20) מפגש ראשון

יום שני 2/9/19

י"א - חזרות ל"קול כדורי" לקראת טקס פתיחת שנה"ל שיעורים 8+9 בחדר האוכל. בלווי המורים המקצועיים ורכזת השכבה

יום שלישי 3/9/19

ח' - חזרות ל"קול כדורי" לקראת טקס פתיחת שנה"ל שיעור 5 בחדר האוכל. בלווי המורים המקצועיים ורכזת השכבה


י' - חזרות ל"קול כדורי" לקראת טקס פתיחת שנה"ל שיעור 8 בחדר האוכל. בלווי המורים המקצועיים ורכזת השכבה

יום רביעי 4/9/19

ז' - חזרות ל"קול כדורי" לקראת טקס פתיחת שנה"ל שיעור 4 בחדר האוכל. בלווי המורים המקצועיים ורכזת השכבה

יום חמישי 5/9/19

תרגיל ירי טילים בית ספרי - תשמע אזעקה


ז' - מבדק עמית בשיעורים 4-5 בכיתות האם בהשגחת המורים המקצועיים ובאחריות זיוה ביטון


ט' - חזרות ל"קול כדורי" לקראת טקס פתיחת שנה"ל שיעור 4 בחדר האוכל. בלווי המורים המקצועיים ורכזת השכבה

יום שישי 6/9/19