Turvaliselt internetis

Henri Saunanen

Big image

spämm ehk rämpspost

Spämm ehk rämpspost (spam, junk mail) on kasutajale e-postiga saadetud soovimatu sisuga, tavaliselt kommertsreklaami sisaldav kiri.
Big image

Parool e. salasõna

Parool on salaja kokkulepitud sõna või lause, mille abiga saab kindlustada oma konto vms , et keegi ei saaks su kontole ligi.
Big image

viirus ja ussviirus

Viirus on arvutiprogramm, mis on tahtlikult loodud ning käiku lastud eesmärgiga selle arvutites ja võrkudes levitamiseks ning arvutikasutajate töö häirimiseks.Ussviirus sarnaneb viirusega, kuid ei pea end levimiseks mõne muu programmiga siduma.
Big image

tulemüür

Tulemüür kujutab endast kas tarkvararakendust või spetsiaalset seadet, mille põhiülesandeks on reguleerida liiklust erineva turvatasemega arvutivõrkude vahel, eraldades näiteks väiksema kodu- või kontorivõrgu ülejäänud Internetist.
Big image

Ahelkirjad

ahelkirjad on siis sellised asjad näiteks tuleb su fb kontole kiri kus all on kirjas: Kui sa seda lugesid pead selle saatma edasi 10 oma sõbrale muidu sin ootab 10 aastat ebaõnne VMS. Ahelkirjad on tehtud ety inimesi uskuma panna ja sellest tuleb aru saada et kui üeldakse sulle FB et sind ootab 10aastad ebaõnne siis pole mõtet seda uskuda.