מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

23-29.02.2020

דבר המנהלת

"לך, לך למדבר
הדרכים יובילו,
ליל טרם בא
לך, אחי, אל המדבר".

(מילים: חיים חפר. לחן סשה ארגוב)

בין השיטפונות המרהיבים שפקדו את דרום הארץ לבהלת הקורונה הכללית עברנו שבוע מלא ועשיר בארועים.

בחזון ביה"ס נכתב: "ביה"ס מטפח את אהבת העם והארץ". ברוח זאת יצאו הטיולים השנתיים של שנתוני י'-י"ב לארבעה ימי טיול. שמחה רגע אחרי שהטיולים שבו בשלום להודות לכל אחד ואחת מצוות המורים שנטל על עצמו את האחריות הכבדה ולכם ההורים שסמכתם עלינו שנחזיר את הילדים בשלום ובתקווה גם עם חוויה טובה ואהבה לנופים ולמקומות בארץ שלנו.

שנתוני ז-ט חוו שבוע של למידה אחרת. פעילות מעגל הדורות המסורתית, ימים ירוקים של יצירה וטיפוח הסביבה הבית ספרית ולקינוח יום מקוון בו התמודדו עם משימות מתוקשבות בלמידה מהבית.
בימים אלה ניכר הקשר ההדוק שבין הקהילה הבית-ספרית לבין ביה"ס. הורים רבים הגיעו לקחת חלק ביום הירוק ובני משפחה השתתפו בפעילות מעגל הדורות בשנתון ז'. תודה לכולם על השותפות האמיצה.

ביום ד' בשבוע הקרוב יתקיים יריד המעשים הטובים. היריד השנה מתקיים בשעות אחר הצהריים
(15:00-17:00) כדי לאפשר לקהילת העמק כולו להגיע לביה"ס ולהשתתף בפעילות. הכסף שיאסף ביריד יתרם לעמותת חיים העוזרת לילדים חולי סרטן ומשפחותיהם לזכרה של גפן תורג'מן. סמנו לכם ביומן ובואו!

שבוע טוב לכולנו.
לילך.

שנתון ז'- אירוח "במעגל הדורות"

"רק מי ששורשיו באדמה, יכול בביטחון לפרוש כנפיים"

(יורם טהרלב)


ביום שני תלמידי שנתון ז' ארחו את קרובי משפחתם: סבים, סבתות, דודים ודודות בביה"ס במסגרת שנת בר-בת המצווה והשורשים למפגש מרגש ומיוחד בין-הדורות. לפעמים נדמה כי הפער בין הדורות רב אבל מפגש זה הוכיח שיש חיבורים וקשרים רבים משותפים לדורות השונים.

במהלך המפגש פתרנו חידונים, צפינו במצגת "בית הספר אז והיום", שרנו שירים, שמענו סיפורים וחוויות מפי הסבים והסבתות על בית הספר בעבר, והכי חשוב נהנינו לשהות בצוותא.

בסיום המפגש ילדי השנתון הודו לדור הסבים על העשייה ארוכת השנים ועל התרומה לחברה ולמדינה.


צפייה בתמונות

ימים ירוקים

השבוע התקיים אצלנו יום מאוד מיוחד, המשלב פעילויות מגוונות של למידה אחרת בתחומים שונים כמו : ספורט, חקר, עיצוב, ייעוץ, יצירה ועוד.
היום נפתח בפעילות הכרות שקיימו מובילי ט' בקבוצות רב גילאיות ז-ח-ט, והמשיך בסדנא, אותה בחרו התלמידים מבעוד מועד.
התוצרים הרבים - שטיחים, עציצים, קקטוסים דקורטיביים, כוורת, שולחן לחצר, שרפרפים מצמיגים, מסגרות תמונות, מנדלות ועוד ישמשו את התלמידים במתחמים השונים והרעיון שהנחה את היום היה לייצר ולהרחיב את פינות הישיבה בתוך המבנה ומחוצה לו ולייצר מרחב נעים, צבעוני לבלות בו את ההפסקות תוך חשיבה ושותפות של המורים, התלמידים וההורים.
התודות נתונות לאנשים רבים שלקחו חלק בהצלחת היום
- לנטע ואלי ממכוורת עין חרוד על הסיוע ותרומת הכוורות.
- לאביתר מממוסך הוט-רוד בית השיטה וצמיגי גילי על תרומת הצמיגים
- ההורים הנפלאים שהתגייסו והיו שותפים לחשיבה בחדשיים האחרונים ועבדו עם התלמידים להפקת התוצרים - עודד שץ, עינב בן אליעזר, עפרי גרדי, אור גוטסמן, עופר כנען, בשמת לוריא, לימור פלג, יפעת גבאי, שי ביתן, דודי מלול, יוסי פרץ, איילת מלול, ענת יבין וטלי וייט.
למתנדבים - שרון רותם על מתן הייעוץ באדריכלות פנים, לאסתי דה פז על סדנת חיטוב ועיצוב, לרועי פרץ על סדנת כושר קרבי.
ליצחק משיח על הסיוע והדאגה עד לפרט האחרון,
לשלומי ורחמים על העזרה לאורך היום.
ולכל צוות המורים שלקח חלק בהצלחת היום


תודה רבה!

קישור לתמונות

Big picture

טיולים שנתיים

שנתון י

יצא לטיול שנתי למדבר יהודה. למרות שהמסלולים שונו בהתאם למזג האוויר ,הצלחנו לטייל,האווירה היתה מצויינת , המדבר מהמם ביופיו. ביום הראשון טילנו בנחל ערוגות.

ביום השני בעקבות מזג האוויר וחסימות בכבישים ובמסלולי הטיול, עלינו למעלה אדומים לבאולינג וחזרנו דרך קאסר אל יהוד. ביום השלישי עלינו למצדה דרך הסוללה וירדנו בשביל הנחש. ביום האחרון סיכמנו בנחל דוד שבעין גדי. הילדים התנהגו למופת ונהנו מפריחה מדברית חריגה ביופיה.

שנתון י"א


מסע מתחברים, הנערים והנערות מסכמים ומספרים על החוויות שלהם:

את המסע התחלנו ביום שמטרתו הייתה ״להתחבר לעצמי״. ביום הזה עסקנו בעצמנו, ראינו בנו את הדברים הטובים, הבנו את המשמעות ואת הטוב של להיות לבד. היום הזה עלה על כל הציפיות שלו והעניק לנו מוטיבציה להמשיך את המסע ברוח טובה.

ביום השני אמנם היו הרבה אתגרים בשל מזג האוויר החורפי, אך עדיין הרווחנו ובזכות זה, אנחנו הילדים מהצפון זכינו לראות שיטפונות מדבריות. היום עסק ב״אני והקבוצה״ במהלך המעגלים פתחנו דברים שישבו על כל אחד ואחד מהכיתה ולמדנו להתמודד עם הדברים, ולהקשיב למה שאנשים אחרים אומרים, בנוסף למדנו להכיר את הטוב בכל אדם על ידי מעגל הנרות. היום השלישי עסק ב״אני והקהילה״. זה היה יום מאוד מיוחד עבורנו, מכיוון שתרמנו לאנשים מבוגרים, ועשינו בכל יכולתנו על מנת לשמח אותם. בערב הגענו לכפר עציון ופגשנו נוער מקומי שלומד בכפר, דיברנו על נושאים רבים שעניינו אותנו ועל השוני בנינו ומצאנו שיש הרבה נקודות דמיון.

באותו הערב, התקיים מעגל הערב האחרון שלנו, שהיה מיוחד ומשמעותי עבור כולם. התרגשנו ולמדנו להגיד תודה. היום הרביעי והאחרון עסק ב״אני והמדינה". הכרנו את סיפורי הגבורה של האנשים שנתנו הכל לטובת המדינה ולאחר מכן עלינו לסיור לימודי בהר הרצל ועסקנו במושג ציונות, מה שהיה בעבר ומה המשמעות שלו בימים אלו. אנו חושבים שהמסע הזה היה משמעותי, חווינו חוויה שונה מהרגיל, שנגעה יותר בפאן הריגשי והגיבוש הכיתתי. הטיול עלה על כל ציפיותנו, לא נשכח אותו

ואנו רוצים להגיד תודה לכל מי שלקח בו חלק והפך אותו למה שהוא עבורנו.

https://photos.app.goo.gl/2n6mBXUw5ehE5dsV9


https://photos.app.goo.gl/AGwYUZDjci4fPF1n8


https://photos.app.goo.gl/CBjVTj5f2THyPgU59

שנתון י"ב

טיול יב יצא לדרך ובעקבות האנרגיות הטובות הבאנו לאילת מעל 27 מ"מ גשם, הגשם היה מבורך אך יצר שינויים במסלול, התלמידים הצליחו להתמודד עם שינויים רבים בזמן קצר ועשו זאת בהצלחה, הספקנו אפילו לראות שיטפון בנחל חיון, היה טיול נהדר וסיום מרגש על ראשו של הר צפחות עם תצפית פנורמית מרהיבה.

לצפייה בתמונות

Big picture
Big picture
Big picture

משלוחי מנות ומעשים טובים

כמדי שנה ביה"ס נערך למשלוחי מנות לוותיקי העמק. החלוקה היא לבתי אבות בעמק ולמרכזים כמו דורות בגלבוע. השנה כיתה י"א 1 אחראית על איסוף המצרכים אריזה וחלוקה.

המשלוחים יצאו ביום של יריד המעשים הטובים יום רביעי 4.3 בין השעות 11:15- 13:00

מוזמנים לשלוח עם ילדכם מצרכים למשלוח המנות הבית-ספרי החל מיום א' הקרוב.

טרום פורים

להלן תכנית טרום פורים 2020 -

יום ראשון 1.3 - הפסקה פעילה בהובלת י"ב בנושא הבחירות, מחזור פ"ג.

יום שני - 2.3- יום הבחירות

יום שלישי 3.3- הפסקה פעילה בהובלת שנתון י- הנושא: פיג׳מות.

יום רביעי 4.3- יום הפוך ויום מעשים טובים- הפסקה פעילה בהובלת שנתון ט'- הנושא: ג׳ונגל.

יום חמישי 5.3 הפסקה פעילה בהובלת שנתון יא- הנושא: גיבורי על.

יום ראשון - 8.3 - היום שמתחפשים.

הנושא לתפאורה ולתחפושת י"ב בלבד-

גן עדן - גיהנום.

מופע אומן אורח -

ערוץ הכיבוד!


*על סדר היום ב- 8.3 יום א' נוציא הודעה נפרדת.

אירועים קרובים

Big picture
Big picture