BGST Dansçıları

2012

U.C.B Dans Gösterisi

BGST Dansçıları sezon ortasında çıkardığı U.C.B isimli dans gösterisi ile 2011-2012 sezonunda Maya Sahnesi'nde toplam 8 kez seyirci karşısındaydı. U.C.B yeni sezonda yeniden seyirci karşısına çıkacak.


"U.C.B" hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


U.C.B Dance Performance

BGST “Karşılaşmalar”ı Sahneledi

Metni BGST Tiyatro Boğaziçi’ne ait olan, tek perdelik ve yaklaşık 105 dakikalık oyunda, sanatsal çalışmalarını profesyonel olarak sürdüren ya da başka işlerde çalışan 22 dansçı/oyuncu ile 4 müzisyen sahne aldı. Metin düzenlemesi, müzikal düzenleme ve icra, koreografi, reji çalışması, dekor, kostüm, aksesuar, görüntü, ışık, ses sistemi, İngilizce çeviri gibi birçok alanda BGST üyelerinin çalıştığı oyunun proje danışmanlığını ise Ömer F. Kurhan ile Metin Göksel üstlenmişti.


"Karşılaşmalar" hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.Kardeş Türküler ve BGST Dansçıları bir arada!

Her yıl yaz aylarında Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde Kardeş Türküler ile ortak hazırlanan ve bir çok konuk sanatçının katıldığı gösterilerle seyirci karşısına çıkan BGST Dansçıları Mart ayında Kars'taydı.


2 Temmuz'da İzmir'de ve 19 Temmuz'da İstanbul'da Özyeğin Üniversitesi'nde sahnede olacağız.


Bu yıl Kardeş Türküler ve BGST dansçıları 6 Eylül'de Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde. Detaylar pek yakında!


http://www.bgstorganizasyon.com/tr/

BGST Dansçıları

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST), gösteri sanatları alanında avangard ve alternatif projelere zemin oluşturan, bu alanda eğitim ve araştırma faaliyetlerini özendiren bir yapılanmadır.

BGST, dans, müzik ve tiyatro alanlarında faaliyet gösteren ve ayrıca bu faaliyetlere farklı düzeylerde destek veren üyelerden kuruludur