מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

26.11-2.12.2017

Big image

לקהילת עמק-חרוד שבוע טוב

ואוו איזה שבוע נהדר עברנו....

שבע הופעות מחזמר מלאות עד אפס מקום, משחקי כדורסל בחצי הגמר של ליגת התיכונים בכדורסל, עליה לגמר ליגת התיכונים של נבחרת הבנים, פעילות חיים משותפים במשכן לאומנות, שביתות של ארגון המורים וגם קצת לימודים....
בנוסף לכל האירועים שמחנו להתבשר כי נבחרת התלמידים של הרב תחומי עמק חרוד זכו במקום הראשון בתחרות בית הספר ההוגן במסגרת משחקי אליפות בתי הספר התיכוניים בכדורסל בתשע"ח.


כל הכבוד לתלמידים ולקבוצת המעודדים - האולטראס - בראשותו של יונתן ברץ משנתון י"א, ששמרו על עידוד והתנהגות הוגנת לאורך הליגה. המחויבות הבגרות והאחריות שאתם מגלים לאורך כל העונה בעידוד נבחרות הבנות והבנים ראויים להערכה.

תודה גם לצוות המקצועי בראשותו של לירן ויניקור על הליווי והעבודה הקשה לאורך כל העונה. שמחה על שיתוף הפעולה המצויין שמוכיח את עצמו בהשגים הטובים.

החל מיום ראשון נשתדל לחזור לשגרה כשלפנינו כבר האירועים הבאים:
בלילה של ה-12/12/17 נדליק נר ראשון של חנוכה ונקיים מיקאתון. ארוע למידה אחרת שיעסוק בפתרון בעיות סביב יצירת גני משחקים מונגשים ותוך קבלת השראה מהטבע (ביוממקרי).

ב-13/12/17 בשעה 16:00 אחה"צ יתקיים גמר ליגת התיכונים שבו נבחרת הבנים תשחק מול נבחרת תיכון חדש בתל-אביב. כמובן שכולנו נעלה לעודד את הקבוצה.

מוזמנים לצפות בכל התמונות והסרטונים מהשבוע החולף.


שבוע טוב לכולנו
לילך.

קשור בסרט - חגיגה של קולנוע ישראלי

661 סרטי עלילה הופקו בישראל מאז ראשיתו של הקולנוע ועוד מאות ואולי אלפים רבים של סרטי תעודה.
על המסך ראינו את עולי ארצות ערב כמו בסלאח שבתי, את ניצולי השואה כמו בעץ הדומים תפוס, את הסכסוך הישראלי פלשתיני, מלחמות ישראל, התמורות של החברה הישראלית מחברה של כור היתוך לחברה רב תרבותית הנותנת ביטוי וקול על המסך למגוון הקולות הפועלים בה.

מתעשייה קטנה של סרטים בודדים צמח הקולנוע הישראלי לתעשייה המפיקה קרוב לארבעים סרטי עלילה בשנה ואשר מייצגת את ישראל בכבוד רב בכל הפסטיבלים החשובים ביותר בעולם. התמונות והקולות של הקולנוע הישראלי מאפשרים לצופים להכיר את ישראל שמעבר לדיווחי החדשות. פס הקול של הקולנוע הישראלי נארג אתל תוך חיינו ורבים מהשירים אותם נשמע היום תפסו מקום של כבוד בעולם המוסיקה הישראלי.

אנחנו מאחלים לקולנוע הישראלי להמשיך לתפוס בצורה כה מדויקת את חיינו.

מחזמר הוא לא רק שירים וריקודים, מחזמר אצלנו בבית הספר הוא שילוב נדיר של שיתוף פעולה בין מורים ותלמידים המאפשר מפגש בלתי פורמלי להגשמת יצירה משותפת. המחזמר מאפשר לתלמידים להביא לידי ביטוי כישורים אחרים, שונים מאלה הנדרשים מתלמיד בשגרה. במשך עשור אנו רואים בגאווה כיצד מתגייסים בני הנוער שלנו משלבים ידיים וקולות וחושפים בפנינו את כישרונם הנדיר שלא מביש מקצוענים מהם.
Big image

נבחרת הבנות חצי גמר ליגת התיכונים- עונה גדולה עם סגל קטן ואיכותי

ברכות חמות לנבחרת הבנות שהגיע למעמד המכובד של חצי הגמר. אין אף קבוצה שבה משחקות שבע בנות בלבד שהגיע למעמד כה מכובד. אלופות!!!
תודה ענקית לשושי אלוני שליוותה את הבנות באש ובמים ולאבידור לוי מאמן הנבחרת.

Big image

נבחרת הבנים בגמר ליגת התיכונים!!!

הנה אנחנו באים, לאחר 4 שנות העדרות, אנחנו חוזרים לגמר אליפות בתי הספר התיכוניים בכדורסל בנים, אחרי ניצחון פנטסטי מול הריאלי חיפה 48:81, פנינו למשחק החשוב ביותר השנה מול תיכון חדש ת"א, בהיכל שלמה סיקסט ת"א, ביום רביעי 13.12 בשעה 16.00. תודה גדולה לאמיר אריאב המלווה את הנבחר וכמובן למאמן ליאור קרת. חובה לומר מילה טובה לקהל המעודדים שמלווה את הקבוצה במהלך העונה ולמרות השביתה הגיעו 100 ילדים בשני אוטובוסים לרעננה לעזור לנבחרת שלנו לנצח.

ימים טובים עוברים על ביה"ס הרב תחומי עמק חרוד.

לחצו כאן לצפייה בתקציר המשחק מתוך אתר one

Big image

מפגשי שכנים במשכן לאומנות

השבוע התקיים מפגש שכנים מאוד מיוחד בין כיתתה של הילה יפלח, ט'2, לבין כיתה ט'4 עם המחנך מופיד אכתילאת מביה"ס "אחווה" נאעורה במשכן לאומנות. הפעילות התקיימה בקבוצות קטנות מעורבות תוך שיח והנחייה בעברית ובערבית. התלמידים הכירו את שתי התערוכות המוצגות בימים אלה במשכן - האחת, תערוכתה של תמר גטר - הליוטרופיון (שפירושו: הפונה אל השמש) היא הצבת ציור חדשה של תמר גטר. תמונתה המרכזית היא – סוס על הגב. אגף אחד שלה רישומים והשני ציור-רצועה שסוגר מבנה מלבני מתוחם בתוך אולם התצוגה.

השנייה, תערוכתו של אורי ניר- מחרוזת של שבעה חללים. כמו תיאור של אגדה, היא נמתחת בין שני אירועים: נבואה, וההתגשמות שלה. היא מתחילה באוזניים בולטות אצל תינוקת, ומשם צוללת אל האפשרות שפגם קטן כל כך, יכול להתניע קטסטרופה בקנה מידה עצום.

התערוכה מציגה דמיון שיודע רק לפחד ולהגביר. היא מציגה יקום משפחתי שבו עובדות קטנות מתנפחות לממדים תהומיים, כשכבר לא ניתן להבחין בין קטנוניות למופרזות, בין מחמאה לעלבון, יקום שבו כל איבר הוא גורל.

הילדים למדו על הטכניקות בהן השתמשו שני האמנים והתנסו בחוויית היצירה בעצמם.

כל המתרשם מן הצד התרגש לראות את שיתוף הפעולה בין התלמידים סביב התכנים שהביא עימו המשכן לאומנות.

לחצו כאן לצפייה בכל התמונות
Big image