כנפיים של קרמבו

מגישה: ליאל וונה

הקמה

כנפיים של קרמבו היא תנועת נוער המובילה שינוי חברתי לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים, הראשונה והיחידה מסוגה בעולם. התנועה מפעילה קרוב ל 50 סניפים ברחבי הארץ ועוד מספר רב של סניפים בתהליך הקמה, בשנת הפעילות תשע"ה פעילים בתנועה מעל 1,200 חניכים בגילאי 7-21 עם צרכים מיוחדים, וכ- 3000 חונכים, בני נוער בגילאי 12-18 מהחינוך הרגיל.

סה"כ פעילים בתנועה מעל 4,000 ילדים ובני נוער, היא הוקמה בשנת 2002 על ידי עדי אטשלואר שהגיעה בעקבות התנדבות למשפחת קובי ושם היא הכירה את כפיר ילד עם שיתוק מוחין בעל שמחת חיים יוצאת דופן.

הרעיון היה לקחת כל חניך לעטוף אותו בעדינות וביחד לפרוש כנפיים. כמו שיש שתי כנפיים כך יש לכל חניך שתי חונכים. סניף רחובות הוקם ב- 21.9.2015 , הסניף נחנך רשמית ב- 15.2.16 ומספר החונכים בו כ-47 חונכים.ביחד אנו בוראים עולם מופלא של חברות, הנאה ועשייה למען הקהילה.

הסמל

Big image

הערכים בקרמבו:

אני חבר

Big image

אני אוהב

Big image

אני יכול

Big image

אני מוביל

Big image

אני שייך

Big image

אני ישראלי

Big image

סיפור אישי

אני לא אוהבת לכתוב מגילות או דברים כאלה אבל אני חייבת...

בהתחלה כששמעתי על התנועה הזאת כנפיים של קרמבו לא בדיוק ידעתי לאן אני נכנסת רק ידעתי שזאת הולכת להיות חוויה קשה ומדהימה בו זמנית. אז בתחילת שנה קיבלתי את החניכה שלי הילדה שלי. יש לה אוטיזם ברמה גבוהה ולמרות שהכרתי ילדים עם אוטיזים לפני זאת הייתה חוויה בלתי רגילה.בהתחלה היא לא התחברה אליי והיה לה קשה להפתח, היה לי קשה להיות איתה ולראות שהיא לא משתפת פעולה ורק רוצה ללכת, אבל מאז כל פעולה ופעולה היא מדהימה אותי מחדש ואפילו מוציאה כמה מילים! אני מסתכלת על החוויה שהייתה לי מתחלת שנה ואני לגמרי מאושרת, להיות איתה ולראות איך היא מתפתחת ונהנית זה הסיפוק הכי גדול! ממליצה לכולם לעשות משהו שמספק אותכם אבל לא בשבילכם בשביל מישהו אחר שאולי זקוק לזה...