שנה טובה!

אז מה היה לנו השנה?

- חנוך גינר, לילו אליה ומירי חרונטמן עם המלגה הראשונה של הלו וורלד, מתנת HP Software R&D, עבור פיתוח תוכנה לניהול "ידיים רואות", עסק חברתי שמעסיק עיוורים ולקויי ראייה כמעסים http://www.yadaimroot.com (מומלץ!)


- תחרות פיתוח אפליקציות "המשקפיים של אשר". תחרות שקמה לאחר היכרות עם אשר שמש, חולה ניוון שרירים, שכתב פוסט אמיץ בפייסבוק ועזר לנו להכיר אותו וחלק ממה שעובר עליו. כל מפגש עם אשר הוא חוויה מחזקת, מרגשת ומצחיקה. התחרות התקיימה בהאב תל אביב בתחילת מאי, בשיתוף עם עמותות מילבת, פרס לחיים, ישראלס וצעדים קטנים. בתחרות השתתפו יותר מ-20 מתכנתים ומעצבים ובסיומה הכרזנו על הזוכים בפרסים. תודה לאורן שטרנהיים, ברק זאבי ונמרוד גוטמן. אשר - תודה ושנה טובה!


- TOM - מייקאטון שמפגיש מייקרים, מתכנתים, מעצבים ומהנדסים מכל העולם ל72 שעות כדי לשפר את העולם. המשכנו לפתח ולהכיר את ה eyewriter והכרנו המון אנשים טובים - http://tomisrael.org


- בימים אלו מתבצע פרויקט מיוחד במינו, יחד עם עמותת פרס לחיים http://www.prize4life.org.il

כהמשך לרעיון שפותח בתחרות "המשקפיים של אשר".

העמותה מעניקה מלגה ומובילה פרויקט לפיתוח מוצר שישנה את חייהם של חולי ALS וחולים אחרים שמחשבתם צלולה אך הם אינם מסוגלים לדבר (locked in)

המוצר יאפשר לחולים לתקשר עם הסביבה הקרובה בכל מקום ובעלות נמוכה מאוד. הפתעות בקרוב...
מלבד התודות לנופר כרמלי, סטודנטית מצטיינת מהטכניון, שנבחרה לפיתוח,

נודה למי שלוקח חלק בפרויקט הנהדר הזה -

שי ראשוני, חגית אלון, טל קלנר, אור רצקין, מג'ד סרור, אבי טל אור, אפרת רפופורט, נמרוד גוטמן, ארתור גרמידר, ארי ספרנג, אנדרו מוריס, אבנר דאי, נועה קורנברג ואחרים


שנה טובה!

הלו וורלד

http://www.hello-world-hitech.com

Big image