SAFIIR

safiir

Midagi huvitavat

Safiir on oma ilu ning erakordsete omaduste tõttu olnud ihaldatud vääriskivi juba ammustest aegadest. Kõige hinnalisem on rukkilillesinine safiir, mida harilikult raamitakse plaatinasse või valgesse kulda. „Safiir on oma taevakarva värvusega kahtlemata kõige suursuguseim kõigist vääriskividest.

Safiire on vääriskividena lihvitud juba ammustest aegadest. Paljudel unikaalsetel kividel on oma nimi ja nad kaunistavad kuninglikke ehteid. Tähelepanuväärseim neist on ilmselt „St. Edwardsi“ safiir, mis asub Briti kuningakrooni risti keskel. Suured safiirid on ka Vene tsaaride kroonidel. Unikaalseimad on tähtsafiirid „India täht“, „Kesköötäht“ ja „Aasia täht“ . Tähelepanuväärne on veel „Queenslandi Must Täht“, mille mass on . USA-s on safiiridest valmistatud kolme presidendi – Washingtoni , Lincolni ja Eisenhoweri büstid.

Big image

Üleval on lihvimata safiir.

Safiiri välimus

Safiir on oma kõvaduselt teisel kohal, jäädes alla ainult teemandile. Tema värvus vaheldub üsna ulatuslikult, tüüpilised safiiri toonid varieeruvad hallikast kuni mustjassiniseni. Suureim leitud safiir kaalus üle 20 kg.

PANE TÄHELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Safiiri kaevandamine võib mõjutada põhjavee taset ja kaevudest vee ära via (kuid seda võib teha igasugune kaevandamine).

Safiiri leidub

Safiiri leidub Srilankal puisangutes juba ammustest aegadest. Leiukohast mille pindala on üle 2000 ruutkilomeetri.

Gerli

Tuesday, Jan. 20th, 12:30pm

Miina Härma Gümnaasium, Tartu linn, Estonia

LOODAN, ET MELLIS. ♡♥♡♥♡♥♡♥☆★☆★☆★☆★