Bizden Haberler

18 Şubat 2022

Big picture

Gelecekte Bilim

Tarsus Amerikan Koleji (TAC), 18 Şubat Cuma günü “Gelecekte Bilim” Paneline ev sahipliği yapacak. SEV Genel Müdürü Prof. Dr. Güray Erkol ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Altuğ Özpineci’nin (TAC’94) konuşmacı olacağı panel, 6. ders saatinde (12:20-13:00), Talas Oditoryum’da başlayacak. Panelde ayrıca ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesini kazanan öğrencilerimize TAC’68 mezunularımız tarafından sağlanacak burs imkânları ODTÜ Fen-Edebiyat Bölümü Dekanı Prof. Dr. Altuğ Özpineci tarafından detaylarıyla aktarılacak.


9, 10, 11 ve 12. sınıf TAC öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek Gelecekte Bilim Panelinde; SEV Genel Müdürü Prof. Dr. Güray Erkol ve ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Altuğ Özpineci’nin bilimdeki gelişmelere yönelik konuşmasının ardından öğrencilerden gelecek soru-cevap bölümüne geçilecek. “Burs ve ODTÜ Tanıtımı”ndan sonra son bölümde, öğrencilerimizin fen bilimleri ve teknoloji kulüpleri bünyesindeki projelerini anlattığı kısa videolardan oluşan “Sanal Proje Fuarı” ziyaret edilebilecektir.

Big picture

Potada Mersin'i TAC Temsil EdecekLise B Erkek Basketbol Takımımızın, Mersin Final Maçı 65-72 mağlubiyetle sonuçlandı.


Ancak ilimizi ve okulumuzu Okullar Basketbol Bölge Şampiyonasında temsil etmeye ve final maçını oynayamaya hak kazandıklarını büyük bir mutlulukla paylaşıyoruz. Takımımıza başarılarının@ devamını diliyor, destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Big picture

Deneyerek Öğreniyorlar


TAC’de merak eden, araştıran, sorgulayan ve deneyerek öğrenen öğrenci yetiştirmek, eğitim programının en önemli temel taşları arasındadır. 9E sınıfı öğrencilerinin Biyoloji dersinde “Laktaz Enzim Etkinliğinde Isının Etkisinin Belirlenmesi” deneyinden görüntüleri paylaşmak istedik.


TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Haftalık YKS BülteniHaftalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture