Healthy Food

Mark Paavel and Risto Kala

Tervislik toit

Mis on tervislik aga mitte kahjulik. Tervislikud toidud on puuviljad, juurviljad, liha, teraviljatooted. A-vitamiin, C- vitamiin, D- vitamiin, B-vitamiin, E-vitamiin. A-vitamiin, D-vitamiin ja E-vitamiin kaitsevad organismi vabade radikaalide kahjuliku toime ja haiguste eest. Enne söömist kindlasti pese käsi, hommikul ja õhtul pese kindlasti hambad ära. Liha, piima, kala ja muna peab sööma, et kasvada ja luid tugevdada. Vaata videot kus näitab kuidas teha tervislikke snäkke ja kuidas teha tervislikke härja tiibu.


Kuidas valida, mida süüa?

Tervislikud toidud on puuviljad, juurviljad, liha, teraviljatooted. Tervislikku toitu peab sööma iga päev korralikus koguses.


Mida peaks korralik söögikord sisaldama?

Korralik toit peab sisaldama teraviljatooteid, liha, piima tooteid, valku, puuvilju, vitamiine, juurvilju.


Millised vitamiinid on olulised ja miks?

A-vitamiin, C- vitamiin, D- vitamiin, B-vitamiin, E-vitamiin. A-vitamiin, D-vitamiin ja E-vitamiin kaitsevad organismi vabade radikaalide kahjuliku toime ja haiguste eest.


Kuidas on seotud toitumine ja haigused?

Kui sa sööd palju rämpstoitu sinu organism ei saa vajalikke toitaineid. Kui keha ja ka organism tervislikku toitu ei saa hakkab organism halvenema. Kui organism halveneb hakkad sa rohkem haigusi saama.


Kuidas on seotud toit ja hügieen?

Enne söömist kindlasti pese käsi, hommikul ja õhtul pese kindlasti hambad ära. Kui sa hambaid ei pese hakkavad su hambad lagunema ja sa ei saa süüa


Mis on oluline sinuealiste toitumise puhul?

Liha, piima, kala ja muna peab sööma, et kasvada ja luid tugevdada. Kui vähe sööd 10-15 eas sa ei hakka enam kasvama ja su luud jäävad nõrgaks. Söö rohkem tervislikku toitu ja kasvad sa suureks ja tugevaks.


Kanawrapide retsept

valmib 4 wrappi:
4 tortiljat
150g kanafileed
1 küüslauguküüs
soola-pipart
4 sl majoneesi
kirsstomateid
värsket kurki
frillize salatit
rukolat.

Lõika kanafilee väikesteks kuubikuteks ning prae kuumalt pannil koos purustatud küüslauguga mõni minut. Maitsesta soola ja pipraga. Lõika kirsstomatid sektoriteks, kurk piklikuteks kangideks. Määri tortiljale majonees. Lisa suupärasteks tükkideks rebitud salat, rukola, tomat, kurk ja eelnevalt valmistatud kanafilee. Pigista peale veel pisut majoneesi ning jahvata väsket musta pipart. Voldi wrapiks kokku ning serveeri koheselt.


Big image
Big image
My Healthy Snacks & Eating Tips {Recipes}
Crispy Baked Chicken Wings Recipe | Healthier Hot Wings without the Deep Fryer
Big image