חגים ומועדים יום הזיכרון ליצחק רבין

מגישים: עומר טל ודניאל ברקוביץ

יום הזיכרון ליצחק רבין.

יום הזיכרון ליצחק רבין נקבע על ידי הכנסת בחוק יום הזיכרון ליצחק רבין, התשנ"ז-1997. הוא חל בי"ב בחשוון, יום הירצחו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין לפי הלוח העברי. יום זה אינו חל בשבת, אך אם הוא חל ביום שישי.

יש המציינים את יום הירצחו של יצחק רבין לפי הלוח הלועזי, ב-4 בנובמבר 1995.

את יום זה אנו לוקחים כיום אבל מכיוון שיצחק רבין היה איש חשוב מאוד למדינת ישראל והא נרצח על ידי יגאל אמיר מסיבה אחת, דעותיו הפוליטיות. יצחק רבין היה ממש קרוב להגיע להסכם שלום חשוב מאוד עם הפלשתינאים ויגאל מנע את זה בכך שרצח אותו בעזרת אקדח לאחר שיצא מנאום חשוב שלו. הסכם השלום של יצחק רבין נקרא הסכם אוסלו.

יום אבל וזיכרון

יום הזיכרון ליצחק רבין הינו יום אבל מכיוון שיצחק רבין היה בין האנשים החשובים ביותר במדינה והוא היה בתהליך הסכם שלום עם הפלסטינים. עד שנרצח על ידי יגאל אמיר שחלק על דעותיו של יצחק רבין והשתמש במקרה אלימות קשה מאד בשימוש באקדח ויצחק רבין נרצח לאחר שירה בו יגאל אמיר 3 כדורים ומאז יום זה הוא יום אבל לזכר ראש הממשלה, יצחק רבין.
יום הזיכרון ליצחק רבין

כרטיסיות - דניאל

שם המועד : יום הזיכרון ליצחק רבין.

אנחנו מציינים את יום זה כיום אבל מכיוון שביום זה נרצח ראש הממשלה יצחק רבין על ידי יגאל אמיר, תושב מדינת ישראל שחלק על דעותיו הפוליטיות והחליט לרצוח אותו ומאז יום זה הוא יום עצוב למדינת ישראל והכנסת החליטה להקים יום לכבודו וזהו יום אבל.

ביום זה נהוג להיות באבל.

יום זה הוא יום "אבל וזיכרון".

יום זה מדגיש בעיקר את נושא האלימות בישראל על פי דעות פוליטיות שהוביל אפילו לרצח.

כרטיסיות - עומר

שם המועד : יום הזיכרון ליצחק רבין.

אנו מציינים את יום זה מכיוון שבאותו יום התקיים רצח רבין ולמדינת ישראל היה חשוב שיזכרו אותו והחליטו לעשות יום שמוקדש לו.

ביום זה נהוג להיות באבל.

יום זה הוא יום אבל וזיכרון.

יום זה מדגיש בעיקר את נושא האלימות בישראל שהוביל לרצח על פי דעות פוליטיות.

שירי מימון- שיר לשלום

שיר לשלום

הפרטים בעמודים 72 - 77 לגבי יום הזיכרון ליצחק רבין

יום זה הוא יום הזיכרון לאחד מראשי ממשלת ישראל, שנרצח בידי יהודי שהתנגד לדעותיו. יום זה הוא סמל לצורך בהידברות בין קבוצות ובין תפיסות שונות בעם, מתוך תקווה שדבר כזה לא יקרה שוב.