מסע במערכת השמש!!!

מגישות: מאיה פלח ורוני רייף

הכל התחיל ב...

הכל התחיל בשנת 2000.

זה קרה באגודה הישראלית לאסטרונומיה. קבוצה של 5 אנשים בשם: אייל, יוני, אילן, ניב ואני (דוד) תכננה לגשת למנהל האגודה ולספר לו על חלומנו לצאת לחקור את מערכת השמש ובנוסף, לבקש ממנו רשות להמריא לחלל.

לאחר דקה ארוכה של שתיקה התחיל לצחוק, הוא אמר שטיסה לחלל זה לא עניין פשוט בכלל , שצריך עזרה ממספר מדינות ואת המיומנות הדרושה. לאחר 5 חודשים של ויכוחים הסכים לבסוף המנהל והבין שיש אפשרות לטיסה לחלל.

הוא הזמין כתב בין- לאומי שיספר לעולם על חלומם של הקבוצה להגיע לחלל.

לאחר חודש, מספר מדינות שצפו בכתבה התנדבו לסייע לקבוצה לטוס לחלל. הקבוצה ערכה אימונים של שנתיים וחצי עם עוד 6 אנשים ממדינות שונות בארצות הברית.

והנה אנו בחללית ושומעים בהתרגשות רבה את הספירה לאחור : 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 ו... הלב של כולנו החסיר פעימה , ואז כל המשלחת אמרה בפה אחד: "וואו איזה חלל עצום ויפה!"

ועכשיו...

Big image

תחנה מספר 1: כדור הארץ

כדור הארץ הוא השלישי במרחקו מן השמש. כדור הארץ הוא כוכב לכת ארצי.

שוררים בו תנאים מיוחדים הודות למרחקו מן השמש. אילו היה קרוב יותר אל השמש המים שבו היו מתאדים, אילו היה רחוק ממנה המים שבו היו קופאים.

בכדור הארץ הטמפרטורה נוחה, הוא מכיל שפע של מים במצב צבירה נוזל ותערובת הגזים של האטמוספרה שלו כוללת כ-78 אחוז חנקן, כ-21 אחוז חמצן, כ-1 אחוז ארגון, כ-0.03 אחוז פחמן דו-חמצני וכמויות זעירות מאוד של גזים אחרים.

כדור הארץ הוא כוכב בלכת היחיד במערכת השמש שמתקיימים עליו יצורים חיים.

כדור הארץ מקיף את השמש במשך 365 ימים.

אורך היממה כ- 24 שעות ויש לו ירח אחד.