Bizden Haberler

27 Mayıs 2022

Big picture

Kariyer Gününde Mezunlardan İlham Veren Tavsiyeler


Geleneksel Kariyer Günümüz 23 Mayıs Pazartesi günü mezun konuklarımızın katılımlarıyla kampüsümüzde gerçekleşti. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünün öncülük ettiği, Okul Yönetimimiz, Kurumsal İletişim Departmanımız, Mezunlar Derneğimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve okul çalışanlarımızın işbirliğiyle yapılan organizasyona birbirinden değerli 22 TAC mezunumuz katıldı.


Mezuniyet yılları 1971 ila 2013 arasında değişen, mezun oldukları Tarsus Amerikan Kolejine yıllar sonra kariyerlerini anlatmak ve öğrencilerimize ilham vermek amacıyla gelen konuklarımız gün boyunca öğrencilerimizle bir aradaydı. Konuklarımız, mezuniyetlerinden seneler sonra genç TAC’lilerle bir araya gelmenin; öğrencilerimiz de kendi yürüdükleri yollardan yıllar önce geçmiş olan büyüklerini dinlemenin heyecanını yaşadılar. Gün sonunda öğrenci, öğretmen, idareci ve konuklarımızla birlikte tüm TAC Ailesinin yüzlerdeki memnuniyeti görmek, öğrencilerimizden ve mezunlarımızdan olumlu geri dönüşler almak bizleri çok mutlu etti.

Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Big picture
Fotoğrafların devamına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Big picture

Liseler Arası Düşün-Yaz Felsefi Deneme Yarışmasında Öğrencimizin Başarısı


11-A sınıfı öğrencimiz Sude Ekici yazmış olduğu “Tekrar Eden Kâbuslar ve İnsanın Değişim Arayışı” adlı yazısıyla önemli bir başarıya imza attı.


Lise öğrencilerinin felsefenin temel problemleri hakkında düşünebilmelerini, okuma, anlama ve yorumlayabilme becerileri kazanmalarını sağlayan, felsefi bir dil ve kavramları kullanarak yazı yazabilmelerini amaçlayan Düşün-Yaz felsefi deneme yarışması bu yıl da 22 Nisan 2022 tarihinde İzmir Felsefeciler Derneği ve İzmir Amerikan Koleji’nin katkılarıyla düzenlendi.


Türkiye genelinde düzenlenen yaklaşık 1500 öğrencinin katıldığı ve 2 aşamadan oluşan Liseler Arası Düşün-Yaz Felsefi Deneme Yarışmasında Sude ilk 25 öğrenci arasına girmeyi başardı. Sude böylece final yarışmasına katılmaya hak kazandı.


Puanlamaya göre elde edilen sonuçla 3 Haziran’da gerçekleşecek olan final yarışmasında Sude’nin okulumuzu temsil edeceğini gururla paylaşıyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Yıl Sonu Sergisi Ziyaretçilere AçıldıTarsus Amerikan Koleji Görsel Sanatlar ve Resim Kulübü öğrencilerine ait eserlerin yer aldığı “TAC Yıl Sonu Sergisi” 25 Mayıs 2022 Çarşamba günü Sadık Paşa Sergi Salonunda, TAC Ailesinin ziyaretine açıldı. Birçok öğrenci çalışmasının yer aldığı Yıl Sonu Sergisinin açılışında 10-D sınıfından Ozan Dora’nın piyano performansı büyük beğeni topladı.


Hazırlık, 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı, 6 Haziran 2022 tarihine kadar Sadık Paşa Sergi Salonunda ziyarete açık olacak sergimize katılımınızdan büyük mutluluk duyacağız.


Emekleri için tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.

Big picture

9. Sınıflar İçin Nakil Sınavı Yapılacak


2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı için 9. sınıfa nakil sınavı yapılacak ve sonucunda oluşacak sıralamaya göre kontenjan dahilinde öğrenci alınacaktır.


Sınav tarihi: 22 Haziran Çarşamba


Son başvuru tarihi: 17 Haziran Cuma


Sınav sonuç ilanı: 24 Haziran Cuma


Kesin kayıt tarihleri: 27-28 Haziran Pazartesi Salı


Detaylı bilgiye www.tc.k12.tr web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kayıt formunun doldurulması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniHaftalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture