W Soplicowie

Tu poczujesz się najlepiej

Big image

kilka słów o zamku...

Zamek należy do rodziny Horeszków. Jego właściciel - Stolnik - zginął podczas napadu Moskali.Zamek zbudowany jest w stylu gotyckim, ma bardzo grube mury i kilkumetrową wieżę. Podłoga wtsłana kamieniami. Na nieuzdobionych ścianach wiszą sarnie i jelenie rogi z podpisami myśliwych oraz mnóstwo przepięknych obrazów, przedstawiających ważne wydarzenia dla każdego patrioty. Myślę, że warto go zwiedzić.

dworek

Dwór szlachecki Sopliców stoi tuż obok głównej drogi na niewielkim pagórku w pobliżu lasu. Okolica obfita w zboże, gdyż dom znajduje się wśród pól. Prowadzą tam podmokłe ścieżki, gdzie położone są dwie drewniane karczmy: jedna należy do Soplicy, a druga do Horeszków.
oferujemy państwu całodniowe wyżywienie...

nasz personel

Jak ciekawie spędzić czas?

można wziąć udział w polowaniu...

Pan Tadeusz - Polowanie

wybrać się na grzyby....

pan tadeusz księga 3 cz2

lub po prostu dobrze się bawić...

Pan Tadeusz-Polonez

kilka słów o polonezie...

Polonez: (fr. polonaise, la polonaise, wl. la polacca, w domyśle: taniec polski) – reprezentacyjny polski taniec narodowy (dawniej dworski). Polonez jest tańcem uroczystym, w którym gracji ruchów towarzyszą posuwiste kroki. Zwykle w formie pieśni dwuczęściowej. Metrum 3/4, tempo umiarkowane, raczej powolne. Charakterystyczny dla poloneza jest powtarzający się schemat rytmiczny, ósemkowy, z dwoma szesnastkami na "i" pierwszej miary.

cennik ↓

pokój jednoosobowy + wyżywienie 25 zl./doba

pokój dwuosobowy + wyżywienie 40zl./doba

apartament + wyżywienia i obsluga 100 zl./doba

__________________________________________________________


Reszta informacji w recepcji lub telefonicznie.