עבודה בתנ"ך

עדו אבל, אריאל פלא זינגר, עידו לוי , אמיר תירוש, טוהר כהן.

משה כמנהיג מעצב

משה הנהיג את עם ישראל במשך 40 שנה במדבר, עד הגעתם לארץ כנען. העם התלונן בדרך ובכל זאת משה הביא להם את צרכיהם כגון: תלונת המים המרים, תלונת המן שהעם רצה בשר ולא המן.

משה עשה גם טעות שהכה בסלע ולא דיבר אליו והראה לעם דוגמה שלילית כלפי השם שלא הקשיבו. משה היה כבד פה וזה מוכיח שמנהיג לא חייב לדבר ויכול לעשות ולהקשיב

סיכום

משה הנהיג את עם ישראל במשך ארבעים שנות הנדודים במדבר, לפני הכניסה לארץ ישראל. בתקופה זו הוא התנסה פעמים רבות על ידי העם המרדן, ואף חולל נסים רבים. "ויצעק אל אלוהים ויורהו אלוהים עץ וישלך אל המים וימתקו המים" משה מבקש מאלוהים מים (מתוקים) השם מראה לו עץ ואומר לו לזרוק אותו אל המים , פרופסור א.ש. הרטום אומר שהעץ ספג את המלחים מהמים ובגלל זה המים הפכו למתוקים. משה עלה להר סיני פעם אחת הביא איתו את לוחות הברית קרא אותם ואז זרק אותם כי בני ישראל הפרו אחת מהדברות."ויהי כאשר קרב אל המחנה וירא את העגל ומחלת, ויחר אף משה וישלך מידו את הלוחות וישבר אותם תחת ההר ".

משוב על העבודה

במהלך העבודה היה מעניין והמון חילוקי דעות ביננו ופתרנו אותם על ידי עבודת צוות ואחדות. למדנו את חייו של משה רבנו בזמן מנהיגותו ואת קשיים שעבר עם העם המרדן. למדנו שצריך לעבוד בעבודת צוות כדי להצליח בעבודות שונות במקצועות שונים.