אתרי בעלי מקצוע בישראל

אתרים שמאפשרים לאתר בעלי מקצוע מומלצים

ריכוז של אתרים המציעים פרטים של בעלי מקצוע, הסבר כללי על התחום וכמה טיפים

"בעלי מקצוע" הוא הכינוי המקובל היום לאנשים שמעניקים שירותים הקשורים לבית, עם דגש על תחזוקה ושיפוץ. בקטגוריה המקצועית הזו נארזו יחד חשמלאים ואינסטלטורים עם שיפוצניקים וטכנאים, גננים ומנקים ועוד ועוד - כל מי שנכנס אלינו הביתה כדי לבצע עבודה.

ברשימה שלפניכם נציג את האתרים העיקריים בתחום זה בישראל ונוסיף גם הבהרות, עצות וטיפים.


האתרים

האתרים העיקריים


  • דפי זהב - המותג המוכר והוותיק אותו אין צורך להציג.
  • המקצוענים - מתמחה באספקת בעלי מקצוע מומלצים, אחרי בדיקות רקע ועל בסיס משוב מהגולשים. נרכש על-ידי ידיעות אינטרנט (ynet) ב-2010.
  • מידרג - אחד האתרים המושקעים בתחום, עם מידע רב על בעלי המקצוע השונים והרבה תוכן איכותי.
  • WinWin - לשעבר הגירסה המקוונת של לוח ידיעות אחרונות, הכולל קטגוריות יד שנייה שונות וגם קטגוריית בעלי מקצוע (שכיום בעיקר מפנה לאתר המקצוענים).
  • BizCall - מאפשר למלא ולגר טופס ולקבל הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע. כולל קטגוריות שאינן שייכות במובהק לבעלי המקצוע לבית, כמו עורכי דין ומאמנים.
  • פאוורפון - מתחרה ישיר לדפי זהב, עם אינדקס עסקים מהגדולים בישראל.ההבדלים

ההבדלים בין האתרים השונים

יש להבדיל בין שני סוגים עיקריים של אתרים בתחום הזה:
א. אתרים פתוחים שמציעים פרטי התקשרות של עסקים ובעלי מקצוע, על בסיס רישום חינמי או בתשלום (ולעיתים שילוב של השניים). יעילים כשאתם מחפשים בעל מקצוע ספציפי, שמן הסתם יהיה שם.
ב. אתרים סגורים שכוללים פרטים של בעלי מקצוע מומלצים / נבחרים. האתרים האלה, חלקם בתשלום ואחרים חינמיים, מציעים מידע על עסקים רק אחרי סינון שנועד להבטיח את אמינותם, המקצועיות שלהם, איכות השירות וכדומה.

לדוגמא, אתרים מהסוג הראשון הם דפי זהב ופאוורפון. אתרים מהסוג השני הם המקצוענים ומידרג.

כמובן שאיכות הסינון, כשהוא קיים, משתנה מאתר לאתר ולפעמים בין קטגוריות שונות של אותו אתר. בכל מקרה, כדאי לאמץ אתר אחד או קבוצה מצומצמת של אתרי בעלי מקצוע, אחרי עיון יסודי במידע על שיטות הסינון.

טיפים

התנהלות נכונה מול בעלי מקצוע

בחירת בעל מקצוע צריכה להתבסס על כמה שיקולים: ראשית, התאמה למשימה כמובן. למשל, אם אתם זקוקים להובלה, חשוב אם מדובר בהובלה קטנה או שאתם רוצים להוביל פסנתר כנף אותו יש להוציא דרך חלון הקומה החמישית (במקרה הזה תרצו חברת הובלות שמתמחה גם בשירותי הרמה ומנוף).

שנית, קרוב לוודאי שתעדיפו לעבוד עם עסק שיש אינדיקציה טובה לכך שהוא אמין ומוסמך לבצע את העבודה לה אתם זקוקים (חשוב במיוחד במקרה של חשמלאים, שיפוצניקים, טכנאים וכדומה).

קריטריון שלישי הוא המחיר ומה שאתם מקבלים בשבילו, ולשם כך מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר ולבדוק ולהשוות אותן היטב. חשוב לשים לב גם למה שאתם מקבלים ולא רק כמה כסף דורשים מכם.

אתרי בעלי המקצוע יעשו בשבילכם חלק גדול מהדרך ויעזרו לכם לאתר נותני שירות מתאימים לדרישותיכם, אבל זה לא מייתר את הסינון וההשוואה וגם לא פוטר אתכם מבדיקת בעל המקצוע עימו אתכם חושבים להתקשר - בהתאם למקרה.

שימו לב שאתרי המומלצים מסתמכים על מידע ואישורים קיימים - תעודת יושר, היעדר תביעות, תעודות והסמכות של משרד התמ"ת ושל העירייה וכדומה. אם מדובר בהוצאה גדולה במיוחד, שווה להשלים את הבדיקה ולבקש המלצות מלקוחות מרוצים.

כמו כן, בכל מקרה כדאי לבקש לראות את התעודה של בעל המקצוע שמגיע אליכם, גם כדי לזהות אותו חד-משמעית וגם כדי לבדוק שהאישורים שלו בתוקף.

למעשה, אתרי בעלי המקצוע לא פוטרים אתכם מכמעט שום בדיקה - הם פשוט מצמצמים משמעותית את מספר האנשים איתם עליכם לדבר.