דיון בכתב

מתן "רטלין" לילדים בעלי בעיות קשב וריכוז.

במרכז הדיון עומד הנושא מתן "ריטלין" לילדים בעלי בעיות קשב וריכוז.
עמדתה של יהלי: אני סבורה כי יש לתת "ריטלין" לילדים בעלי בעיות קשב וריכוז, כי זהו פתרון טוב לילדים עם קשיי למידה. ההשפעה של תרופה זו יעילה ועוזרת להגברת המשמעת של הילדים ולריכוזם במהלך הלמידה בכיתה. אני אישית, לוקחת מדי פעם "ריטלין", בכדי שאוכל להתרכז בשיעור ולהבין את החומר הנלמד בכיתה יותר בקלות. התרופה עוזרת לי להתרכז במה שקורה בכיתה ולא במה שאני חושבת ורוצה לעשות אחר הצהריים.
לכן, אני חושבת שמגיע לכל ילד שסובל מבעיות קשב וריכוז מאובחנות לקבל את המרשם לתרופה, בכדי שיוכל גם הוא ללמוד בצורה נעימה וקלה יותר.
עמדתה של אליה: אני חולקת על דעתה של יהלי. אני מאמינה כי כל ילד שיש בו רצון ללמידה, יוכל להגיע ללמידה. בעיניי, אין צורך בהכנסת חומרים כימיים אל תוך גופו של ילד צעיר בכדי "לרסן" את האופי שלו. כל ילד יכול להגיע להישגים לימודיים גבוהים אם הוא רק ירצה וישקיע מעצמו בכדי להגיע למטרה הזו.
אני אישית, מרגישה כי יש לי בעיות קשב וריכוז קלות, אם כי הן אינן מאובחנות מבחינה רפואית. איני ניגשת לאיבחון משום שהפתרון היחידי שיכולים להציע לי בנושא הינו נטילת ה"ריטלין" ואיני מאמינה בשיטת טיפול זו. ניתן לטפל בבעיות קשב וריכוז בדרכים אחרות, יותר ידידותיות לבני הנוער והילדים הצעירים, כמו למשל: שיעורים פרטניים, עזרה מילדים מתקדמים בכיתה ועוד. אני ממליצה לנקוט בשיטות טיפול אלה ולא בנטילת כדורי ה"ריטלין".

לסיכום, עמדתה של יהלי היא בעד נטילת "ריטלין" בקרב ילדים ובני נוער. עמדתה של אליה היא נגד נטילת "ריטלין" בקרב ילדים ובני נוער. זוהי סוגיה קשה, יש להמשיך ולדון בנושא.