Bizden Haberler

3 Aralık 2021

Big picture

Öğretmenler Günü Kutlama Yemeğinde Plaket GururuHer yıl olduğu gibi bu yıl da TAC Ailesinde 5 yıl ve katlarını dolduran üyelerimize Öğretmenler Günü Kutlamasında plaketleri takdim edildi. Kendilerini tebrik ediyor, birlikte geçireceğimiz uzun yıllar diliyoruz.Okul müdürlerimize, tüm TAC Ailesinin yaşamlarına kattıkları değerler ve verdikleri emekler için TAC Ailesi adına çiçekle birlikte saygılarımızı sunduk.

Okul müdürlerimize, tüm TAC Ailesinin yaşamlarına kattıkları değerler ve verdikleri emekler için TAC Ailesi adına çiçekle birlikte saygılarımızı sunduk.

Big picture

Okul Aile Birliğinin Öğretmenler Günü Kutlaması


Okul Aile Birliğine, TAC öğretmenleri adına “Adana Çocuk Evleri Sitesi”ne yaptıkları anlamlı bağış ile bizleri onurlandıkları için teşekkür ediyoruz. Okul Aile Birliği üyeleri, yaptıkları bağış sonrasında verdikleri plaketle tüm TAC Ailesini gururlandırdı.

TAC’de Almanca - ''Goethe Zertifikat B1'' Sınavı
TAC öğrencileri, 27 Kasım’da Goethe Enstitüsünün düzenlediği Almanca B1 sınavına girdi. Söz konusu sınavda; öğrencilerin Almancada okuma, yazma, konuşma, dinleme ve anlama becerilerinin ne kadarını kullanabildikleri ölçülmektedir.


Goethe Enstitüsü, Almanya'nın dünya çapında 200’ü aşkın ülkede etkinlik gösteren kültür enstitüsüdür. Avrupa Konseyi tarafından sınıflandırılan, Avrupa Ortak Dil kriterlerine uygun olarak yapılan uluslararası seviye sınavları yapan kurumdur. Bu sınavların sonucunda elde edilen sertifikalar, tüm dünyada uluslararası geçerliliği olup büyük bir değere sahiptir. Okulumuzun öğrencilerine tanınan bu fırsat ise öğrencilerimizin ayrıcalıklı olduğunu göstermektedir.

9. Sınıf Veli ve Öğrencilerine Üniversite Hazırlık Programı ve YKS-2025 Sistem SunumuÜniversiteye hazırlık yolculuğunda öğrencilerimizin yanı sıra velilerimize de destek veriyoruz. Bu amaçla 9. Sınıf Veli ve Öğrencilerine Üniversite Hazırlık Programı ve YKS-2025 Sistem Sunumu gerçekleştirdik. Sunumda, YKS Sistemi ve güncel 2021 verileri ile birlikte Yurt İçi Üniversite Hazırlık Biriminin çalışmaları da aktarıldı. Sunum, Üniversite Hazırlık Birimi Koordinatörü Oktay Aydın ve Yurt İçi Üniversite Danışmanı İlker Kaba tarafından 9. Sınıf velilerimize yapıldı. Öğrencilerimizin ve velilerimizin görüş ve sorularını dile getirme fırsatı da buldukları sunumda önemli bilgiler paylaşıldı.

Öğretmenlerimizden Kadın Voleybol Turnuvasında Büyük Başarı
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü Kadın Voleybol Turnuvası’’na katılan Tarsus Amerikan Koleji öğretmenleri, Tarsus takımını Mersin il birinciliğine taşımayı başardı. Öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Tarsus Kampüsü Okulları Öğretmenlerinin Voleybol Turnuvası


Tarsus Amerikan Kolejinin düzenlediği ve ev sahipliği yaptığı Voleybol Turnuvası; ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri arasında gerçekleşti. 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle gelenekselleşmesini hedeflediğimiz Öğretmenler Gününe özel voleybol turnuva maçları; Tarsus SEV İlkokulu, Tarsus SEV Ortaokulu ve Tarsus Amerikan Koleji arasında oynandı. Oldukça çekişmeli geçen maçlarda hem oyuncular hem de taraftarlar oldukça keyifli ve coşkulu zaman geçirdiler. Öğretmenlerimizi mücadelelerinden dolayı gönülden tebrik ediyor, turnuva boyunca bizleri destekleyen tüm TAC ve TSEV Ailesine teşekkür ediyoruz.


TAC’nin birinci olduğu turnuvada, TSEV İlkokulu ikinci, TSEV Ortaokulu 3. sırada yer aldı.


1. TAC öğretmenleri

2. TSEV İlkokulu öğretmenleri

3. TSEV Ortaokulu öğretmenleri


TAC & TSEV müdürlerimize ve Mr.Trujillo’ ya yanımızda oldukları ve destekledikleri için ayrıca teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

TAC Basket Takımı Başarılarını Sürdürmeye Devam Ediyor1 Aralık Çarşamba günü Mersin Edip Burhan Spor Salonunda, Çağdaş Kent Anadolu Lisesi ile karşılaşan takımımız, 110-49 skorla rakibini yendi. Gruptaki liderliğimizi sürdürerek gururumuz olan basketbol takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture

Öğrencimiz Rüzgâr satrançta fırtına gibi esti: Türkiye 3.lüğü
Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde 11-15 Kasım 2021 tarihleri arasında Türkiye Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası düzenlendi. 18 yaş altı kategoride öğrencimiz Taylan Rüzgâr İnce'nin 2. masada yarıştığı Seyhan Belediyespor Kulübü Türkiye 3.sü olarak büyük bir başarıya imza attı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Haftalık YKS Bülteni


Hafalık YKS çalışmalarının detayları için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız.

Big picture

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture