دیگ خورشت پز صنعتی

معرفی دیگ خورشت پز صنعتی

بررسی و خرید دیگ خورشت پز صنعتی

دیگ خورشت پز صنعتی از دیگر مهمترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی و تجهیزات پخت غذا است که با ویژگی های منحصر به فرد خود یکی از کاربردی ترین دستگاه ها برای آشپزها در آشپزخانه های صنعتی شده است . به طور کلی دو ویژگی مهم باعث محبوبیت دیگ خورشت پز صنعتی شده است اول اینکه سرعت پخت (همراه با کیفیت بالای غذا) بسیار بالایی دارد و دیگری صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. در ادامه به انواع دیگ های خورشت پز کاربرد و مشخصات آنها خواهیم پرداخت.

در گذشته ها برای پخت انواع خورشت ها و سوپ ها از دیگ های آلومینیومی استفاده می شد ،جنس آلومینیوم همانطور که می دانید همراه با دمای بالا، باعث از بین رفتن مواد مغذی موجود در خورشت ها، آش ها و سوپ ها می شد. امروزه با دانستن خواص بسیار عالی فلز استیل همچون استحکام و مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت باعث شد تا برای ساخت تجهیزات مربوط به نگه داری و پخت و پز مواد غذایی از ورق استیل ضد زنگ استفاده شود.

کاربرد دیگ خورشت پز صنعتی برای پخت انواع خورشت ها ، سوپ ها و آش ها و سرخ کردن سیب زمینی ، انواع لوبیا و … در حجم بسیار زیاد می باشد . شکل ظاهری خورشت پز صنعتی به صورت یک دستگاه مکعبی یا استوانه ایی است که با تکنولوژی های مدرن و خاصی ساخته شده است که با قرار دادن امکاناتی از قبیل شیر تخلیه ، درب چند جداره ، شیر ورودی ، آتشکده مستقیم ، عایق های مختلف انواع خورشتها را با مصرف انرژی و زمان بسیار پایین با کیفیت و طعم و مزه بی نظیر آماده سرو می کند.