A Surprise for Betul

Betul Için Bir Sürpriz

Deadline to submit is May 4 !

Son Teslim Tarihi 4 Mayıs !

She's having a boy!

Less than one year ago, Fatma Betul Aksoy (now Fatma Betul Yasar) left all of her friends and family and came to America for a new chapter in her life. It was a big change: a new bride, a new home, a new country. Now Betul is moving even further west, leaving the friends she made in New York. This change is even bigger: a new school, a new job, a new home, and a new baby! We want Betul to feel that she is still close to us and that we are celebrating with her the arrival of her first baby boy.

Bir oğlu oluyor!

Bir yıldan da kısa bir süre önce Fatma Betül Aksoy (şimdi Fatma Betül Yaşar), hayatına yeni bir sayfa açtı, tüm arkadaşları ve ailesini geride bırakarak Amerika'ya geldi. Evlilik, yeni bir ev, yeni bir ülke, hepsi büyük değişimlerdi. Şimdiyse New york'ta edindigi arkadaşlarını da geride bırakarak. daha da Batı'ya taşınıyor. Bu defa değişimler daha büyük üstelik: yeni bir okul, yeni bir iş, yeni bir ev ve yeni bir bebek! Bu degişimlerle beraber fiziken uzağında olsak da manen hala yanında olduğumuzu hissettirmek ve oğulcuğunun gelişini kutlamak istedik.

Plan - Betül'ün Kitabı

Everybody Contributes

"Betul's Book" is a project that we will collectively work on as a surprise to our dear Betul. It will be a huge scrapbook filled with creative, funny, and encouraging writings from her loved ones. Your writings and pages should be creative and original. You can choose from the following types of creative writings:


 • A poem about Betul as a mother or motherhood in general
 • Song lyrics re-written about Betul as a mother or motherhood in general
 • A short story from a mom's personal experiences
 • A short story from our own personal childhood
 • A short story from Betul's childhood
 • A short story about Betul in a child book context
 • A popular fairy-tale or bedtime story rewritten with Betul as the main character
 • A comic or anime strip about Betul in a child book context


The stories should be cute and sweet, like how child book stories always have a lesson to learn in the end. The idea is for Betul to enjoy the colorful content, as well as have fun sharing it with her child. Betul is very sentimental and really cherishes written word so I know she will go crazy over this book!

Herkesin Katılımıyla

Betül'e sürpriz yapmak için hep beraber çalışacağımız bir proje Betül'ün kitabı.Onun için sevdiklerinin hazırladığı yaratıcı, eğlenceli ve cesaretlendirici yazılarla dolu kocaman bir albüm. Sayfanız yaratıcı ve orjinal olacak. Bunun için aşağıdaki yaratıcı yazı seçeneklerinden birini seçebilirsiniz


 • Anne Betül icin veya genel olarak annelik icin bir siir
 • Anne Betül veya genel olarak annelik için yeniden düzenlenmiş şarkı sözleri
 • Bir annenin tecrübelerinden kısa bir hikaye
 • Kendi cocukluğunuzdan bir hikaye
 • Betül'ün çocukluğundan kısa bir hikaye
 • Betül sanki bir çocuk kitabının karakteriymiş gibi yazılmış bir hikaye
 • Çok bilinen bir masalın esas karakteri Betül'müş gibi yeniden yazılan bir hikaye
 • Betul bir karikatür veya animenin karakteriymis gibi çizilerek hazırlanan bir hikaye


Hikayeler tatlı ve şirin olmalı ve çocuk kitaplarındaki gibi sonunda kıssadan hissesi olmalı. Amacımız, Betül'ü kitabın çok renkli içeriğiyle eğlendirmek, mutlu etmek ve en çok da çocuğuyla bu hikayeleri paylaşırken eğlenmesini sağlamak. Betül çok duyarlı ve yazılı sözlerle gerçekten neşelenebiliyor, yani bu kitabı görünce mutluluktan çıldıracaktır.

Contact Me - İletişim

Please email me your writing in a Word or PDF file to the email address below. I will print and include your writing in the scrapbook. Feel free to include images and color on your page because I will be able to print in color. If you are just sending text, I will put a colorful border on your page for the scrapbook.


Yazılarınızı word veya PDF formatı halinde asağıdaki emaile yollayabilirsiniz. Ben yazılarınızın ҫıktısını alıp küpürlü albüme katicağım. Sayfanıza renk yada resim eklemek isterseniz ben renkli ҫikti alabilirim. Eğer yalnizca yazı olarak yolluyacaksanız ben sizin iҫin albüme renkli kenar ile dekorasyon ekleyeceğm.

One more special gesture - Son bir Özel Jest

Because Betul is going through a big change right now and we are not physically there to help her, we can still show our support in preparing for the baby. Please see the link below for a gift registry to send needed items to her new house in Texas.


Betül büyük bir değişime doğru yol alıyor ve bu esnada biz fiziken yanında olamasak da bebek için hazırlıklarında hala desteğimizi hissettirebiliriz. Lütfen ihtiyacı olan şeyleri Texas'taki yeni evine gönderecek hediye kaydı için aşağıdaki bağlantıyı kontrol edin,