העלון של אלון לחודש כסלו

קהילת יגאל אלון - עוגן קהילתי - מצפן ערכי

חודש כסלו - שונות

קבוצת השווים שבה מתרחשים תהליכים לימודיים וחברתיים הינה קבוצה הטרוגנית שחבריה שונים זה מזה בהיבטים מגוונים, כמו: צרכים, משאלות ושאיפות, תפיסות עולם, דעות ורצונות, מראה חיצוני, תכונות אופי, יכולות וכישרונות, תחביבים, מסורות ותרבויות.

השונות וביטוייה המגוונים בפעילות החינוכית, החברתית והלימודית עשויים לזמן לחברי קבוצת השווים הפריה הדדית, התפתחות אישית וחברתית והתנסות במימוש ערכים כמו: מתן כבוד לשונה, קבלת האחר ועוד. בית החינוך יגאל אלון חרט על דגלו את ערך כבוד האדם שבא לידי ביטוי בקבלת האחר. במהלך חודש כסלו ערכנו בבית הספר פעילויות שונות ומגוונות שהביאו הלכה למעשה ערכים אלו אותם אנו מחנכים את תלמידנו.


כל אחד מאיתנו מביא עימו תיבול אחר לקהילה, מה שהופך אותנו לקהילה היא היכולת שלנו לקחת את מגש התבלינים ולקבל ממנו קדרה מיוחדת תוך שמירת הייחודיות של כל אחד ואחד מכם.

Big image

תערוכת סביבונים - "סביבון סוב סוב סוב , חנוכה הוא חג טוב"

גם השנה קישטו יצירות התלמידים את מבואת בית הספר לקראת החנוכה. בשנה זו בהנחייתה של ליאת אמזלג הכינו תלמידי יגאל אלון סביבונים מיוחדים. המעוף והיצירתיות ניבטו מכל עבר.

Big image

הדלקת נר קהילתית

זה הפך כבר למסורת בית ספרית בה אנו נפגשים להדלקת נר קהילתית. בית הספר שלנו בשנים האחרונים גדל ואין ביכולתנו להכיל את כולו , אז השנה הצטרפו לחגיגה תלמידי והורי שכבת כיתות א ו- ב. תודה לכיתה ג'4 על טקס מושקע ומרגש וברוכים הבאים וברוכים הנמצאים לכל ההורים שהגיעו והיוו חלק מהאור ההולך ומתחזק של קהילת יגאל אלון.

תלמידי א1 והמורה נחמה מכינים מארזים לילדי המועדונית לקראת חנוכה

מסיבת קבלת החומש

תלמידי שכבת כיתות ב' קיבלו בטקס חגיגי את חומש התורה.

תלמידי ג'1 יחד עם המחנכת אפרת יוצאים לשמח קשישים במועדון עמותת "קליק"

לכבוד חג החנוכה יצאה כיתה ג'1 עם המחנכת אפרת לשמח את הקשישים במועדון השייך לעמותת "קליק". התלמידים התרגשו ושמחו לקראת המפגש ועמלו בהכנת קטעי שירה, נגינה וריקוד ויחד עם הקשישים הכינו גם יצירת אומנות- ויטרז'ים. ועד ההורים של הכיתה דאג לסופגניות טעימות ואני בטוחה כי גם הקשישים וגם התלמידים יצאו נשכרים מהפעילות. זו ההזדמנות גם להודות לכרמית בורצ'נר שהיא נציגת ההורים האחראית על התנדבות וקשרי קהילה אשר סייעה רבות להרים פעילות התנדבותית זו.

חשבובים בחשבון

מי חשב שחשבון + חנוכה = כיף של חשבון בחנוכה !
צוות החשבון שלנו : נאווה אבני, תמי ארנון , איילת סליקטר ואפרת דוראל ובעזרתה של שגית גלמן , חשבו, יצרו, גזרו , הדביקו ולבסוף הכינו את פינות משחקי החשבון בנושא חנוכה המדהימות שנראו !!! תלמידים מכל שכבות בית הספר הגיעו לחגיגה ולמדו חשבון בעזרת החסרת לביבה וסופגנייה. מי אמר שחשבון לא יכול להיות כיף ???

מנהיגות ירוקה בגנים

כחלק מהפעילות השוטפת של מנהיגות ירוקה, יצאו תלמידי המנהיגות הירוקה לגנים באזורנו להעביר להם פעילות הקשורה במשאבי הטבע ובמחזור. תודה למורות המלוות אסתר שירין ומורן פנחסי על הובלת ההנהגה.

תלמידי כיתה ה3 אורזים מארזים לחנוכה במועדון קליק

במסגרת אירועי חנוכה יצאו תלמידי כיתה ה'3 והמחנכת מירב צור-ברוך למועדון עמותת קליק - קהילה למען יזמוות לקשישים, עמתה שמקדמת איכות חיים תעסוקה ופעילויות פנאי לקשישים. במסגרת הפעילות יחד עם קשישי המועדון הכינו התלמידים מארזי חנוכה מתוקים שנמכרו בבית הספר והכסף נתרם לעמותה.
Big image

היום הבינלאומי לנגישות - פעילות בבית הספר

כחלק מחברה ומקהילה אנו מחנכים את ילדנו תמיד להאיר פנים לאחר, לקבל ולהושיט יד. ביום הבינלאומי לנגישות זכו תלמידינו להכיר מקרוב אנשים עם מוגבלויות שמוגבלותם אינה עוצרת אותם מלהתקדם ולהוביל ובכך לימדו אותנו את חוזקם של החיים. תודה לעמותת "כנפיים של קרמבו" שהגיעו, הסבירו והפעילו את תלמידנו ביום מיוחד זה.

יגאל אלון בעיתון

Big image

תמונה אחת שווה אלף מילים