מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

7-13.3.2021

Big picture

דבר המנהלת

"יום החולין הזה הוא יום שיש בו חסד..."

השבוע סוף סוף חזרנו לקצת ימי חולין שבהם באים תלמידנו מכיתות ז-י"ב לבית הספר למפגשים חברתיים ואפילו לקצת לימודים. כיף לראות שוב את השבילים הומים מתלמידים, להסתכל בעינים, לחייך מתחת למסיכה ולומר התגעגענו ושמחים לחזור!

צוות ביה"ס עושה ככול יכולתו לאפשר את המפגשים הפיזיים עם התלמידים. לעיתים יש שינויים של הרגע האחרון ואנו נאלצים להביא תלמידים לביה"ס אך הלמידה עדיין מרחוק. נבקש את הבנתכם. התקופה מאתגרת ואנו עושים את המירב והמיטב. מוזמנים לפנות לצוות ההנהלה בכל שאלה או חוסר בהירות.


נראה כאילו השנה רק החלה וכבר אנו נושאים עינים לשנה הבאה. בשבוע הבא יתקיים היום הפתוח לבוגרי כיתות ו'. ברוח התקופה היום יתקיים כולו מרחוק בתקווה שבהמשך יוכלו תלמידי ו' לבוא לבקר בביה"ס.


בשבוע הבא אנו מתכננים להמשיך את פעילות האתגרים בשנתון ח' ובטיולי היום. ראשונים לצאת יהיו שנתוני י"ב ו-ז' שמתוכננים לצאת י"ב בשלישי ו-ז' בחמישי.
בתקווה שאחרי חופשת הפסח נוכל להוציא את שאר השנתונים לפחות ליום טיול אחד.

בהמשך המידעון תוכלו לראות פעילויות שהתקיימו בשבועיים האחרונים בביה"ס ובסביבתו.

סוף שבוע טוב לכולם.
לילך.

יום פתוח לבוגרי כיתה ו' 2021

הורים ותלמידים יקרים,

מצורפים הזמנה וקישור ליום הפתוח של הרב תחומי עמק חרוד שיתקיים ביום שלישי- 16.3.

בערב זה תוכלו להכיר, להתרשם ולשאול שאלות באחד משני סבבי הזום שיתקיימו.

כל הפרטים בהזמנה המצורפת.

ביום זה גם תתחיל ההרשמה לביה"ס.

נשמח לראותכם

https://view.genial.ly/603888af9.../interactive-content-2021

Big picture

תכנית כישורי חיים לתלמידי ט' עד י"ב

במסגרת כישורי חיים והתוכנית למיניות בריאה, שנתונים ט' עד יב' עוסקים במחצית הקרובה בנושאים: מרחב בטוח, נטייה מינית וזהות מגדרית. הקהילה הלהט"בית, מהווה חלק בלתי נפרד מכלל הקהילה החינוכית. אנו רואים חשיבות רבה בקיום שיח עם התלמידים בנושא, לשם העמקת הידע באשר לקהילה הלהט"בית ולזכותם ליחס של כבוד, שוויון וקבלה. בציבור הרחב עדיין קיימות קבוצות אשר רואות בהומוסקסואליות חטא ותופעה שניתן וצריך להכחידה. חוסר סובלנות, סלידה, כעס, ודיכוי מופנים חדשות לבקרים כלפי חברי הקהילה הלהט"בית והמילה "הומו" היא עדיין אחת הקללות הנפוצות ביותר בקרב בני נוער.

כאנשי חינוך אנו מרגישים חובה להעניק לתלמידינו כלים רגשיים, ערכיים והתנהגותיים לשמירה על זכויות אדם, ויחס של שוויון כלפי כל אדם באשר הוא אדם, בלא קשר לנטייתו המינית או זהותו המגדרית. על כולנו, להתמודד מול דעות קדומות ולעודד גילויי סובלנות כלפי כל אדם בחברה. עלינו לתמוך וללוות את בני הנוער המגבשים את זהותם המינית ואת בני הנוער חברי הקהילה הלהט"בית.

בימים אלו מעבירים מחנכי הכיתות מערכי שיעור בנושא ומתקיימים סדנאות בכיתות ט' עד י"ב בהדרכת צוות ההדרכה של ארגון איגי ובמימון משרד החינוך. הסדנאות מלוות גם ע"י צוות המחנכים והיועצות.

ארגון איגי שם לעצמו כמטרה לפעול למען העצמה של בני נוער וצעירים להט"בים במטרה לייצר עבורם מקום חברתי משמעותי ולעודד אותם לקחת חלק בעיצוב הקהילה בפרט והחברה הישראלית בכלל. הארגון פועל למען חינוך ושינוי חברתי עבור נוער להט"בי והטרו סקסואלי כאחד ופועל למיגור תופעות אלימות גזענות וגילויי הומופוביה לשם יצירת חברה צודקת, ושוויונית.

אנו מזמינים אתכם ההורים לשוחח לאחר הסדנאות עם ילדכם ובמידת הצורך מוזמנים להיוועץ ולשתף את הצוות החינוכי.

פאנל מקצועות הרחבה

ביום ג' 2/3/2021 קיימנו פאנל בוגרי מקצועות הרחבה עם תלמידי ט'. מפגש זה מתקיים מידי שנה כדי לתת לתלמידים נקודת מבט נוספת בתהליך הבחירה לקראת המעבר לכיתה י'.

לפאנל הגיעו תלמידי י"א-י"ב מכל מקצועות ההרחבה. התלמידים הציגו עצמם ואת מקצועות ההרחבה אותם בחרו. הם הציגו את הנימוקים לבחירה במקצוע, מהם נושאי הלימוד ומה השיקולים שנכון לקחת בחשבון בעת הבחירה במקצוע.

את הפאנל קיימנו בזום, בנוכחות מורי רצועת הבחירה בט', תמי, רכזת השנתון ורוזט יועצת שנתונים ט' ויב'.

הבוגרים התייחסו לבחירה במקצוע מתוך עניין ורצון, שכל מקצוע הרחבה דורש השקעה, מאמץ, עצמאות, מתוך ראייה לעתיד בטווח הקרוב או הרחוק.

הבוגרים ציינו לטובה את מוריהם, את האווירה שנוצרת בכל הרחבה, את הקשרים הבינאישיים בין חברי הקבוצה ומול המורים, את ההוראה המגוונת בסדנאות, סיורים, ניסויים ותכני העשרה.

תודה לכל תלמידי י"א-י"ב שהסכימו לשתף את תלמידי ט' בבבחירותיהם, מתוך נקודת מבט של תלמידים.

היוותם דוגמה ומופת לתלמידי ט'.

Big picture

האקתון ט' יצא לדרך!

19 תלמידי שנתון ט' הזניקו ביום שלישי האחרון את פרוייקט היזמות השנתי של רשת עמל. תלמידי ותלמידות השנתון נפגשו במרכז היזמות עם גיא שרים מנהל תחום היזמות של רשת עמל והחלו בפיתוח מיזמים בתחומי החדשנות בלמידה, פיתוח בר קיימא, מגיפת הקורונה והשלכותיה ופיתוח מיזמים לאנשים עם צרכים מיוחדים.

השבוע יציגו התלמידים את המיזמים שלהם בפני נציגי עמל ומייקרוסופט , פרוייקטים שיעלו לשלב הבא יזכו לליווי מנטורית בהמשך התהליך . הזוכים בתחרות היזמות ייצגו את בית הספר בתחרות יזמות בינלאומית! מחזיקים אצבעות ומאמינים בתלמידים האלופים שלנו. תודה לאורן שחם על הליווי מטעם בית הספר לכל המורים שהתגייסו לסייע בתהליך.

Big picture

פעילות אתגרים

ביום שני האחרון 8.3 במזג האוויר האביבי, פתחנו את פעילות האתגרים לשנה זו, בחורשת הראשונים בעין חרוד.

בפעילות השתתפו כיתות ח1 וח8 שהתמודדו עם מטלות, משחקים ועם מתקן גובה מאתגר.

את הפעילות ליוו המד״צים מכתות י׳ יובל שמחוני ואור גדיש, שתרמו להצלחת הפעילות.

היה יום נפלא מוצלח שמעורר רצון שנצליח לעמוד בתכנית עם כל כיתות ח' בשנתון.

בקרוב זה קורה!

Big picture

טיפוח חוסן מנטלי אצל ספורטאים

איך מטפחים חוסן מנטלי וכיצד ניתן לטפל במצבי חוסר בטחון עצמי?
על זאת ועוד שמעו תלמידנו ממגמת חנ"ג ושחקני הכדורסל בהרצאה של ליאור ליפשיץ, המאמן המנטלי של נבחרות ישראל בכדורסל.
הייתה הרצאה טובה ומועילה,בזום כמובן⚽🏀

ברק אלוני אילוף טיפולי

ברק אלוני מאלף כלבים טיפולי, פועל בביה"ס במסגרת סל הכלה והשתלבות. ברק פוגש קבוצות תלמידים משנתונים ז-ט, מעצים ומלמד אותם אילוף תוך העצמה רגשית אישית וקבוצתית. לברק מצטרפת הכלבה המקסימה ג'סי שבתמונה.
Big picture

משחק הכרות עם ביה"ס לתלמידי שנתון ז

מהו שמו הפרטי של שפרוני? למה יש מבנה על שמו בביה"ס? מהם מטרותיו של המרכז הלימודי? היכן נמצא מרכז היזמות? מהו שמו של שומר ביה"ס? כל אלא ועוד היו חלק מהשאלות שהיו צריכים תלמידי שנתון ז' לפתור כחלק מתחרות בסגנון המרוץ למיליון שעברו השבוע.

כל קפסולה חולקה לצוותים ובעזרת טכנולוגיית GPS ואפליקציית treasure-hit ניווטו התלמידים ברחבי ביה"ס.

בסוף התחרות הוכרזו המנצחים וחולקו פרסים.

התלמידים זכו לשעתיים של פעילות מהנה ועל הדרך זכו להכיר קצת יותר טוב את ביה"ס.

תלמידי ז1 שותפים בפעילות חקלאית בחממה ההידרופונית בבית הספר

Big picture

תלמידי ז-י חוזרים ללמידה חלקית בבית הספר.

שמחים ונרגשים להיפגש שוב... השבוע חזרו תלמידי ז-י ללמידה חלקית בבית הספר. אחרי שהות ממושכת בבתים היה לנו חשוב לצאת לטבע המדהים של העמק לשחק לדבר ובעיקר להקשיב... התגעגענו כל כך❤️
Big picture