תכנית שבועית מספר 34

10/5/20-16/5/20

החלטות / Boris A. Novak

בֵּין שְׁתֵּי מִלִּים

בַּחֲרוּ בַּשְּׁקֵטָה יוֹתֵר.


בֵּין מִלָּה לִשְׁתִיקָה

בַּחֲרוּ לְהַקְשִׁיב.


בֵּין שְׁנֵי סְפָרִים

בַּחֲרוּ בַּמְאֻבָּק יוֹתֵר.


בֵּין אֲדָמָה לְשָׁמַיִם

בַּחֲרוּ בְּצִפּוֹר.


בֵּין שְׁתֵּי חַיּוֹת

בַּחֲרוּ בְּזוֹ הַזְּקוּקָה לָכֶם יוֹתֵר.


בֵּין שְׁנֵי יְלָדִים

בַּחֲרוּ בִּשְׁנֵיהֶם.


בֵּין עָוֶל גָּדוֹל לְקָטָן יוֹתֵר

אַל תִּבְחֲרוּ בְּאַף אֶחָד.


בֵּין תִּקְוָה לְיֵאוּשׁ

בַּחֲרוּ בַּתִּקְוָה.

הורים, תלמידים וצוות יקר,

אנחנו אחרי שלושה ימים של לימודים תלמידי חנמ במתכונת מורחבת , תגבור לימודי של תלמידי יא ויב בקפסולות המגבילות את מס התלמידים בקבוצה וכן את מס הקבוצות שמורה מלמד. ותגבורים של תלמידי יג יד לקראת בחינות חיצוניות.


השבוע, סיימנו את ישיבות הציונים והשיחות האישיות שערכו המחנכים עם כל אחד מהתלמידים. רבעון ג החל ב 13.1.2020 והסתיים ב 12.3.2020 עת נכנסנו למצב חירום בשל משבר הקורונה. חשוב היה לנו לסכם את ההישגים של התלמידים בתקופה זאת במיוחד לאור הרבעון האחרון שהוא שונה בדרך הלמידה ובצורה הערכה בו. השבוע סיימנו את ישיבות הציונים, סימנו אתגרים לימודיים לכל תלמיד וערכנו שיחות אישיות של המחנכים עם התלמידים ובחלק מהמקרים גם עימכם ההורים. השיחות נערכו באווירה נינוחה והם נסובו סביב האתגר שמזמנת התקופה המיוחדת הזאת על מנת להגיע להישגים ולהגשים את היעדים הלימודיים של כל שכבה כל כיתה וכל תלמיד.


היום אנחנו נאפשר צפייה בגליון רבעון ג. נפתח את האפשרות במשוב והתלמידים וההורים יכנסו לאפשרות תעודות במסך הראשי ושם ימצא את גיליון רבעון ג

תודה למחנכי הכיתות ולצוות החינוכי ולכם ההורים על שיתוף הפעולה.

אנו התחלנו עם החזרה לשגרה , השמחה של הגעת תלמידי יא ויב לבית הספר , מצטרפת להתרגשות של עלייה במספר התלמידים מהחינוך המיוחד שלומדים בבית הספר.

אני שמחה לציין שנקבע תאריך למסיבה סיום יב 9.7.2020 ומסיבה של כלל תלמידי בית הספר 8.7.2020.

קביעת התאריך היה אירוע חשוב לכולנו, חזרה לחיים שהיו.


לתוכנית זאת מצורפת תוכנית תגבורים של תלמידי יא ויב לשבוע הקרוב.

יתר התלמידים לומדים לפי המערכת במשוב

בברכת שבת שלום ובריאות לכולם.

דלית

Big picture
חזרה לשיגרה בכפוף להנחיות
Big picture
לומדים בכדורי - על פי ההנחיות!

פרשת השבוע - פרשת אמור


יוקי לוי


הפרשה מתחילה בציווי הכוהנים להימנע מלהיטמא למתים, ובאיסורים נוספים שמטרתם להבדיל את הכוהנים מהעם ולשמור על קדושת מעמדם. היהדות מרחיקה מפולחן מתים, עד כדי כך שלכהן הגדול אסור להיטמא אפילו לאביו ולאימו.

אחד הנושאים בפרשה הוא מועדי ישראל. בתחילה, מוזכרת השבת שגם היא יום קדוש ולאחר מכן המועדים על פי הסדר, פסח – ספירת העומר ושבועות, ראש השנה, יום כיפור, סוכות ושמיני עצרת (שמחת תורה). בין חג שבועות לראש השנה נכנס פסוק שאיננו קשור לחגים " וּבְקֻצְרְכֶם אֶת קְצִיר אַרְצְכֶם, לֹא תְכַלֶּה פְּאַת שָׂדְךָ בְּקֻצְרֶךָ, וְלֶקֶט קְצִירְךָ לֹא תְלַקֵּט. לֶעָנִי וְלַגֵּר תַּעֲזֹב אֹתָם, אֲנִי ה' אֱלֹקֵיכֶם.". באמצע מצוות הקרבת קרבנות החגים במקדש, פסוק העוסק במתנות עניים שלכאורה לא קשור לעניין. רש"י חש בקושי ומצטט מספרא "אמר רבי אבדימי ברבי יוסף, מה ראה הכתוב ליתנם באמצע הרגלים - פסח ועצרת מכאן וראש השנה ויום הכפורים וחג מכאן? ללמדך שכל הנותן לקט שכחה ופאה לעני כראוי מעלין עליו כאילו בנה בית המקדש, והקריב עליו קרבנותיו בתוכו".


להמשך קריאה

פינת הדיגיטל והתקשוב

זיו זיגרמן


פייסבוק רוצה את מה שיש לזום: משיקה את Messenger Rooms


ברוח השעה, פייסבוק הוציאה תוסף לשיחות וידאו המאפשר שיחות ועידה עם כמות משתתפים של עד 50 איש ללא הגבלת זמן.משבר הקורונה העלה את קרנן והדגיש את נחיצותן של אפליקציות שיחות וידאו. כעת פייסבוק לוקחת חלק בחגיגה: בסוף השבוע האחרון הודיעה על השקת עדכונים למסנג'ר שלה, בהם Messenger Rooms, תוסף לשיחות הוידאו המאפשר הרחבת כמות המשתתפים ל-50 איש. זאת לעומת 8 משתמשים שניתן היה לשוחח עמם לפני כן במסגרת שיחה אחת.מארחי שיחות וידאו באפליקציה יוכלו ליצור חדרים פרטיים, לחסום משתמשים לא רצויים, לשלוח הזמנות למשתתפים שאין ברשותם חשבונות פייסבוק ולהשתמש בפילטרים של מציאות רבודה על מנת לשנות הרקעים שמאחוריהם בשיחה.


ברשת החברתית מודעים לתופעת ה"זומבומינג" שמתרחשת באפליקציה המתחרה, במסגרתה משתמשים בלתי רצויים חודרים לשיחה ומעלים תכנים פורנוגרפיים או מטרידים כלפי המשתמשים. אף שבשלב זה אין הצפנת קצה לקצה בשיחות וידאו במסנג'ר Rooms, לדברי מפתח המוצר הראשי, נמצא בראש סדר העדיפויות, והלינקים להצטרפות מוצפנים באופן שמקשה על האקרים לחדור לשיחה. יחד עם זאת המשמעות היא שלפייסבוק יש אפשרות תיאורטית להאזין או לצפות בשיחות אלה, אך הרשת החברתית הדגישה כי לא תעשה זאת.

לו"ז שבועי

יום ראשון 10.5.20


י' – בגרות בפיזיקה אופ' מקוון 13:00-15:30

יום שני 11.5.20

יום שלישי 12.5.20 ל"ג בעומר

יום רביעי 13.5.20

ז'- מבחן שכבתי במתמטיקה-מקוון 11:00-12:45


ח'- מבחן במדעים מקוון. ח' 1,2,6 11:00 ח' 4,5,7 13:00 אחראית מורן


יב' ערבית - מתכונת מקוונת בערבית 10:00-13:00 אחראית ויקי

יום חמישי 14.5.20

ט'- מבחן שכבתי במתמטיקה מקוון 12:00-13:45


י'- מבחן שכבתי בהסטוריה מקוון – 10:15


יא'- מבחן שכבתי מקוון בתנך.

יום שישי 15.5.20

יום שבת 16.5.20