رنگ ضد حریق

رنگ ضد حریق چیست؟

رنگ ضد حریق و مواد افزودنی رنگ می توانند یک لایه محافظتی دیگر برای بیمارستان ها ، خوابگاه های کالج ، رستوران ها ، مراکز خرید ، کارخانه های تولیدی و صنعتی و سایر امکانات تجاری ایجاد کنند. هنگامی که به درستی اعمال شود ، سطوح به عنوان یک مانع مقاوم در برابر حرارت عمل می کنند ، تا دو ساعت از ساکنان ساختمان محافظت می کنند. این اجازه می دهد تا زمان کافی برای تخلیه ساختمان و آتش سوزی در منبع قبل از وقوع آسیب های اساسی سازه ای خاموش شود.

https://irpolymer.ir/fireproof-paint.html

چگونه رنگ بازدارنده آتش عمل می کند

رنگ های ضد حریق به عنوان سدی در برابر گسترش شعله های آتش عمل می کنند. متداول ترین کار با انتشار گاز در هنگام تماس با شعله است که به نوبه خود شعله ها را خنثی می کند و از تشکیل کامل آتش جلوگیری می کند.

شکل دیگری از رنگ بازدارنده آتش وقتی به دمای مشخصی می رسد ، تورم ایجاد می کند و یک سد یا ذغال ایجاد می کند که چوب را عایق بندی کرده و گسترش آتش را کند می کند.

هنگامی که بر روی چوب ساختمانی یک ساختمان استفاده می شود ، رنگ های ضد حریق می توانند به مهار آتش در منبع کمک کنند تا اینکه اجازه دهند به سرعت در سراسر ساختمان گسترش یابد. این باعث می شود ساکنان ساختمان با خیال راحت ساختمان را تخلیه کنند.

علاوه بر کاهش سرعت گسترش آتش ، رنگ بازدارنده آتش باعث کاهش دود و بخارهای سمی مرتبط با آتش سوزی نیز می شود. این دودها و سموم از علل عمده مرگ و میر ناشی از آتش سوزی است ، بنابراین اطمینان از محافظت در برابر آنها برای ایمنی در برابر آتش بسیار مهم است.

Big picture

استفاده از رنگهای ضد حریق

رنگ بازدارنده آتش می تواند بر روی دیوارها ، درها ، کف ، سقف و سایر سطوح اعمال شود.

به عنوان مثال ، بسیاری از کدهای ساختمانی محلی ، از جمله شهر نیویورک ، به برخی از اجزای سازه ای مانند سقف ، دیوارها و کفپوش ها نیاز دارند تا با بازدارنده های آتش نشانی که در برابر گسترش شعله های آتش ، دود و سموم مقاومت می کنند ، تحت درمان قرار گیرند.

بسته به محصول مورد استفاده ، سطح محافظت ارائه شده ممکن است متفاوت باشد. هر رنگ بازدارنده آتش آزمایش شده و درجه شعله پخش می شود که نشان دهنده سطح یا محافظت از آن است.

ویژگی های رنگ ضد حریق

رنگ بازدارنده آتش ، که گاهی اوقات به عنوان رنگ بازدارنده شعله نیز شناخته می شود ، رنگ تزئینی است که برای جلوگیری از گسترش شعله های آتش به مدت 30 - 120 دقیقه طراحی شده است. به نظر می رسد رنگ سنتی است ، اما ایمنی بیشتری را با استفاده از:


کاهش اشتعال و احتراق مواد
کاهش میزان دود تولید شده
کاهش شدت آتش
آهسته شدن گسترش آتش
مطابق با کد ساختمان آتش نشانی است