Krakow Sociology Team

European Youth Event 2014, 9-11.05.2014 Strasburg

Krakowscy socjologowie w Parlamencie UE

Jestesmy grupą mlodych socjologów, studiujących na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przygotowujemy się do wzięcia udzialu w "European Youth Event 2014. Ideas for better Europe". Jest to wydarzenie organizowane przez Parlament Europejski. Ma na celu stworzenie platformy spotkania, porozumienia i wymiany pomyslow dla tysięcy mlodych ludzi z calej Europy. Podczas kilku dni w Strasburgu mlodzi Europejczycy wraz z decydentami UE i profesjonalistami z wielu dziedzin, spróbują wypracować konkretne rozwiązania w pięciu obszarach tematycznych. Są to:
  1. Bezrobocie wród mlodzieży - nowe perspektywy dla zgubionego pokolenia
  2. Rewolucja technologiczna - przyszlosc nowych mediów
  3. Przyszlosc Unii Europejskiej - Europa w czasie przemian
  4. Zrównoważony rozwój - nowy Europejski lifestyle w życiu i biznesie
  5. Wartosci Europejskie - czy Europa na arenie międzynarodowej gra fair play?

Czym odznacza się nasza grupa?

Poznaj nas!

A co po powrocie?

Po powrocie ze Strasburga chcemy podzielić się wnioskami wyniesionymi ze spotkania z innymi studentami. Planujemy zorganizować w naszym Instytucie debaty studenckie obracające się wokól tematyki proponowanej podczas European Youth Event. Chcemy, aby mialy one swój praktyczny wymiar - prowadzily do narodzin nowych projektów i pozwolily na rrealizację wypracowanych idei.

Pomóż nam pojechać do Strasburga!

Aby wziąć udzial w European Youth Event potrzebujemy Twojej pomocy

Jedynym co stoi na przeszkodzie naszego wyjazdu to związane z nim koszta. Srodki zapewnione przez Instytut nie wystarczą na pokrycie ich w calosci. Jesli tak jak my wierzysz w moc twórczej i interdyscyplinarnej debaty, spotkania na granicy kultur i wierzeń, wymiany pomyslów oraz chcesz wesprzeć nasz wyjazd - skontaktuj się z nami! Możemy zapewnić o naszej wdzięcznosci wyrażonej w oficjalnym podziękowaniu. Z pewnoscią zaznaczymy również Twoje wsparcie w studenckich mediach, w których popowrocie opowiemy o naszym wyjeździe.

Skontaktuj się z nami: