Історія книги

Для допитливих

Тут зібрані думки, ідеї світу, разом із мудрістю віків

... І звучать, і пахнуть ті слова, ніби грона молодих акацій ...

Василь Клічак

Три тисячі років тому при вході в бібліотеку Рамзеса ІІ був зроблений лаконічний, але змістовно глибокий напис , який стверджував, що там знаходяться “духовні ліки”.

Час – невтомний трудівник– крутить колесо історії , змінюючи все, окрім одного – книги, бо лише вона "вилучена із законів тління. Вона одна не визнає смерті" (М. Салтиков-Щедрін ).

https://www.youtube.com/watch?v=OV0VlO-FjlU

Музей книги і друкарства України

Музей розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври — будинку монастирської друкарні, що діяла безперервно з початку ХVІІ століття до початку XX століття (понад 300 років).

У березні 1972 р., у Міжнародний рік книги, що відзначався за рішенням ЮНЕСКО, в Києві за Постановою уряду УРСР було створено Музей книги і друкарства України. Він розміщений на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, у будинку колишньої лаврської друкарні, заснованої 1615 р. архімандритом Єлисєєм Плетенецьким. Друкарня безперервно діяла понад 300 років – до початку 20-х років минулого століття, що є унікальним явищем в історії європейського друкарства.

https://www.youtube.com/watch?v=2Q-6S3W7xF4
https://youtu.be/EKSRETDW-H4