Мій родовід

Темчишена Єлизавета 7-Б клас

МОЄ РОДИННЕ ДЕРЕВО

Моя родина не велика. Живу у Києві з мамою Оленою та батьком Олегом. У селі Вербка під Вінницею живе моя бабуся по татовій лінії Надія та жив покійний дідусь Анатолій. Також у Вербці живе рідна сестра батька- Таміла зі своїми доньками. Родичи по маминій лінії живуть у Предністров'ї, у місті Рибниця. Бабуся Олена та покійний дідусь Володимир. Також в Рибниці живе моя прабабуся, мати дідуся- Олена. Їй наразі аж 87 років! У мами також є сестра Анжела, яка разом зі своїми дітьми живе у Тирасполі.

Родинні історії

ІСТОРІЯ ПРО СМЕРТЬ МОЄЇ ПРА-ПРА-ПРАБАБУСІ ГРЕЧАНКИ РОЗАЛІЇ

Моя пра-пра-прабабуся Розалія Купоренко була гречанкою. Але після одруження на моєму пра-пра-прадіді по маминій лінії Іллі вона змінила ім'я. Її справжнє ім'я-Маріу Вортеіне. Родина Купоренків була дуже вельмо шановною, і їх завжди запрошували на різні бали. На одному з балів Розалія наїлася марозива. Вона швидко захворіла, але лікарі ніяк не могли вилікувати її. Вона дуже довго хворіла запаленням легень і незабаром померла.Дітей Розалії залишилась виховувати бабуся Ліда- мати Іллі Купоренко... Я зробила з цього висновок, що завжди треба мати міру і слідкувати за своїм здоров'ямІСТОРІЯ ПРО ЗАГИБЕЛЬ БАБУСИНОГО БРАТА ВОЛОДИМИРА НА "АДМІРАЛІ НАХІМОВІ"

Адмірал Нахімов — радянський пасажирський пароплав. Був збудований у Німеччині у 1925 році під назвою SS Berlin III.

Протягом 29 років здійснював круїзні рейси Кримсько-Кавказькою лінією. 31 серпня 1986 року о 23 годині 20 хвилин зазнав аварії за 15 км від Новоросійська і за 4 км від берега. Загинуло 423 з 1243 осіб.


Серед них був і брат моєї бабусі- Володимир зі своєю родиною. На пароплаві святкували день нароження дружини Антоніни. Ввечорі 31 серпня Володимир і Антоніна вклали дітей спати і стояли на палубі. Та раптом корабель почав тонути. Володимир відразу кинувся до дітей в кімнату і почав будити їх. Тіла Володимира, доньки Світлани та сина Юрія знайшли в коридорі, що свідчило про те, що Володимир намагався врятувати дітей, але не встиг...

Істрорії знайомств

Як познайомились мої батьки:

Було це 1999 року. Мої батьки працювали на Молдавському металургійному заводі у місті Рибниця. Мати працювала у заводоупрвлінні, а тато у залізничному цеху. Сталося так, що начальниці мами і батька були подругами і вирішили звести Олену і Олега. У мами зламався телевізор, і в якості майстра з ремонту привели батька.Як тільки тато зайшов у відділ, це було кохання з першого погляду... У результаті- поремонтований телевізор та нова молода родина...


Як познайомились мої бабуся Надія та дідусь Анатолій:

Бабуся та дідусь вчилися в одній школі, бабуся була на рік молодша,тому вчилися в різних класах. Надія та Анатолій були знайомі.Одного разу бабуся гуляла у сільському клубі, де і знаходився дідусь. Весь вечір бабуся ловила на собі погляд дідуся. Вже вночі вони гуляли біля сільського клуба і дідусь, дуже сором'язливо зізнався бабусі, що закоханий у неї. Толя ще довго бігав за бабусею, але незабаром вони почали зустрічатися. Дідусь пішов у армію,бабуся його проводжала та коли повернувся, вони одружилися.Бабуся працювала вчителем математики у сільській школі ,а дідусь у колгоспі.


Як познайомились бабуся Люся та дідусь Володя:

І дідусь, і бабуся жили у Рибниці. У бабусі була старша сестра Тамара, її чоловік дуже тісно дружив з дідусем Володею. Та одного разу Тамара запросила мого дідуся на родинну вечерю, де дідусь і зустрів бабусю. Люся одразу йому сподобалась і вони почали зустрічатися. Володя пішов у армію, бабуся його проводжала ,і знову ж , коли дідусь повернувся .Вони одружились.Бабуся Люся працювала на трикотажній фабриці, а дідусь працював на цементному заводі.

Місто Рибниця, село Рашків та село Вербка

Ве́рбка — село Чечельницького району Вінницької області. Велике і давнє село Вербка. Засноване воно наприкінці 17 ст. У 18 ст. село називалося Старжинці, а в 19ст. до 60-х років — Стара Вербка, а потім Велика Вербка, що розташоване на лівому березі річки Савранка. Частина села, що на правому березі, називалася Слободо-Вербка. За переказами, люди там поселилися пізніше.

Засноване 1920

Населення2295

Площа5,6 км²

Густота населення409,820 осіб/км²

Поштовий індекс24821

Телефонний код+380 4351


Рашків розташований в південно-східній частині Кам'янського району, на лівому березі Дністра, за 16 км від Кам'янки і за 30 км від залізничної станції Рибниця. Через село проходить автодорога Тираспіль — Кам'янка.

Чисельність населення скорочується внаслідок природного зменшення та еміграції. Так, в 1959 р. в селі проживало 3731 осіб, в 2004–2003. В Рашкові нараховується понад 800 пенсіонерів. В етнічному відношенні переважають українці — понад 80 %, проживають також молдовани та росіяни. Мешканці села сповідують православ'я та католицизм.


Ри́бниця — місто у Молдові (фактично входить до складу самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки), розташоване на Поділлі (на лівому березі Дністра — українсько-румунському етнічному прикордонні)До революції 1917—1918 — містечко Балтського повіту Подільської губернії. Від 1938 — місто.Рибниця — місто-побратим українського міста Вінниця. Населення 53 648 тисячі мешканців.

Родинна страва- мамалига

Мамалига

Інгідєнти:

4 ск. води

2 ск. кукурудзяної муки

Додатки:

1.бринза

2.шкварки

3.омлет

4.чеснок з маслом

5.квашена капуста з луком і маслом

Варити на повільному вогні десь пів години

Розмішувати мащєу(дерев'яна скалка) доки не застигне. Доварювати на повільному вогні десь пів години. Подавати на плоскій тарілці, розрізати НИТКОЮ

Рецепти здоров'я

Ми майже ніколи не користуємося ліками при застуді. Ще від давніх предків наша родина перейняла чудовий спосіб лікування- інгаляцію. Це дуже корисний спосіб лікування- і лікуєшся, і картоплю вариш! Рецепт такий: зранку інгаляція картоплею, ввечері- 2 столових ложки соди і окріп. Ось такий у нашій родині рецепт здоров'я!

Про мене

Мене звати Темчишена Єлизавета. Народилася 22 листопада 2002 року. Живу в Києві, навчаюсь в ліцеї "Наукова зміна" у 7-Б класі. Дуже люблю Математику, украінську літературу, історію і хімію. Додатково займаюсь східними танцями, граю на фортепіано, вивчаю іноземні мови, займаюсь робототехнікою та дуже люблю плавання. Маю багато друзів з різних класів. Моє життєве кредо:"Вчитися, вчитися, и ще раз вчитися!" Мрію про мир у всьому світі та про чудове майбутнє.