מסע הצלב #3

ריצ'רד , פיליפ ופרידריך זקוקים לעזרתכם , בואו לסייע להם!

צבא צלאח א-דין כבש את ירושלים מידינו!

בקרב קרני חיטין שנערך ב 4 ביולי בממלכת ירושלים , הצליח הצבא המוסלמי בהנהגת צלאח א-דין לכבוש את ירושלים מידי צבא הצלבנים בהנהגת גי דה ליזיניאן(צז"ל).בקרב זה נהרגו ונחטפו יותר מ-1000 מאחינו האמיצים,השבויים הנוצרים. מאז ירושלים הקדושה ואהובה נמצאת בידי הכופרים המוסלמים ויש לשנות זאת במהרה!

כיצד התארגנו למסע צלב זה ?

האפיפיור אורבנוס השלישי מת עם קבלת הבשורות הקשות, ויורשו סירב לקבל את התפקיד עקב חששו לנהל ולהוציא לאור את מסע הצלב שידע שהעם הנוצרי יהיה עתיד לחשוק בו, ולכן נבחר גרגוריוס השמיני לאפיפיור. ב 25 באוקטובר יומיים בלבד לאחר בחירתו ,פנה באומץ לב האפיפיור החדש , אל כל שליטי אירופה לצאת למסע צלב חדש במטרה להשיב את ממלכת ירושלים לשליטה נוצרית. גרגוריוס לא ויתר וחזר על פניותיו פעמים רבות עד שמת מוות פתאומי ב 24 בדצמבר אותה שנה.

יורשו של גרגיוס , קלמנס השלישי , המשיך ביוזמתו ופעל רבות לממש את מסע הצלב במשך 3 שנים.

מה עשה קלמנס בשלושת השנים האלו , שהביא למסע צלב זה ?

קודם כל ולפני הכל החל קלמנס בהצהרה על כך שהשנים הקרובות יהיו שנים של צומות,הענשת חוטאים ותעניות רבות אשר יחפרו על חטאותינו שגרמו לנפילת ירושלים בידי המוסלמים הכופרים. לאחר מכן החל קלמנס במימוש פניותיו לשליטי אירופה , וגרם ל 3 שליטים אצילים להצטרף למסע;הראשון מביניהם היה פרידריך הראשון-קיסר גרמניה והאימפריה הרומית הקדושה, ומכיוון שהוא הצטרף, 2 מדינות נוספות הנמצאות באימפריה הרומית הקדושה, גם הן הצטרפו למסע והן;צרפת בהנהגתו של פיליפ השני לקיסר צרפת;ואנגליה בהנהגתו של ריצ'רד לב-הארי(לפני כן הנרי השני,הראשון שהצהיר על יציאת אנגליה למסע). בעקבות יציאתם של אנגליה וצרפת ביחד למסע החולט בינן להצהיר על הפסקת אש ולעצור את המלחמה והיריבות שהייתה בינן.

וכעת לאחר שלושת השנים האלו של העבודה הקשה של מנהיגי אירופה השונים , מסע הצלב השלישי מוכן לצאת לדרך - אבל רק דבר אחד חסר לו...והרבה ממנו... כוח אדם רב ועצום נדרש כדי שמסע צלב זה יצא לדרך ויעמוד בדרישותיו ויחזיר את ירושלים לשליטה נוצרית! ולכן עליכם להצטרף למען מטרה קדושה זאת!

מדוע כדאי לצאת למסע צלב זה ?

אם אתה מחשיב את עצמך כלוחם נוצרי אמיתי , אז עליך להיות מספיק אצילי אחראי ואמיץ כדי לעזוב לפרק זמן את חייך האישיים באחוזתך הפאודלית , ולבוא ולעזור לצבא של המדינה שלך לכבוש את המקום שהכי קדוש לך לה ולעם שלך.

מבחינה דתית- יש לצאת למסע כיוון שזוהי מצווה גדולה אשר תזכה אותך בגמול רוחני גדול , ובנוסף לכך אתה תזכה להעניק לך ולכל העם שלך את המקום הכי קדוש לו בחזרה - כנסיית הקבר של ישו הקדוש.

מבחינה כלכלית- במזרח ישנם סחורות ושווקים אחרים לגמרי אשר יכולים ללמד אותך דברים או שתיקח מהם דברים אשר יעזרו לך רבות כאשר תחזור לחייך לאחר המסע.

מבחינה דמוגרפית- אוכלוסיית אירופה גדלה ומתרבה ואם אכן תצליח עם הצבא שלך לכבוש את ירושלים בחזרה אתה תהיה בין הראשונים שיהיו זכאים להתיישב ולגור שם , בלי צפיפות אוכליסין רבה מידי.

יציאת הגרמנים למסע

Thursday, May 11th 1189 at 5am

Ratisbon, Germany

BY

כל לוחמי גרמניה האצילים שחפץ ליבם לצאת למסע הצלב ולהציל את כנסיית הקבר וארץ הקודש מידי האויבים הכופרים של הנצרות, מתבקשים להגיע לרטיסבון שבגרמניה בחמש בבוקר משם יצא המסע. כל הפרטים יוסברו במקום על ידי בנו של פרידריך, פרידריך השישי.

יציאת הצרפתים למסע

Wednesday, July 4th 1190 at 6:15am

Vezelay, Parise, France

כל לוחמי צרפת האצילים שחפץ ליבם לצאת למסע הצלב ולהציל את כנסיית הקבר וארץ הקודש מידי האויבים הכופרים של הנצרות, מתבקשים להגיע לוויזל שבאזור פריז בצרפת בשש ורבע בבוקר משם יצא המסע שבתחילה יהי רגלי ולאחר מכן ימי בעיקרו.

יציאת האנגלים למסע

Wednesday, April 10th 1191 at 2am

Messina England

כל לוחמי אנגליה האצילים שחפץ ליבם לצאת למסע הצלב ולהציל את כנסיית הקבר וארץ הקודש מידי האויבים הכופרים של הנצרות, מתבקשים להגיע למשפרת מסינה שבאנגליה בשתיים בלילה ,משם יצא המסע שיהיה כולו ימי.

שלושת מנהיגי הצבאות הנלחמים במסע! עזרו להם להגשים את מטרתם!

Big image