Son Dakika Haberleri

Son Dakika

Bu yazımızda son dakika haberleri ve bu haberleri takibin önemi konusunu ele aldık. Kişiye hem düşünsel anlamda, hem de toplumun bir bireyi olarak oldukça müspet faydaları bulunan son dakika haberleri takibinin neden bu kadar önemli olduğu hususu için yazımızı okumaya devam edin…


Bu haberlerin önemine geçmeden önce son dakika nedir, diğer haberlerden ne farkı bulunmaktadır, onu ele alalım.


İzaha gerek olmadığı üzere, son dakika kavramı anlık değişimi ifade eder. Bu ifade aslında günümüz dünyasının bir izdüşümüdür çünkü değişim modern dünyanın en temel dinamiğidir. Çevremizdeki her şey, kullandığımız eşyalar, alışkanlıklar, ilişkilerimiz ve tüm bunlara yaklaşımlarımız nasıl değişiyorsa, dünya ve ülke gündemi de aynı şekilde ve aynı hızda değişmektedir. Bu hız öyle bir hızdır ki, anlamını Türkçede “güncel” olarak karşılayan kelimenin bile içini boşaltmıştır ve artık “gün” kelimesinden türeyen “güncel” kelimesi, o hızı ifade etmekte yetersiz kalmaktadır. Nihayet, günümüz dünyası “güncel”in değil, “ansal”ın hüküm sürdüğü bir dünyadır ve son dakika haberleri bu bakımdan önem kazanmaktadır. Şöyle ki,


Artık sadece günlük gazete okuyarak gündemi takip etmiş sayılmazsını


Günlük gazete yani basılı medya ürünlerini günlük satın alıp okumak suretiyle gündeme bağlı kaldığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira bahsettiğimiz üzere son dakika haberlerine yetişebilmeniz açısından günlük gazeteler yeterli değildir. Gün içerisinde meydana gelen bir olayı ancak ertesi günün gazetesinden öğrenebilirsiniz ve bu geciken döngü sizi olayların hızına yetişmekten alıkoyar.


Hızın hüküm sürdüğü günümüz dünyasında güncel olaylara aynı hızda

erişebilmelisiniz


Bunu sağlayacak olan imkân da hiç şüphe yok ki internettir. Artık bir lüks olmaktan çıkarak bir ihtiyaç haline gelmiş olan internet ile aynı dakikada dünyanın bir diğer ucunda meydana gelen bir son dakika gelişmesine dahi hâkim olabilmemiz mümkün hale gelmiştir. Bunun paha biçilemez bir fırsat olduğunun bilincine varan herkes maddi bir külfet de gerektirmeyen interneti kullanmaktadır. Cep telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız aracılığıyla internetten haberlere ve son dakika gelişmelerine erişebilirsiniz. Evinizde, işyerinizde, yolculuk halindeyken veya bir yerde oturup yemek yerken ayrıca bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan bir yandan son dakika haberleri takip etmek size hem zaman hem de enerji tasarrufu olarak dönmektedir.


Telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza indirebileceğiniz ücretsiz uygulamaları edinin


Bu uygulamalar sayesinde güncel bilgilere ulaşabileceğiniz zamanı neredeyse saniyelere düşürebilir ve vaktin nakit olarak değerlendirildiği çağımızda bilgiye ulaşmanın sağladığı haz ile mümkün olabildiğince fayda sağlayabilirsiniz. Bu uygulamaları ya da son dakika haberleri sitelerini kullanarak son dakika haberlerine erişiminiz nefes almak kadar doğal ve kolay hale gelecektir. Böylece gelişmelerden ve sonrasında medyada meydana gelen etkilerinden ve yorumlardan gecikmeksizin haberdar olabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.