כתבה בנושא תאונת דרכים

אורין הרוש , רותם שקד , רחל מארו

מבוא

החיילת שנהרגה בתאונת הדרכים הקטלנית שהתרחשה (ב-26 בנובמבר 2015) סמוך ליישוב כוכב השחר בבנימין היא רב"ט סתיו פרטוש, ממעלה אדומים. סתיו, בת 19 במותה, נהרגה לאחר שנלכדה תחת האוטובוס הממוגן שהתהפך, וכוחות החילוץ וההצלה נאלצו לקבוע את מותה בזירה.

אביה של סתיו, יוסי פרטוש, כבאי בשירותי הכיבוי וההצלה בירושלים, ניסה ליצור קשר עמה ברגע ששמע על התאונה. כשלא ענתה לו בטלפון הנייד, הוא נסע במהירות ברכבו היישר אל זירת התאונה. חבריו לשירותי הכיבוי הבחינו בו סמוך למקום התאונה ולא אפשרו לו להתקרב לאזור. סתיו הותירה אחריה אח תאום, המשרת אף הוא בצה"ל.


התאונה הקטלנית התרחשה בכביש 458 במועצת מטה בנימין באזור רמאללה, בין היישובים רימונים וכוכב השחר. אוטובוס ממוגן שהוביל חיילים התהפך, מה שגרם למותה של סתיו. בתאונה נפצע חייל אחר נפצע קשה, שלושה נפצעו בינוני ו-37 נפצעו קל. חלק מהפצועים נלכדו בתוך כלי הרכב וחולצו במבצע מורכב על ידי צוותי כיבוי. צוותים גדולים של מד"א העניקו טיפול ראשוני בשטח לפצועים, ולמקום הוזנקו מסוקים שסייעו לפנותם.

פירוט ועדים שראו

הנהג איבד שליטה והאוטובוס התהפך לתעלה בצד הכביש. באזור בו אירעה התאונה כמעט כל האוטובוסים שנוסעים הם ממוגנים. המשמעות היא ששמשות האוטובוס שהתהפך הם כאלה שלא ניתן לשבור ולכן פעולת החילוץ הייתה מורכבת ונמשכה כחצי שעה. בנוסף, מדובר בכלי רכב כבד מאוד מה שמגביר את עוצמת הפגיעה.

חיים, עד ראייה לתאונה שנסע מאחורי האוטובוס, סיפר לחדשות 2 שחיילים שהיו בכלי הרכב שהתהפך יצאו ממנו וצעקו: "הנהג נסע מהר, הנהג נסע מהר. תעזרו לנו, יש פה לכודים".


ההרוגה בתאונה

Big image
Big image
Big image
מבט - חיילת נהרגה ו-40 פצועים בתאונה