תכנית שבועית מספר 39

14/6/20-20/6/20

לכבוד הקיץ / דני סנדרסון

"לכבוד הקיץ שהגיע כתבתי שיר
אמנם אני עוד לא מזיע, אבל איני מסתיר
את תשוקתי אל העונה ששמה קץ לקור.
ולכבודה עם עפרון כתבתי שיר מזמור.

גלים על פני המים
ושקט של שמים.
חלום אביב עולה,
ואותי הוא ממלא."

שלום לכולם

הורים ותלמידים,

אנחנו בסיומה המאתגר של שנת הלימודים תש"פ. תקופה בה אותגרנו בהתנהלות בעולם של אי ודאות, תקופה בה למדנו על הכוחות שיש בכל אחד ואחד מאיתנו על ערבות הדדית, תקופה בה למדנו להעריך את מה שיש, את הדברים הפשוטים שכבר לא מובנים מאליהם.

אנחנו בכדורי מנהלים למידה בכדורי בצד למידה מרחוק וזאת על מנת להבטיח שתלמידי י"א וי"ב יגיעו וילמדו לבחינות הבגרות שיתחילו ב22/6/2020.

אירועי הסיום יתקיימו במתכונת שונה, אך חשיבותם רבה. הם סיום של תהליך חינוכי לימודי.

ב8/7 אירוע הסיום הבית ספרי מתוכנן, במהלכו יחולקו תעודות סיום השנה.


מצורפת בזאת מערכת השעות לכלל השכבות לשבוע הקרוב.

המערכת נבנת על מנת לשמור על תלמידי י"א וי"ב עם מינימום פגישות עם שכבות אחרות בהסעות או במרחב הבית ספרי.

בברכת שבת שלום,

דלית

Big picture
בגרות באמנות תלמידי י"ב
Big picture

בחינת פרויקטים ברכב סיום י"ב

Big picture

נבחרת החלל של ביה"ס כדורי זכתה השנה במקום השני באולימפיאדת רמון לחלל לחטיבות הביניים, מבין 230 בתי ספר וכ- 4000 תלמידים שנגשו לתחרות. הנבחרת נגשת זאת השנה השנייה לתחרות ובכך מפגינים התלמידים התמדה ומצוינות!

התלמידים בנו 'טרנספייס' - רכבת חלל המקשרת בין מושבות נפרדות בחלל ומעבירה ביניהן אנשים ומוצרים, ובכך מגבירה מגע אנושי ומונעת יריבות – מימוש חזון בית הספר 'חיים בחברה רב תרבותית'.

בקישור הבא ניתן לראות את הסרטון שהכינו התלמידים כחלק משלב הגמר, הסרטון מראה ומסביר את חזון רכבת החלל 'טרנספייס'

כל הכבוד לתלמידי הנבחרת משכבת ח' עמ"ט ולחנאן קנדלפת על הובלת הנבחרת:


עינב אדיסון

עדי בן משה

סהר דמבוס

ליה הכהן

שלו וקסמן

הילה יוגב

מאי יחיאב

תומר כהן

גאיה סטפמן


גאים בכם!!!

תערוכת היסטוריה מימי הביניים ועד מלחמת העולם הראשונה
תערוכת היסטוריה הסוקרת את התקופות מראשית ימי הביניים דרך הנאורות , המהפכות , העליות הראשונות, מלחמת העולם הראשונה וראשית הפאשיזם. התערוכה נוצרה בידי תלמידי שכבות ז'-ט' - כחלק מההערכה החלופית בהיסטוריה.

פרשת השבוע - פרשת שלח

"לראות את חצי הכוס המלאה" - הפרשה עוסקת ברובה בסיפור עגום - פרשת המרגלים, העם מבקש ממשה לשלוח מרגלים כדי לבחון את טיב הארץ המובטחת. הא-ל אינו מעודד מעשה זה ואומר למשה "שלח לך מרגלים" ומפרש רש"י, "שלח לך – לדעתך, אני איני מצווה לך...". משה שולח אנשים חשובים מראשי העם לפעולת הריגול. המרגלים תרים את הארץ מוצאים בה פירות טובים מאד, עד כדי כך שהם כורתים אשכול ענבים ונאלצים מכובד משקלו לשאת אותו במוט. אך בחוזרם אל העם מציגים המרגלים את הפירות ואומרים "באנו אל הארץ... וגם זבת חלב ודבש היא.... אפס כי עז העם... והערים בצורות... וגם ילידי ענק ראינו שם", במקום להתמקד בטוב הם מבליטים דווקא את השלילי. בכך הם מערערים את בטחון העם ביכולתו להיכנס לארץ עד כדי שהעם מבקש לחזור למצריים או להישאר במדבר. רק כלב בן יפונה ויהושע בן נון, שניים מהמרגלים מנסים לשנות את הרושם שיצרו המרגלים ואומרים " אמנם טובה הארץ מאד מאד... ואתם אל תיראו..." אך העם בתגובה רוגם אותם באבנים. כתוצאה מהוצאת הדיבה על הארץ ומקבלתה על ידי העם, נענשו העם במסע בן ארבעים שנה במדבר במקום להיכנס לארץ מייד. הלקח שיש ללמוד מפרשה זו הוא שיש להתמקד בחיובי, להשתדל לראות את הטוב ולמצוא את הדרך להתגבר על הרע, הדבר נכון כשמדובר בדומם – בארץ, וביתר שאת כשמדובר באדם.


המשך קריאה...

פינת הדיגיטל והתקשוב

במהלך התקופה האחרונה שעברנו, כל אחד ואחת מאיתנו גילה/תה את העולם הדיגיטלי בצורה כזו או אחרת. אך מה לגביי היישומים שהיו קיימים עוד לפני כל הכלים הדיגיטליים המתקדמים? פעם, בתחילת עידן המחשבים באמצע שנות התשעים, היה שיעור בבית הספר שנקרא: "ישומיי מחשב". למדנו בו הקלדה עיוורת, וכיצד ליצור מסמך בתכנות מעבדי התמלילים Q-text - ובהמשך - וורד 97.


מאז, חבילות "יישומי המחשב" הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. יצירת מסמך, עבודה עם טבלאות נתונים ויצירת מצגות הם למעשה - שלושת הגדולים - מעבד תמלילים, גליונות נתונים ומצגות.


כיום מתחרות בשוק "יישומי המחשב" שתי חברות מרכזיות - מייקרוסופט עם חבילת יישומי ה- Office שלה שבערך כל שלוש שנים עוברת מתיחת פנים, ומשכללת את הפיצ'רים והאפשרויות בתוכה. (השמועות האחרונות הן שהגירסה הבאה של office תהיה מעין crossover בין היישומים כדי שלא נצטרך לעבור בין התוכנות השונות).

וכן, Google עם חבילת היישומים שלה שמבוססת על טכנולוגיית עננים, ומוסיפה לנו גם יצירת טפסים ואחסון ענני.


כל אחד מאיתנו, בוחר כיצד נוח לו לעבוד אך בסופו של דבר - הבסיס הוא זהה, הפקודות דומות ואפילו האייקונים נראים אותו דבר.


מי מכם שרוצה לחדד את הידע וללמוד פעם אחת ולתמיד את היכולות של שלושת הכלים הבסיסיים האלה מוזמן לקחת את קורסי האונליין החינמיים של משרד התעסוקה:


קורס excel , קורס excel מתקדמים, קורס Word, קורס PowerPoint


למטיבי לכת: אני ממליץ לכם לגלוש לאתר של שירות התעסוקה המציע מגוון עצום של קורסים אונליין חינמיים בהמון תחומים מעניינים! - שיווק רשתי, בניית אתרים, אנגלית עסקית, אמנות הפרזנטציה.


לתלמידים, חופשת הקיץ מתחילה ולבוגרי יב' - יציאה לחיים אזרחיים ולצבא: קורסים חינמיים : חיפוש ומציאת עבודה, כיצד לעבור ראיון עבודה וכתיבת קורות חיים. הכל חינם!!

לו"ז שבועי

Big picture
Big picture

יום שישי 19.6.20

פנימייה שבת פתוחה

יום שבת 20.2.20

פנימייה שבת פתוחה