באטקיד הציל את סן פרנסיסקו

מגישים- רונית ואיתי

משפט פתיחה

עשרות אלפי אנשים חברו יחד כדי להגשים את משאלתו של ילד בן 5 חולה סרטן, שרצה להיות באטקיד ליום אחד- רק לפי המשפט הזה אפשר להבין בהכתבה הולכת לרגש
Big image

פסקה ראשונה

בימים רגילים סן פרנסיסקו היא אחת הערים היפות והמלהיבות בעולם, אבל ביום שישי שעבר היא היתה במשך כמה שעות גם המקום המרגש והמקסים ביותר על הקוסמוס, כשעשרות אלפי אנשים חברו יחד כדי להגשים את משאלתו של ילד בן 5 חולה סרטן. הסיפור הנפלא הזה הפך שלשום את אמריקה כולה, מהנשיא אובמה ועד אחרון המצייצים בטוויטר, לפריכית. ובמרכזו עומד ילדון בשם מיילס סקוט, שגר בעיירה קטנטנה העונה לשם 'טוללקי', על גבול קליפורניה ואורגון.

פסקה שנייה

כשהיה בן שנתיים וחצי אובחן מיילס כחולה לוקימיה ומאז חייו הם מאבק אחד ארוך בסרטן. בחודש יוני האחרון סיים סיבוב נוסף של טיפולים כימותרפיים

והרופאים קבעו כי המחלה נמצאת בנסיגה. ואז ביקרו אותו חברי עמותת Make a Wish הארגון המפורסם שמגשים חלומות לילדים חולים. "הוא ילד שמח ומלא אופטימיות, ששואב השראה מגיבורי על", סיפרה פטרישיה ווילסון, מנהלת העמותה באיזור מפרץ סן פרנסיסקו, "כששאלנו אותו איזו משאלה הוא רוצה להגשים, הוא ענה: 'אני רוצה להיות באטקיד'". ווילסון, שהארגון שלה כבר הגשים חלומות יותר בלתי אפשריים, התחילה להרים טלפונים למתנדבים. היא חשבה לארגן משהו קטן וצנוע שייתן למיילס את תחושת הבאטמן לכמה דקות, אבל מהרגע בו החלו הידיעות על המיזם לצוף ברשתות החברתיות, כבר אי אפשר היה לעצור את שטף הרצון הטוב. אלפי אנשים מכל העולם הציעו את עזרתם וסדר הגודל של האירוע רק התעצם והתעצם.

הסיכום שלנו..

אותו ילד בן החמש הצליח להרים את כל סן פרנסיסקו על הרגלים וגם לרגש עם סיפור יוצא דופן
BatKid saves transformed 'Gotham City'

הכותרת

"באטקיד הציל את סן פרנסיסקו"- זאת הכותרת שבחר הכותב


לדעתינו כותב הכתבה רצה למשוך את הקוראים לקרוא את הכתבה עם הכותרת הלא וודית , אנו הקוראים מבינים את משמעות הכותרת רק לאחר קריאת הכתבה .


לדעתינו הכותרת טובה אך יכולה להיות משופרת :


#היא טובה בגלל שהרבה קוראים מסתקרנים לקרוא את הכתבה בגלל שהיא לא ודעית בגלל שהיא לא מגלה את נושא הכתבה באופן ישיר, אלה באופן הקיף.


#אם זאת הכותרת יכולה להיות משופרת אם היו מכניסים לה משהוא יותר רגשי , הכתבה מרגשת מאוד והרגש היה יכול להיות ערך מוסף לכותרת, הרי הרבה אנשים אוהבים רגושים ועובדה זאת הייתה יכולה להביא הרבה קוראים.