Дивовижні світи Галини Малик

подорож сторінками книжок

Привіт! Я вуйко Йой!

Я дуже спокійна й миролюбна істота, не зношу гармидеру й дуже не люблю, коли до мене пристають з усілякими запитаннями, проханнями і таким іншим – тоді я роблюся невидим і зникаю… А люблю я більш за все розповідати казки. Іноді, коли я починаю розповідати, стається якась капость і все йде шкереберть… Ну що, ти готовий до зустрічі з чимось, чого ніколи-ніколи не існувало? Тоди перегортай сторінки книжок «Вуйко Йой і Лишиня», «Вуйко Йой і Велика Кука», «Вуйко Йой і Шкутильга».

***

Ці книжки написала письменниця Галина Малик, яка знайшла мене в чарівному світі, підслухала мої розповіді та підглянула за моїми пригодами…

***

Народилася Галина Миколаївна Малик у 1951 році. Дитинство її пройшло на Закарпатті. Писати майбутня письменниця почала ще зі шкільного віку, особливо, коли сама стала мамою і почала створювати віршики для своєї доньки. Галина Миколаївна дуже добре пам'ятає, як вона сприймала світ у дитинстві, усі свої дитячі відчуття.

***

Якось у інтерв'ю Галина Малик сказала: «Для того щоб писати для дітей, треба просто бути щасливою людиною... Адже звідки, як не з себе, можна дістати весь той прекрасний казковий світ, якого в реальності не існує?»

***

Свої перші дитячі книжки Галина Малик написала через потребу пояснити якісь прості та важливі істини своїй старшій доньці. Так світ побачили збірки ії віршів «Страус річкою пливе», «Неслухняний дощик» та «Знає Вітя все на світі» та ін.

***

Мені дуже подобається віршик «ДИВНИЙ ЗВІР», зі збірки «Неслухняний дощик», бо я теж не люблю гармидер, як ви пам’ятаєте:

У хаті в нас

з недавніх пір

завівся дуже дивний звір.

Живе собі

і геть не йде.

Зовуть його —

Не-Знаю-Де.

Учора, тільки я заснув,—

мої штанці він проковтнув!

Та що там ті одні штанці!

А кольорові олівці?

А мій новесенький блокнот?

А синій зошит мій для нот?

Хустинок — п’ять,

шкарпеток — шість!

Він і мене вже скоро з’їсть!

Цукерки я йому носив!

— Облиш мене! — його просив.

Усе дарма!

Усе дарма!

Прокинусь —

Знов чогось нема!

— Ні, з мене досить! -

я сказав

і за речами

стежить став.

В шухляду

клав я олівці

і вішав на стілець

штанці.

Безладдя

звів я нанівець —

і звірові настав кінець.

***

Галина Малик - авторка багатьох пригоницьких повістей. З персонажами цих повістей весь час трапляються якісь пригоди, відбуваються небезпечні та радісні події: то реальні діти потрапляють у казкову країну, а то герої казкових країн потрапляють у наше реальне життя. А ще, коли читаєш твори письменниці, здається, що їхня авторка перебуває серед своїх героїв — разом із ними переживає все описане у книжках.

***

Ще цікавіші книжки авторки про «Незвичайні пригоди Алі» - невгамовної дівчинки-героїні веселих подорожей і дивовижних пригод, з якими вже познайомились юні читачі не тільки України, а й Іспанії, Італії, Франції, Німеччини та інших країн.

https://www.youtube.com/watch?v=I5tjMeqBjc8

***

Дуже я люблю цю українську гарну жиночку. Вона написала ще безліч книжок для малюків та підлітків. І у кожній її книжці є частинка світлої душі письменниці, а її невичерпна фантазія та розуміння дитячих думок робить її твори неперевершенніми для цікавого читання.

Відкрий чарівні та незвичайні світи Галини Малик!

Завітайте до бібліотекі за дивовижними книжками української письменниці.