מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

4-10.11.2018

משולחן המנהלת

"שירת הנוער שיר עתידנו....."


בסוף השבוע שעבר חזרתי עם משלחת תלמידי י"ב מפולין. אומנם לא התקיימו עדיין סיכומים נרחבים למסע אבל אני חושבת שניתן לומר שהיה מסע משמעותי מאוד. בנסיון להסביר מה היה משמעותי במסע מצאתי את עצמי אומרת מספר פעמים שנוצר שיח פתוח, רגשי, אחר בין התלמידים לבין עצמם ועם צוות המבוגרים. שיח סביב החיבור של כל אחד ואחת מאיתנו לסיפור הכללי של העם שלנו וסביב המשך החיים שלנו כיהודים במדינת ישראל. האתגר שלנו הוא ליצור את השיח החשוב הזה גם ביום יום בתוך מסגרת הפעילות הבית ספרית.

ביום הזיכרון ליצחק רבין שחל לפני שבועיים ציטטתי מתוך נאומו של יצחק רבין את המשפט הבא:
"אתם בני הנוער העתיד לפניכם, יחד נצעיד את המדינה אל השלום, אל הביטחון, אל הקדמה וההצלחה"...

ואכן השבוע בני נוער מעוטף עזה קמו ועשו מעשה. קמו ויצאו לצעדה על מנת לעורר את הציבור בישראל לנוכח המשך המצב הביטחוני המתוח ביישובים שבהם מתגוררים התלמידים תחת הכותרת "תנו לגדול בשקט".
ביום שני מועצת התלמידים הארצית קראה לתלמידים ברחבי הארץ להגיע לבושים בשחור לבתי הספר. תלמידים רבים מורים ואנשי צוות בעמק חרוד השתתפו במחאה, באו בשחור והצטלמו (תמונות בהמשך המידעון). בני הנוער מעורבים, מביעים דעה, יוצאים מהיום יום שלהם ועושים אזרחות פעילה אינו דבר מובן מאליו. מהווה תזכורת לכולנו באילו דרכים לגיטמיות אפשר במדינה דמוקרטית לא לקבל את המציאות ולבקש לשנות אותה.
עדי טל תלמידת י"ב שלנו הצטרפה לארוע הסיום של הצעדה שהתקיים בגן הורדים בירושלים מול הכנסת. בהמשך המידעון תוכלו לקרוא את רשמיה מהמפגש.


ימי השגרה המבורכים, עשירים בפעילויות בכל השנתונים. מרכז היזמות החל לפעול והשבוע התקיימה חשיפה לפעילות המרכז בשנתון ט' וכן פעילות מלהיבה למנהיגות צעירה בשנתון ח'.
בימים אלה נפתח קורס יזמות לבעלי עסקים ומאפשר להורים מקהילת ביה"ס לקחת בו חלק.
מוזמנים להמשיך ולקרוא על כל אלה ועוד בהמשך המידעון.

שבוע טוב לכולם.

"דרום שחור"

בשבוע שעבר שמעתי מכמה חברים בעוטף עזה שהם מתכננים עם המורים שלהם לצאת למסע לירושלים כמחאה על חוסר העשייה בנוגע למצב הביטחוני הרעוע שהם חווים יום יום. אחרי כמה ימים התברר למורים שלהם שמשרד החינוך לא מאשר את המסע לכן המורים שלהם עודדו אותם ליזום ולצאת למחות בעצמם כנוער.

וכך היה. המסע אט אט קיבל יותר חשיפה ותהודה ארצית ועוד ועוד נערים ונערות הצטרפו לנוער שער הנגב.

המסע הסתיים במפגן תמיכה מול הכנסת לשם הגעתי. למפגש מול הכנסת הגיעו אנשים מכל קצוות הארץ ומרקעים מגוונים מאוד, כל מי שהיה לו אכפת התקבל בשמחה.

במפגן נערך טקס שבו הקריאו קטעים שכתבו נוער שער הנגב בעקבות המצב. וסופר על המצב היומיומי שהם חווים, על הניכור וחוסר הידיעה של שאר המדינה על מה שקורה שם. עד כה נשרף בעוטף עזה שטח חקלאי הגדול כמעט פי 3 מהשטח שנשרף באסון הכרמל. איפה כל הסיוע הבינלאומי והמדיני כשזה נוגע לעוטף עזה?!
נסעתי להצטרף למחאה כי הרבה חברים שלי חווים את המציאות הבלתי נתפסת הזאת ורציתי להראות להם שיש מי שעומד איתם ומוכן לפעול בשביל שתהיה להם "ילדות נורמלית".

כתבה עדי טל - י"ב.

Big picture
Big picture
Big picture

טיול גיבוש שנתון י'

תלמידי שנתון י' יצאו לטיול שמטרתו גיבוש כיתתי ובילוי משותף. השנה הגיבושון התקיים באזור הגלבוע ועמק המעיינות. ביום הראשון הלכנו במסלול מעגלי בפארק המעיינות עם מדריכים ממרכז מעיינות- גלבוע, מרכז שהוקם לזכרו של סרן צביקה קפלן.

טבלנו את רגלינו בנחל שוקק והלכנו ב"שביל הרטוב". המדריכים ערכו פעילויות חברתיות לאורך הדרך וסיפרו על סרן צביקה קפלן שנפל במבצע "צוק איתן" ועל פריצת השביל והקמת מרכז ההדרכה- הדרך בה בחרו חבריו ומשפחתו להנציח את זכרו.

את הערב והלילה בילינו באזור הלינה של הסחנה, שם הילדים בישלו לעצמם ארוחת ערב, שרו ורקדו עם הלהקה "שמע יזרעאל" מקיבוץ גבע וקינחו עם ספינג' של שרון טויטו, אימם של אגם וים מהשנתון.

ביום השני הלכנו לאורכו של נחל הקיבוצים עד לפארק בית שאן. במהלך המסלול עצרנו לפעילויות ומשחקים חברתיים.

חזרנו שמחים, ואף אפשר לומר - גם יותר מגובשים

גיבושון ז' - הכרות בתנאי שטח

על אף החששות ממזג האויר יצאו ביום ג תלמידי שנתון ז' בנוכחות מרשימה ליום פעילות בפארק המעיינות.

מטרת היום הייתה גיבוש כיתתי והעמקת ההיכרות בין הילדים דרך משימות משותפות איתן התמודדו . החוויות החדשות והמרגשות יחד עם בני הכיתה העמיקו את תחושת השייכות והחיבור החברתי בין הילדים.

הילדים עברו בתחנות שונות של פעילות סביב "שאקלים" , נרטבו קלות ב"שביל צביקה" ונהנו מפיתות בטאבון.

תענוג היה לראות את הילדים מרגישים בנוח בשטח, משתפים פעולה, עובדים בצוות ובעיקר נהנים.

כשמייקינג ומנהיגות נפגשים

במסגרת שבוע המייקינג השני של ישראל התקיים ארוע מייקינג במרכז היזמות עמל עמק חרוד.

Big picture

נציגי מועצת שכבת ח' - איילה שולמן, שקד בן אליעזר, נועה יפה, הדר לוגסי, שי כוכבי, זיו חקלאי, חוליאן גרינברג, יקיר סויסה, נווה סגל, מיטל שכטר, יואב דן, עידו מושקוביץ, יובל ביטון, עברו סדנה בנושא 'פיתוח מנהיגות' במרכז היזמות החדש.

בסדנה השיבו התלמידים על שאלון אישי, ומתשובותיהם יצאנו לדיון רחב בנושא:
האם וכיצד ניתן לפתח מיומנויות של מנהיג ? האם כושר מנהיגות הוא מולד או נרכש? אילו מיומנויות הם מזהים אצל מנהיגים מוכרים ומה מהם ניתן ללמוד ולרכוש?

האם צריך מוטיבציה חיצונית או פנימית על מנת להנהיג, ומה ההבדל ביניהם.

הזדמנויות - אילו הזדמנויות יש לתלמידים בכלל ולנציגים של המועצה בפרט לבטא כושר מנהיגות?
איך מייצרים עוד הזדמנויות להם ובכלל לתלמידי ביה"ס?

בסוף הסדנה, התלמידים התבקשו לכתוב על שני מנהיגים שהם מאוד מעריכים.


פעילות ההמשך התקיימה ביום רביעי עם אורן שחם- פעילות מייקרים- נציגי המועצה הכינו גופי תאורה עם דיוקניהם של המנהיגים שבחרו, ואלה יוצבו בתערוכה בבניין ההנהלה בשבוע הבא.

כתבה : אושרת אדרי, מנחת המועצה.

Big picture
Big picture
Big picture

מרכז יזמות עמל גלבוע גאה לארח את קורס Game Changer לעסקים!


אם אתם רוצים לדעת איך לנצח בלוח המשחק של העסקים, אז הקורס הזה מיועד לכם!

הזדמנות אדירה שמיועדת ל- 20 בעלי עסקים בלבד.

מסע ממוקד, פרקטי ואיכותי בהדרכה צמודה.
הקורס מעשי ובנוי כך שתקבלו את כל הכלים והידע הנדרשים, כדי שבסופו תשחקו בעולם העסקים ברווח.
במהלך הקורס נשכלל יכולות ונייצר תוצאות יוצאות דופן.

בוגרי "KR Biz Academy" יסיימו את המסע עם חשיבה יזמית, כלים שיווקיים ומכירתיים לעצמם ולעסק שלהם, כך שיוכלו להרוויח ממנו יותר כסף! וידעו להתמודד בעולם האינסטנט!

המסע כולל תהליכים אישיים, סדנאות פעילות, משחקים, שיח ודיונים.

7 מפגשים בני 3.5 שעות כל אחד - ס"ה כ- 30 שעות אקדמיות

לתושבי המועצה חתוענק מלגה ע"ס 250 ש"ח

הורי בית הספר יזכו במלגה ע"ס 420 ש"ח


תחילת הקורס יום רביעי 21.11 משעות 10:00 ועד 13:30

לפרטים קרן רמות: 052-5403379

תחרות אופניים אזורית למועדונים הבית ספריים ז׳-ט׳

השבוע התקיימה תחרות אופניים אזורית למועדונים הבית ספריים ז׳-ט׳

מביה"ס יצאו 17 תלמידים עם 3 רוכבים בוגרים שליוו אותנו ועזרו.

במקצה הראשון שהוזנק השתתפו כעשרה תלמידים שלנו מכתות ז׳-ח׳ חלקם רכבו בפעם הראשונה בחייהם בתחרות. בלטו בהשגים עומרי אורן, ערן אונר וטל מדר מכתה ח׳ וכן אורי אסרף, עילאי הייק, איתי צור ושחר שדה חן מכתות ז׳

במקצה של כתות ט׳ בנים השתתף רק נציג אחד אוריה שלף שהצליח לסיים בפער אדיר משאר המשתתפים בתחרות. נציגת הבנות אלה קליימן מקא מכתה ט׳ גם היא טרפה את המסלול והותירה את שאר המתחרות הרבה מאחור.

ברכות לרוכבי ביהס שפתחו את הליגה בצורה מעוררת כבוד.

תודה מיוחדת לשי זעפרן המדהים שממשיך להדריך ולהוביל אחריו את הרוכבים הצעירים. תודה גם לעידו פלג ואורי אורן שהגיעו לתחרות ועודדו.

התחרות התקיימה במסלול הבייתי בגלבוע.


קישור לתמונות

Big picture
Big picture

ח4 אלופות טורניר הכדורשת

Big picture