התרסקות המטוס באוקיינוס השקט:

המטוס המלזי נעלם

פרטים על האירוע:

מטוסי סיור ומחלצים על הקרקע מחפשים אחרי מטוס בואינג 777 שנעלם בין מלזיה לוייטנאם. חשש כבד לחייהם של 239 הנוסעים ואנשי הצוות. המטוס איבד את הקשר שעתיים לאחר ההמראה, חברת התעופה אישרה את היעלמות המטוס, וקראה לקרובי הנוסעים להגיע לנמל התעופה. מדובר מטוס מערבי מדגם שנחשב אמין ובטוח

על הנושא:

מומחי תעופה הופתעו מאובדן הקשר עם הבואינג 777 של "מלזיה איירליינס" שהיה בדרכו לסין ונעלם כשעתיים בלבד לאחר ההמראה. ויש גם מי שהעלו השערות שמדובר בפצצה או בחבלה

המשך:

מה עומד מאחורי היעלמות המטוס המלזי? מומחי תעופה הביעו פליאה בעקבות אובדן הקשר עם המטוס מסוג בואינג 777 של חברת "מלזיה איירליינס" לפנות בוקר (שבת), שלפי חלק מההערכות התרסק באזור מלזיה. "ה-777 הוא כלי טיס בטוח מאוד, אני מופתע", הודה מוהן רנגננת'אן יועץ בטיחות תעופה מהוועדה האזרחית לייעוץ בטיחות טיסה בהודו. לדבריו, "זה מאוד מאוד נדיר" שכלי טיס מאבד את הקשר ללא כל אינדיקציה קודמת לבעיות. רנגננת'אן ציין כי המטוס הגיע לגובה של כ-11 קילומטרים, אך על פי הנתונים הוא איבד גובה במהירות ושינה את כיוון הטיסה.

חשש: בואינג 777 עם מאות נוסעים התרסק באזור מלזיה

הקשר עם מטוס ובו 239 נוסעים אבד לאחר ההמראה מקואלה לומפור, בירת מלזיה, לבייג'ינג, בירת סין. אדמירל בצי הוייטנאמי, נגו ון פט, העריך כי ייתכן שהמטוס התרסק במים הטריטוריאליים של מלזיה, לפי המהירות בה טס והמיקום האחרון בו נראה. עם זאת, שר התחבורה המלזי סירב לאשר את דבר ההתרסקות במסיבת עיתונאים שכינס בבירה.

חשד לפיגוע טרור:

שתי נוסעים עם דרכונים גנובים:

ברשימת הנוסעים שהעבירה "מלזיה אירליינס" מופיעים שמות של אוסטרי ואיטלקי, שמסמכיהם נגנבו לאחרונה בתאילנד. החיפושים האוויריים אחר שברי המטוס הופסקו עד שעות הבוקר

השלטונות באיטליה ובאוסטריה הכחישו אמש (שבת) את הדיווחים על כך שאזרחיהן היו עלהמטוס המלזי שאבד עמו הקשר מוקדם יותר אתמול, באזור חצי האי קמאו שבדרום ויאטנם. על המטוס מסוג בואינג 777, שיצא מבירת מלזיה, קואלה לומפור, לכיוון בייג'ינג, בירת סין, היו 12 אנשי צוות ו-227 נוסעים.

ברשימת הנוסעים אותה העבירה חברת התעופה "מלזיה איירליינס" הופיעו שמותיהם של כריסטיאן קוזל בן ה-30 מאוסטריה ולואיג'י מרלדי בן ה-37 מאיטליה. אולם, משרד החוץ האוסטרי אמר כי קוזל כי אותר על ידי המשטרה בביתו, והוא דיווח שדרכונו נגנב ממנו לפני כשנתיים במהלך טיול בתאילנד.

איראני בן 19 נתפס עם דרכון מזויף:

החיפושים אחר טיסה 370 של מלזיה אירליינס נכנסו הבוקר (שלישי) ליומם הרביעי. המשטרה בקואלה לומפור הודיעה כי אחד הנוסעים שעלה למטוס הנעלם, באמצעות דרכון מזויף, הוא צעיר איראני בן 19, פוריה נור מוחמד מהרדאד, שככל הנראה ניסה להגר לגרמניה.

אתמול דווח כי מתווך איראני, בשם חאזם עלי, קנה עבור מהרדאד ועבור נוסע נוסף שהחזיק דרכון גנוב, את שני הכרטיסים.

גורמים במשטרת תאילנד מאמינים כי שני הנוסעים שהשתמשו בדרכונים גנובים לא היו מחבלים, אלא מבקשי מקלט. ואכן, כתבים זרים ציינו הבוקר כי בתאילנד יש אוכלוסייה גדולה של איראנים המבקשים להימלט למערב ולבקש שם מקלט.

טייס יפני: "שמעתי מלמולים בקשר מהטיסה שנעלמה":

הטייס, שטס בסמוך למטוס המלזי, סיפר כי הוא הצליח ליצור קשר עם תא הטייס לאחר שאבד הקשר עם פקחי הטיסה. לטענתו, הוא שמע את קולו של טייס המשנה. "היו הרבה הפרעות"טייס יפני על מטוס בואינג 777 שהמריא כחצי שעה לפני המטוס המלזי אמר שהוא הצליח ליצור קשר עם המטוס לאחר שנתבקש לעשות זאת על ידי פקחי הטיסה הויאטנמים.