אופניים חשמליים

מגישות: עדי ברוכים, ועדי פרס

אופניים חשמליים- ממה הם בנויים ומה הם מכילים

אופניים חשמליים הם אופניים ממנועים באמצעות מנוע חשמלי קטן המקבל כוח מסוללה חשמלית. ישנם דגמים מסויימים שמפעילים את המנוע בעזרת ידית גם כאשר לא מדוושים, ויש דגמים אחרים שבהם המנוע מופעל רק בעת דיווש. יתרונם של האופניים החשמליים הוא היכולת להגיע ממקום למקום במהירות גבוהה ובזמן קצר, גם עבור אנשים עם מוגבלויות פיזיות או בעלי בעלי כושר גופני מוגבל. ולכן, האופניים החשמליים נחשבים כסוג של רכב חשמלי.

אופניים חשמליים מורכבים ממספר מרכיבים עיקריים:
1. סוללה- המרכיב העיקרי ביותר באופניים חשמליים, ניתן להפריד אותה בקלות מהאופניים ובגלל מחירה בגבוה מקרי הגניבות של הססוללות גבוהים במיוחד. לכן, קיימים בנוסף גם אופניים חשמליים בהם מתכננים מראש מקום בשילדה אליו תוכל להיכנס הסוללה.
2. מנוע- המכלול המספק את כוח התנועה של האופניים החשמליים. טווח הספק המנועים נע לרוב בין 180 וואט- 500 וואט אך בישראל טווח הספק המנוע המקסימלי שמותר הוא 250 וואט.

3. בלמים- חובה להוסיף לכל ידית מעצור מתג אשר מחובר לבקר ההמנוע או למנוע עצמו כדי להאט את פעולת המנוע. אופניים שאין בהם מעצור מתג למערכת החשמלית אינה חוקית ואף מסוכנת לרוכב ולציבור.

הסכנות ברכיבה על אופניים חשמליים

בשנים האחרונות, השימוש באופניים חשמליים גבר בקרב ילדים ובני נוער, וכך גם מספר התאונות. ילדים ובני נוער שרוכבים על אופניים חשמליים עושים זאת מבלי שלמדו את חוקי התנועה, התמרורים ונהיגה נכונה ובטוחה. ובעקבות כך הם נוסעים איך ואיפה שהם רואים לנכון ופוגעים ומציבים בסכנה נהגי רכבים, הולכי רגל ואת עצמם. בנוסף לכך הרוכבים מרכיבים חברים וזה יכול להגיע למצב שיש על זוג אופניים אחד, שלושה ילדים וכך הסכנה גדלה. תאונות שבהן מעורבים אופניים חשמליים עלולות לחשוף את ההורים לתביעות על סך מאות אלפי שקלים. בניגוד לכלי הרכב האחרים חברות הביטוח אינן מאבטחות אופניים חשמליים ,חברות הביטוח טוענות שאופניים חשמליים לא נחשבים כרכב מנועי ולכן הם לא מבוטחים. לאור הסכנות ברכיבה על אופניים חשמליים משרד החינוך הוציא חוזר להורים ובו מידע והנחיות בנוגע להגעה ורכיבה על אופניים חשמליים בשטח בית הספר. כמו כן לתלמידים מתחת לגיל 14 אסור להגיע עם אופניים חשמליים לבית הספר.

תקינות בישראל

האופניים החשמליים הוגדרו באופן רשמי כ"אופניים בעלי מנוע עזר" או סוג של כלי רכב.
ונקבעו לו חוקים ותקנות:
-מהירות המנוע לא תהיה יותר מ-25 קמ''ש.

-הספק המנוע יהיה רק עד 250 וואט.

-הפעלת המנוע מחויבת להיות בעת הדיווש בלבד ע''י חיישן הדיווש, וכאשר המהירות מגיעה ל-25 קמ''ש המנוע שלהם יפסיק לפעול .

-הגבלת גיל של מ-16 ומעלה.

-רוכב אשר גילו מתחת לגיל 16 יהיה מחויב לרכב על מסלולים לאופניים בלבד כאשר על ראשו קסדה.

-רוכב שגילו מעל 16 רשאי לרכב בשולי הכביש.

-לפי החוק החדש רוכב אשר יסע ללא קסדה יחויב בקנס, רוכב אשר ידבר בטלפון בזמן נהיגה או יעבור באור אדום יקבל קנס כמו נהג ברכב.

-בכל אופניים חייב להיות מחזירי אור צפצפה ופנס אחורי וקדמי.

הולכי רגל תובעים רוכבי אופניים

יותר מ-100 אלף אופניים חשמליים מסתובבים בכבישים ובמדרכות במהירות שמגיעה ל-50 קמ"ש ויותר, והרוב העיקרי מהרוכבים הם ילדים הרוכבים ללא קסדות וללא אמצעי זהירות. הם גורמים למספר גדול של תאונות דרכים, וקורבנות. רוכבי האופניים החשמליים מוצאים עצמם סופגים מכה כפולה: לא רק שנפגעו פיזית בדרגות פציעה שונות, גם אין ביכולתם לתבוע ולקבל פיצויים מנהג רכב אשר פגע בהם.
בתביעה שהגישו לאחרונה נפגעי תאונות כאלה שהתאגדו לצורך זה, צוינה העובדה כי אמנם בפברואר 2010 קבע משרד התחבורה תקנות הפוטרות את רוכבי האופניים מרישוי, מרישיון חובה ומביטוח חובה, אך אלו, שהיו בתוקף לשנה אחת בלבד, לא חודשו עד שנת 2014, ובמשך שלוש שנים וחצי התחום היה פרוץ לחלוטין.

עו"ד אילן קנר, שייצג שבעה הולכי רגל שנפגעו והגישו תביעה משותפת נגד משרד התחבורה, הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ונגד המפקח על הביטוח. לדבריו, "מרגע פקיעת התקנות, כל תקנות התעבורה חלו על הרוכבים, ואסור היה להם לנהוג באופניים חשמליים ללא רישוי וללא רישיון נהיגה". הוא מציין כי המשטרה לא אכפה את החוק, ילדים המשיכו לנהוג באופניים חשמליים, ובשנים 2014-2011 אף התיר משרד התחבורה לייבא לישראל 80 אלף זוגות אופניים חדשים.

ערוץ 10 שישי 27-6-2014
חדשות 2 - מבצע אכיפה משטרתי נגד אופניים חשמליים