نصب آسانسور خانگی از ابتدا تا انتها

نصب و تعمیر آسانسور را بشناسید و بهتر تصمیم بگیرید

نصب و تعمیر آسانسور

کار ما این است که کار شما را راحت کنیم. ما مطمئن می شویم که همه چیز برای یک فرآیند نصب آسانسور بدون دردسر فراهم شده است تا پروژه شما را طبق برنامه و با بودجه تعیین شده انجام دهیم. برنامه ریزی مناسب به ما کمک می کند تا مطمئن شویم که می توانیم کار خود را تا حد ممکن کارآمد، ایمن و با صرفه انجام دهیم تا پروژه شما را در مسیر موفقیت قرار دهیم.

شرایط نصب آسانسور خانگی

اگر در نظر دارید یک آسانسور خانگی برای دسترسی بهتر به طبقات آماده کنید، بیش از هر زمان دیگری دستتان برای انتخاب انواع مدل های اسانسور باز است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام نوع را می خواهید، به فضایی که برای نصب در دسترس دارید فکر کنید. وقتی با شرکت متخصص این کار تصمیم می گیرید کدام نوع بالابر را نصب کنید ، این اطلاعات مفید خواهد بود.

نصب آسانسور خانگی به نوع آن بستگی دارد

نصب اسانسور بستگی زیادی به نوع آن دارد که خریداری می کنید. سه نوع متداول آسانسور خانگی عبارتند از:

1: آسانسور هیدرولیکی یا کابلی

وقتی بیشتر مردم به آسانسور فکر می کنند، به نوعی که در دیوار پنهان شده است و درب آن به داخل دیوار جمع می شود فکر می کنید تا اجازه ورود به شما را بدهد. دو نوع آسانسور وجود دارد که به این شکل کار می کنند: نوع کابلی (یا کششی) سنتی و هیدرولیکی. این دو نوع شبیه به هم هستند ، اما اسانسور هیدرولیکی با استفاده از پیستون مایع کار می کند در حالی که مدل کابلی از برق استفاده می کند و برای حرکت به سیستم قرقره متکی است. نصب آسانسور های کابلی در ساخت و سازهای جدید کمتر رایج هستند زیرا اکثر مردم تکنولوژی هیدرولیک را ترجیح می دهند.

2: آسانسورهای خلا P پنوماتیک

انواع جدیدی از آسانسورها، از جمله خلا p پنوماتیک و مدل بدون شافت، مقرون به صرفه تر هستند زیرا در فضای باز نصب می شوند و نیازی به تخریب ندارند. سیستم های پنوماتیک از لوله های شیشه ای یا اکریلیک تشکیل شده اند (به طور معمول حدود 30 اینچ قطر دارند) که کمی شبیه لوله های پستی بزرگی هستند که ممکن است در ساختمان های قدیمی دیده باشید. آنها در دیوار پنهان نیستند و معمولاً در کنار یک راه پله قرار می گیرند.

3: نصب و تعمیر آسانسورهای بدون شافت

اسانسورهای بدون شافت از یک کابین مستطیل شکل که روی یک مسیر قرار گرفته است تشکیل شده اند. ماشین در مسیر از طبقه پایین به طبقه بالا و عقب حرکت می کند. این آسانسورها اغلب به اندازه سایر گزینه ها جذاب نیستند ، اما مقرون به صرفه ترند.

برای اطمینان از اینکه همه آنچه که نیاز داریم قبل از شروع نصب در محل موجود است، می توانیم وضعیت آمادگی را کنترل و گزارش دهیم. این شامل بررسی وضعیت موارد مهم زیر است:

1: مدل و اطلاعات ساختمان (BIM)

2: بتن ریزی کف

3: آماده سازی و اهن کشی چاهک آسانسور

4: موتورخانه

5: ایمنی کارگران در هنگام نصب آسانسور

6: سیم کشی

7: ضد زنگ شدن درب ها

8: چراغ های داخل کابین اسانسور

9: نصب هواکش آسانسور

10: کنترل موتور و روغن گیربکس

11: کنترل تمام قطعات خریداری شده

هزینه نصب آسانسور

نصب آسانسورهای خانگی می تواند گران باشد. هزینه کل خرید خود آسانسور، نصب و راه اندازی و ویژگی های ایمنی لازم مانند نرده ها بسته به مدل آسانسور و نیاز های آن دارد. نوع آسانسوری که انتخاب می کنید، اینکه ساختمان مورد نظر چند طبقه است یا اینکه آیا می خواهید آن را در ساختمان جدید احداث کنید یا خانه قبلی خود را مقاوم سازی کنید، در هزینه نصب تأثیرگذار خواهد بود.

به طور کل هزینه نصب آسانسور و تمام تجهیزات از 100 میلیون تومان شروع و تا 500 میلیون میباشد این رقم بسته به مدل و مارک موتور، تابلو اسانسور و همچنین بودجه ای که کارفرما در نظر گرفته است دارد. البته این قیمت بسته به شرکت و شهری که در آن هستید هم میتواند متغیر باشد.